جیمز شاو، طراح بریتانیایی، مغازه‌ای را برای برند مد Camper در خیابان ریجنت لندن بازسازی کرده است که مجسمه‌ای به شکل پای غول‌پیکر را به نمایش می‌گذارد که به عنوان تاق و نیمکت برای امتحان کردن کفش‌ها عمل می‌کند.

این فروشگاه که در یک اتاق سطح زمین در ساختمانی در خیابان ریجنت در مرکز لندن واقع شده است، هفته گذشته بازگشایی شد.

نمای فروشگاه کمپر در خیابان ریجنتنمای فروشگاه کمپر در خیابان ریجنت
جیمز شاو فروشگاه Camper را در خیابان ریجنت بازسازی کرده است

شاو فضای داخلی را دوباره طراحی کرد تا منعکس کننده میراث مایورکا شرکت کفش اسپانیایی باشد کمپر – برندی که به خاطر خلاقیت های جسورانه و رنگارنگش شناخته شده است.

طراح مجسمه ای به ارتفاع 3.5 متر به شکل یک پای بزرگ ساخت که با پشم سفالی پوشانده شده بود و در کف مغازه قرار می گرفت.

مجسمه پا با پوشش پشمی جامبومجسمه پا با پوشش پشمی جامبو
طراحی او شامل پا جامبو است

ساختار کارتونی که از خیابان قابل مشاهده است، چند منظوره است. این شامل فضای ذخیره سازی داخلی برای محصولات و یک غرفه کوچک است که تایر را در خود جای داده است.

همچنین به خریداران توصیه می‌شود در حین امتحان کردن کفش‌ها، روی انگشتان پا نشسته و پا را به یک نیمکت و همچنین یک نمایشگر تبدیل کنند.

مبلمان پلاستیکی بازیافتیمبلمان پلاستیکی بازیافتی
شاو همچنین مبلمان پلاستیکی بازیافتی را ایجاد کرد

شاو گفت: “پا ویژگی کلیدی پیشنهاد ما است. تا حدودی سورئال و غیرمنتظره اما کاملاً با حس بازیگوشی و هوسبازی کامپر مرتبط است.”

“در دیوار کاملا آینه ای منعکس شده، به عنوان یک غول ظاهر می شود که در وسط فروشگاه ایستاده است.”

نمایشگرهای ساخته شده از گردونمایشگرهای ساخته شده از گردو
از گردو برای ساخت واحدهای نمایشگر استفاده می شد

این طراح که عمدتاً با پلاستیک بازیافتی کار می‌کند، قفسه‌های زرد رنگی ساخته شده از صفحات اکسترود شده این ماده را نیز ایجاد کرد که – مانند پای بزرگ – در آینه‌ای از کف تا سقف که یکی از دیوارها را تشکیل می‌دهد منعکس می‌شود.

READ  آنچه در ماه گذشته خریداری کردید - داده ها در آن هستند و واضح است که همه ما به یک چیز فکر می کنیم…

شاو همچنین پلاستیک تیره علامت تجاری خود را با چوب گردو ترکیب کرد تا چهارپایه های گردی ایجاد کند که در زیر قفسه های زرد قرار گرفته اند.

در طرف مقابل اتاق، طراح واحدهای نمایشگر گردوی صاف را اضافه کرد که با وسایل فلزی صیقلی پیچ خورده به دیوار نصب شده اند – که همچنین سفارشی توسط شاو ساخته شده است.

در پشت فروشگاه، خریداران می‌توانند روی صندلی‌های هندسی که روی آن از موهر بافت‌دار و با فلز آینه‌ای پوشانده شده است، استراحت کنند. لوگوی قرمز قابل تشخیص Camper که در بالای صندلی قرار گرفته است نیز با پس‌زمینه‌ای به سبک شاو طراحی شده است.

فروشگاه کمپر جیمز شاوفروشگاه کمپر جیمز شاو
فضای داخلی “نشان دادن به مدرنیسم اواسط قرن با پیچ و تاب است”

Shaw کفپوش فروشگاه را با استفاده از رزین نارنجی ایجاد کرد تا با رنگ پاهای بزرگ و همچنین دیوارها و سقف رنگ شده مطابقت داشته باشد که همگی در رنگ های مشابه به پایان رسیده اند.

به گفته کامپر، ترکیبی از مواد، “نشان دادن به مدرنیسم اواسط قرن با پیچ و تاب است.”

این برند افزود: “ریشه های مدیترانه ای در طرح رنگ وجود دارند، جایی که رنگ های خاکی گرم با سایه های زرد و آبی روبرو می شوند.”

در جای دیگر، خورخه پنادس، طراح، یک فروشگاه مالاگا کمپر را با موادی که مطابق با انبار این برند انتخاب شده بود، پوشاند، در حالی که معمار کنگو کوما، قفسه‌هایی از کاشی‌های سرامیکی مقعر برای شعبه بارسلون ایجاد کرد.

شاو قطعاتی از مبلمان پلاستیکی بازیافتی اکسترود شده خود را در جشنواره طراحی لندن در سال 2022 در اینستالیشن به نمایش گذاشت که به همراه شریک زندگی‌اش، لو استوپارد، ایجاد کرد و به طرز بازیگوشیانه تنش‌های بین زوج‌هایی را که با هم زندگی می‌کنند بررسی می‌کرد.

READ  Apple Watch Ultra جدید از نظر طراحی بزرگ است

عکاسی توسط کمپر انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید