ماریا خوزه گوتیرز، معمار مکزیکی، مجموعه‌ای از کابین‌های گرد و پوشیده از درخت کاج را که با پل‌های معلق به تاکستانی در مکزیک متصل شده‌اند قرار داده است تا به عنوان اجاره تعطیلات استفاده شوند.

واقع در Valle de Guadalupe، Ensenada در شبه جزیره باجا، اقامتگاه کشور زوهاری شامل یک سالن اجتماعات و چهار کابین اجاره ای برای تعطیلات است.

کابین گرد با استخر غوطه ورکابین گرد با استخر غوطه ور
بالا: عکس مارتین آسودو. در بالا: کابین ها در باخا کالیفرنیا، مکزیک واقع شده اند. عکس از Jonatan Ruvalcaba Maciel

ماریا خوزه گوتیرز، سرپرست استودیوی مکزیکی، “فرای ایجاد فضاها، هدف ما ایجاد تجربیاتی است که در آن طبیعت و انسان ها با هم ادغام می شوند و یکدیگر را می شناسند.” هنر و طراحی معماری Arqosدیزین گفت.

معماری و طراحی داخلی بر ارتباط با محیط و حفظ هماهنگی با آن متمرکز بود.

اتاق خواب کابیناتاق خواب کابین
اتاق خواب های مرکزی در ساختمان های گرد قرار دارند

در ژوئن 2022 تکمیل شد، 250 متر مربع (2690 فوت مربع) مساحت ساخته شده به پنج سازه 40 متر مربعی (430 فوت مربع) تقسیم می شود که به سمت بیرون به منطقه شراب اطراف می نگرند.

طبقه همکف هر کابین به صورت متعامد تقسیم شده است و قسمتی را برای یک ایوان بیرونی تا حدی سرپوشیده جدا می کند که از طریق یک در کشویی شیشه ای به فضای خواب منتهی می شود.

حمامحمام
فضای داخلی آنها در امتداد یک طرف به حمام تقسیم شده است

فضای داخلی به یک حمام در امتداد یک طرف، یک اتاق خواب مرکزی و یک آشپزخانه کوچک در پشت دیوار سر تخته تقسیم شده است.

این استودیو گفت: در مبلمان و دکوراسیون داخلی از مواد ارگانیک منطقه و مناطق مختلف کشور، رنگ های خاکی و تضاد خاکستری، صنایع دستی، الیاف طبیعی، منسوجات، چوب و سنگ محلی با شناخت استعداد و سنت صنایع دستی مکزیک استفاده کردیم. گفت.

READ  The Link Up: "لباس روزمره" مورد علاقه جدید Em، یک برانکار/ماساژور مورد تایید کیتلین، و اولین مورد در لیست دکور هالووین ما

روکش چوکوم روی دیوارهای داخلی بافتی ارگانیک می‌دهد و به خنک نگه داشتن فضای داخلی در تابستان کمک می‌کند، در حالی که پوشش بیرونی چوب کاج بازیافتی اجازه می‌دهد کابین‌ها هم در زمستان و هم در تابستان عایق حرارتی شوند تا بازده انرژی بیشتری داشته باشند.

جکوزی گرد در باغ کابینجکوزی گرد در باغ کابین
باغ های خصوصی کوچک دارای جکوزی گرد هستند

کابین‌ها همگی چرخانده شده‌اند تا نمای شمالی یا شرقی خاصی داشته باشند بدون اینکه به حریم خصوصی سرنشینان آسیبی وارد شود.

یک باغ کوچک کاشته شده که توسط دیوار خاکستری محافظت می شود، یک چهارم هر پلان را تشکیل می دهد، که توسط یک جکوزی خصوصی در زمین خاتمه می یابد، که توسط یک عرشه چوبی با تخته هایی که با تخته های روکش عمودی همراستا می شوند، به کابین متصل می شوند، به گونه ای که گویی نما به سمت پایین دیوار تابیده می شود. و در امتداد زمین

تراس پشت بامتراس پشت بام
تراس های پشت بام در بالای هر کابین گنجانده شده است

از یک پلکان مارپیچی فلزی ظریف با آج‌های چوبی، پلان گرد به تراس پشت بام تبدیل می‌شود که با یک شبکه طنابی مانند یک بانوج یکپارچه در پشت بام ایوان قرار گرفته است.

یک پل چوبی با چرخش آزاد با ریل های محافظ توری طناب از سقف هر کابین آویزان شده و به سقف قسمت مشترک منتهی می شود و به مهمانان اجازه می دهد در یک مکان مرکزی تجمع کنند.

این استودیو می گوید: پلان دایره ای شکل کابین ها، همراه با فضاهای انتقال آن ها مانند پل های معلق، مسیرهای چوبی و پله های مارپیچ، مسیرهای سیال و پویایی ایجاد می کنند که به ما اجازه می دهد با خودمان ارتباط برقرار کنیم و کودک درون خود را از طریق بازی و حرکت بیدار کنیم. گفت.

READ  نمایشگاه Kosmos Felipe Pantone به بررسی تعادل در هنر جنبشی می پردازد

علاوه بر انتخاب موادی که از نظر حرارتی به محیط پاسخ می دهد، طراحی برای حفظ آب کمی که منطقه کشاورزی دارد، با استفاده مجدد از آب خاکستری برای آبیاری تاکستان ها کار می کند.

کابین های گردکابین های گرد
Zeuhary Hospedaje Campestre در یک تاکستان واقع شده است

کابین‌های دیگری که اخیراً در مکزیک تکمیل شده‌اند شامل خانه‌ای است که توسط S-AR برای تماشای یک جنگل در نووو لئون از هم جدا شده و یک خانه تعطیلات مکعبی شکل وحشیانه که توسط لودویگ گودفروی در جنگل کاج در آلفرز قرار گرفته است.

عکاسی توسط Jonatan Ruvalcaba Maciel است مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.


اعتبار پروژه:

معمار: ماریا خوزه گوتیرز
مهندسی و ساخت و ساز: خدمات تخصصی شهری

دیدگاهتان را بنویسید