برای جدیدترین لوک‌بوک خود، هشت راه پله بسته شیک را گردآوری کرده‌ایم که از یک پلکان مارپیچ چوبی پر پیچ و خم گرفته تا «پله‌های بهشت» پر از نور را شامل می‌شود.

راه پله های بسته – پله هایی که قاب بندی شده اند تا نخ ها و بالابرها از کنار قابل مشاهده نباشند – به یک عبارت جستجوی محبوب در تابلوی پینترست Dezeen تبدیل شده اند.

در حالی که آنها حجم های سنگین تری را در یک اتاق ایجاد می کنند، زمانی که راه پله ها به خوبی بسته شوند می توانند حسی به یاد ماندنی و تقریباً مجسمه ای به فضای داخلی اضافه کنند.

در هشت مثال زیر، معماران و طراحان داخلی از این سبک به روش‌های خلاقانه مختلف استفاده کردند تا راه پله‌ها را به قطعاتی از موادی مانند فولاد، چوب طرح‌دار و سیمان میکرو تبدیل کنند.

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل فضای داخلی «قفسه کتاب»، فضاهای نشیمن با مبلمان فلزی و فضای داخلی با ستون‌های ساختاری است.


پلکان مارپیچ تخته سه لا در انبار در آهوف اثر جولیا ون بونینگنپلکان مارپیچ تخته سه لا در انبار در آهوف اثر جولیا ون بونینگن
عکس از الکس باکستر

انبار در آهوف، هلند، اثر جولیا ون بونینگن

Julia van Beuningen، طراح معماری، یک راه پله مارپیچ ساخته شده از تخته سه لا برای این تبدیل انبار در هلند ایجاد کرد. راه پله طرح ریزی شده زیبا در قلب پلان طبقه قرار دارد و در مقابل تیرها و ستون های چوبی تراش خورده انبار تضاد دارد.

Van Beuningen به Dezeen گفت: “این چیزی است که شما یا دوست دارید یا از آن متنفر هستید، اما قطعاً یک بیانیه است.”

READ  دکور کریسمس با تأثیرگذاری بالا راشیدا (که هنوز هم می توانید قبل از آمدن خانواده خود را انجام دهید)

درباره انبار در آهوف بیشتر بدانید ›


راه پله در خانه هندیراه پله در خانه هندی
عکس از Gokul Rao Kadam

خانه کلرمونت، هند، توسط استودیو FADD

این آپارتمان در یک ساختمان بلند در بنگلور شامل دو آپارتمان است که به هم متصل شده اند و یک راه پله بسته رسا آنها را به هم متصل می کند.

این استودیو در مورد راه پله که با سیمان سفید سفید پوشانده شده بود، گفت: “این یک حس مجسمه ای با اضافه کردن منحنی های متعدد دارد که در سنگ مرمر قرمز تیره هر بالابر حک شده است.”

درباره خانه کلرمون بیشتر بدانید ›


خانه ماتریوشکا توسط Shift Auخانه ماتریوشکا توسط Shift Au
عکس توسط Noortje Knulst است

خانه ماتریوشکا، هلند، توسط Shift Architecture Urbanism

یک حجم با روکش فولادی یک راه پله آبی برقی را در بر می گیرد و در امتداد فضای نشیمن در این خانه هلندی که به دو آپارتمان تبدیل شده است می گذرد.

حجم، توالت، فضای ذخیره‌سازی و تجهیزات آشپزخانه را پنهان می‌کند و فضای داخلی آشپزخانه تمیز و ساده‌ای را ایجاد می‌کند که رنگ به آن حس بازی می‌بخشد.

درباره خانه ماتریوشکا بیشتر بدانید ›


راه پله در خانه فرانسویراه پله در خانه فرانسوی
عکس توسط پیرس اسکورفیلد است

آپارتمان پاریس، فرانسه، اثر یوهانا آماتوری

فرم‌های گچی منحنی ملایم در رنگ‌های سفید ملایم این آپارتمان پاریسی را مشخص می‌کند، از جمله راه پله در ورودی آن.

