استودیوی دوبلین Kingston Lafferty Design معماری و فضای داخلی این خانه خانوادگی در کورک، ایرلند را متحول کرده است که دارای اشکال و رنگ‌هایی به سبک دهه 1970 است که توسط طراح ورنر پنتون طراحی شده است.

این خانه شهری به نام Lovers Walk که در تپه Lovers Walk مشرف به شهر کورک واقع شده است توسط بازسازی شده است. طراحی کینگستون لافرتی.

فضای نشیمن با دیوار مرمر سبزفضای نشیمن با دیوار مرمر سبز
Kingston Lafferty Design بازسازی را در کورک به پایان رساند

استودیو در ابتدا قصد داشت فقط فضای داخلی را به روز کند، اما پس از کشف ناپایداری‌های ساختاری در خانه، تصمیم گرفت که تحول معماری گسترده‌تری مورد نیاز باشد.

کینگستون لافرتی دیزاین تمام طبقات را که فاقد پایه و عایق در دال بتنی بودند حذف کرد و طرح ملک دو طبقه را به طور کامل تغییر داد.

راهروی بلوط با لهجه های رنگارنگراهروی بلوط با لهجه های رنگارنگ
اتاق های طبقه همکف در اطراف راهرویی با پوشش بلوط طراحی شده بودند

Róisín Lafferty موسس استودیو به Dezeen گفت: «از آنجایی که این ساختمان در ابتدا در دهه 1970 ساخته شد، ما می خواستیم به ریشه های آن بازگردیم.

او افزود: «ما با الهام گرفتن از ورنر پنتون با استفاده او از رنگ‌های متضاد قوی، اشکال بازیگوش و عناصر بزرگ رشد کردیم.

آشپزخانه با روکش کوارتزیت توسط Kingston Lafferty Designآشپزخانه با روکش کوارتزیت توسط Kingston Lafferty Design
یکی از این فضاها، آشپزخانه قرمز رنگ “حسی” است

طبقه همکف برای شامل یک آشپزخانه اوپن با پیشخوان، جزیره و بک اسپلش بک که با کوارتزیت قرمز رگه ای به پایان رسیده است، اقتباس شده است.

برای ایجاد کابینت های هندسی از الواری با رنگ یاقوت استفاده شده است. طراح گفت: وقتی با کوارتزیت لایه‌بندی می‌شود، “به نظر یک فاجعه است، اما لذت بخش است.”

فضای نشیمن با پرده های کف تا سقففضای نشیمن با پرده های کف تا سقف
اتاق نشیمن از طراحی مشابه آشپزخانه پیروی می کند

این فضا که توسط استودیو به عنوان “آشپزخانه جواهراتی با رنگ قرمز حسی” توصیف شده است، یکی از چندین اتاق در طبقه همکف Lovers Walk است که در اطراف راهروی مرکزی با پوشش بلوط طراحی شده است.

READ  یک کابین مدرن فرار در میان درختان

لافرتی توضیح داد: “ما از راهرو به عنوان هسته خانه استفاده کردیم، که فضا را با پرده های رنگی که از آن سرچشمه می گیرد، زمین می کند. هر اتاقی که از هسته منتهی می شود مانند یک نمای قاب یا پنجره رنگی به نظر می رسد.”

دیوار سنگ مرمر طراحی شده توسط Kingston Lafferty Designدیوار سنگ مرمر طراحی شده توسط Kingston Lafferty Design
این شامل یک دیوار سبز رنگ است که نشانه هایی از غرفه نمادین بارسلون میس ون در روه می گیرد

اتاق نشیمن شامل مبل‌های مخملی آبی و دیوار سبز رنگی است که با سنگ مرمر چرخشی همسان کتابی پوشانده شده است، که با یک طاقچه مخصوص یک شومینه ظریف تعبیه شده است.

هنگام ایجاد دیوار سنگی صیقلی، استودیو از غرفه بارسلونا که در سال 1929 توسط معمار مدرنیست میس ون در روه تکمیل شد، سرنخ‌هایی گرفت.

تخته سر سبز در اتاق خواب اصلیتخته سر سبز در اتاق خواب اصلی
یک تخته سر از کف تا سقف در مرکز اتاق خواب اصلی قرار می گیرد

لافرتی افزود: “ما از رنگ سبز به عنوان یک نخ کلی در سراسر خانه استفاده کردیم که از چشم انداز اطراف الهام گرفته شده است.”

او افزود: «اگرچه بسته به زمان سال، رنگ‌ها تمایل به تغییر دارند و بنابراین ما توانستیم رنگ‌های غنی دیگری را که رنگ سبز را تثبیت می‌کنند، مانند بورگوندی و نارنجی روشن اضافه کنیم.»

حمام اختصاصی با روکش سنگ مرمرحمام اختصاصی با روکش سنگ مرمر
سنگ کاری همچنین حمام اختصاصی را مشخص می کند

لافرتی می‌گوید: «فرض می‌شود که این ترکیب رنگ‌ها با هم تضاد دارند، اما ما تن‌ها و بافت‌های هر کدام را انتخاب می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه آنها به طور هماهنگ با هم ترکیب می‌شوند.»

در طبقه بالا، اتاق خواب اصلی و حمام اختصاصی با همان فضاهای داخلی متفاوت پوشیده شده بودند. یک تخته سر از کف تا سقف، که با کاشی های سبز الماسی شکل که در اصل توسط معمار قرن بیستم، جیو پونتی طراحی شده بود، تکمیل شده است، تخت را قاب می کند.

طراحی تخت بازیگوش در Lovers Walk توسط Kingston Lafferty Designsطراحی تخت بازیگوش در Lovers Walk توسط Kingston Lafferty Designs
یک تخت بازیگوش به اتاق خواب ایجاد شده برای کودک ساکنین اضافه شد

گلدان‌های شیشه‌ای رنگی بالون مانند روی دو میز کنار تخت قرار داشتند که روی آن‌ها همان تخته‌های سنگ مرمر Rosso Levanto مانند میز روشویی هندسی قرار داشت.

READ  10 پست برتری که در سال 2023 بیشترین زمان را برای خواندن آنها صرف کردید (اسپویلر: خیلی ها شخصی هستند!)

اتاق خوابی که برای کودک سرنشینان طراحی شده است دارای یک تخت جایگزین است – ساختاری سبز رنگ و بازیگوش با دو سطح روی هم و دهانه های نیمه ماه که فضای خواب دنج را در سطح پایین نشان می دهد.

سایر لهجه‌هایی که در سرتاسر خانه به چشم می‌خورد عبارتند از: چوب برف، ترازو، گچ و برنج. تکرار فرش‌های پرز ضخیم به سبک دهه 1970 بر پالت متریال بافت خانه تأکید دارد.

لافرتی توضیح داد که Lovers Walk «نزدیک‌ترین اشاره» استودیو به کار پنتون است – «به انتخاب هر کاشی، سبک و قطعات نفیس طراحی مبلمان».

اتاق خواب مهمان با رنگ آبی عمیق توسط Kingston Lafferty Designاتاق خواب مهمان با رنگ آبی عمیق توسط Kingston Lafferty Design
بلوز عمیق مشخصه اتاق خواب مهمان است

او گفت: “اگرچه چنین مجموعه ای از مادیات وجود دارد، اما با رنگ، شکل و فرم مکرر متعادل می شود.”

“هر فضایی در این خانه به بهترین شکل ممکن حمله به حواس است.”

Lovers Walk توسط Kingston Lafferty DesignLovers Walk توسط Kingston Lafferty Design
Lovers Walk از کار ورنر پنتون مطلع شد

کینگستون لافرتی دیزاین که در سال 2010 تأسیس شد، پروژه‌هایی از یک رستوران دوبلین با لامپ‌های بزرگ مانند آبنبات چوبی و یک دفتر کار مشترک در بلفاست که شامل یک استودیوی یوگا است را تکمیل کرده است.

عکاسی توسط روث ماریا مورفی.


اعتبار پروژه:

معماری و طراحی داخلی: طراحی کینگستون لافرتی
کارهای چوبی: DFL
سنگ کاری: برادران میلر

دیدگاهتان را بنویسید