طراح داخلی یوهانا آماتوری با هدف ایجاد احساس خانه تعطیلات در خانه، که به عنوان ادای احترام به زبان بومی معماری جزایر یونانی طراحی شده است.

درباره آپارتمان پاریس بیشتر بدانید ›


هتل آستین پرپرهتل آستین پرپر
عکس از The Ingalls

هتل آستین پرپر، ایالات متحده آمریکا، اثر کلی ورسلر

کلی ورستلر، طراح داخلی، به هتل آستین پرپر در تگزاس، رنگ بوهمیایی خاص خود را داده است، همانطور که در راه پله بسته ای که به عنوان یک مرکز چشم نواز ایجاد کرده است، دیده می شود.

READ  External Reference نمایشگرهای ارگانیک با چاپ سه بعدی را برای فروشگاه La Manso ایجاد می کند

Wearstler انتخاب کرد که با چوب بلوط سفید کار کند تا پلکانی خیره‌کننده را ایجاد کند که دارای طراحی زیگورات است که به آن اجازه می‌دهد به عنوان ویترینی برای مجموعه‌ای از گلدان‌ها و گلدان‌های سفالی لعاب‌دار عمل کند.

درباره هتل آستین پرپر بیشتر بدانید ›


مزرعه Nithurst توسط آدام ریچاردز در انگلستان، انگلستانمزرعه Nithurst توسط آدام ریچاردز در انگلستان، انگلستان
عکس از Brotherton Lock

مزرعه نیتورست، انگلستان، اثر آدام ریچاردز

معمار بریتانیایی آدام ریچاردز که به عنوان “پلکانی به بهشت” توصیف می شود، این پلکان را بر اساس پلکانی در این فیلم ساخته است. موضوع مرگ و زندگی، که در آن یک خلبان پس از سقوط یک شانس دوباره برای زندگی پیدا می کند.

با رو به روی یک پنجره تمام قد خاتمه می یابد و یک جلوه نور چشمگیر ایجاد می کند که باعث می شود راه پله مطابق با نام خود باشد.

درباره مزرعه نیتورست بیشتر بدانید ›


Workhome-Playhome توسط Lagado ArchitectsWorkhome-Playhome توسط Lagado Architects
عکس از روبن داریو کلیمر و معماران لاگادو

Workhome-Playhome، هلند، توسط Lagado Architects

این خانه شهری در روتردام توسط صاحبان آن، بنیانگذاران استودیو معماران لاگادو، بازسازی شد تا فضاهای زندگی همه‌کاره‌تری ایجاد کند.

این خانه که Workhome-Playhome نام دارد، دارای یک راه پله بسته به رنگ آبی-آبی چشم نواز است که با دیگر رنگ‌های خانه، از جمله صندلی‌های آشپزخانه سبز روشن، مطابقت دارد.

درباره Workhome-Playhome بیشتر بدانید ›


پلکان مارپیچ در خانه تامی رند در دانمارکپلکان مارپیچ در خانه تامی رند در دانمارک

خانه تامی رند، دانمارک، اثر تامی رند

شاید به یاد ماندنی ترین راه پله در این دور، پلکان مارپیچ طراحی شده توسط معمار تامی رند برای خانه خود در دانمارک از 630 قطعه تخته سه لا برش CNC ساخته شده است.

رند گفت: از همه جهات بسیار زیباست. “این مانند یک خانه حلزون است که با بالا رفتن از طبقه اول بیشتر و بیشتر باز می شود.”

READ  13 بهترین دافع پشه (از جمله برچسب های مناسب برای کودکان، اسپری های کاملا طبیعی و چراغ های زیبای اغذیه فروشی و مشروب فروشی)

این جدیدترین نسخه از مجموعه لوک‌بوک‌های ما است که از آرشیو Dezeen الهام می‌گیرد. برای الهام بیشتر، نگاه کنید به لوک‌بوک‌های قبلی که شامل فضای داخلی «قفسه کتاب»، فضاهای نشیمن با مبلمان فلزی و فضای داخلی با ستون‌های ساختاری است.

دیدگاهتان را بنویسید