Zooco Estudio مستقر در مادرید رستورانی خیره‌کننده در موزه دریایی کانتابریا در سانتاندر اسپانیا ایجاد کرده است که معماری بی‌رحمانه این ساختمان را جشن می‌گیرد.

این رستوران در یک طاق چشمگیر از پارابولوئیدهای بتنی قرار دارد که در طول بازسازی کشف شده‌اند، در حالی که سقف چوبی باریکه به میراث کشتی‌سازی منطقه ادای احترام می‌کند.

فضای داخلی رستوران وحشیانه موزه دریایی Cantabrian در اسپانیا توسط Zooco Estudioفضای داخلی رستوران وحشیانه موزه دریایی Cantabrian در اسپانیا توسط Zooco Estudio
Zooco Estudio یک رستوران را به طبقه دوم موزه دریایی Cantabrian اضافه کرد

این رستوران مشرف به آب های آرام خلیج سانتاندر، در طبقه دوم موزه دریایی دیدنی کانتابریا قرار دارد که در اواسط دهه 1970 توسط معماران ویسنته روگ فورنر و آنجل هرناندز مورالس طراحی شد.

پارابولوئیدها یک ضامن اصلی سازه بودند و سقفی را که زمانی پاسیو موزه بود پشتیبانی می کردند.

فضای داخلی رستوران وحشیانه موزه دریایی Cantabrian در اسپانیا توسط Zooco Estudioفضای داخلی رستوران وحشیانه موزه دریایی Cantabrian در اسپانیا توسط Zooco Estudio
جزئیات بلوط برای تضاد با طاق های بتنی رستوران طراحی شده است

تمرکز این استودیو بر بازسازی بافت تاریخی فضا و احیای پارابولوئیدها که برای حدود 20 سال پنهان شده بودند، به عنوان “آثار گذشته” بود.

در سال 2003، ساختمان بازسازی شد و به عنوان بخشی از این مداخله، پارابولوئیدها با سقف جدید پوشانده شدند و فضای بین آنها و محیط ساختمان با شیشه بسته شد و فضای سرپوشیده ای ایجاد شد که قبلاً تراس وجود داشت. ” Zooco Studio یکی از بنیانگذاران خاویر گوزمان به Dezeen گفت.

ما می‌خواستیم پارابولوئیدهای بتنی قهرمان مطلق فضا باشند و با حذف رنگ و پوشش، پارابولوئیدها دوباره نمایان شوند و برجستگی کامل خود را بازیابند.»

فضای داخلی رستوران بروتالیستی در اسپانیا توسط Zooco Estudioفضای داخلی رستوران بروتالیستی در اسپانیا توسط Zooco Estudio
نوسازی سطح بتن خام پارابولوئیدها را آشکار کرد

بازسازی قبلی نیز ابعاد فضا را تغییر داد و حجم را به صورت مربع تغییر داد.

برای ارتقای تقارن، چهار مثلث بتنی اضافی برای متعادل کردن پارابولوئیدهای اصلی در رستوران بروتالیست اضافه شد.

پانل های سقفی چوبی و پارابولوئیدهای بتنی داخل یک رستوران بی رحمانهپانل های سقفی چوبی و پارابولوئیدهای بتنی داخل یک رستوران بی رحمانه
پانل های سقفی چوبی تخته ای شکاف بین قوس ها را پل می کنند

بالای سر، سقف کاذبی از پانل های چوبی باریک قاب های بتنی را قاب می کند.

READ  سوپرمارکت ICA Stop به عنوان یک "رویای آشپزی محقق شده" طراحی شده است.

این استودیو تابلوهای مثلثی شکل را طراحی کرد تا به چیدمان چوب در بدنه یک قایق، اشاره به موزه و گذشته دریایی منطقه اشاره کند.

پانل ها همچنین به منظور پنهان کردن سیستم های مکانیکی رستوران عمل می کنند.

گوزمان گفت: «صفحه‌های چوبی گرما و دوستی را به فضا می‌آورند و در عین حال به ما اجازه می‌دهند تا تمام نیازهای فنی تهویه مطبوع، گرمایش و روشنایی را برطرف کنیم و آنها را پنهان نگه داریم.

به این ترتیب ما اطمینان می دهیم که همه این عناصر در گفتگوی بتن و چوب که به عنوان عناصر پیوسته و تمیز ارائه می شوند، خللی وارد نکنند.»

میزهای ناهارخوری مشرف به منظره خلیج سانتاندرمیزهای ناهارخوری مشرف به منظره خلیج سانتاندر
دیوارهای شیشه‌ای از کف تا سقف چشم‌اندازی از سراسر خلیج را ارائه می‌دهند

چیدمان داخلی تا حد زیادی توسط قوس های کم ارتفاع پارابولوئیدهای بیضوی حاکم بر رستوران بروتالیستی دیکته شده است.

هندسه سازه موجود فضا را شرایط می کند، زیرا ارتفاع آن در قسمت پایینی آن غیر عملی است، بنابراین یک نیمکت بزرگ در اطراف کل کانتور چیده شده است که به ما امکان می دهد از آن فضا استفاده کنیم و توزیع بقیه طبقه را سازماندهی کنیم. برنامه ریزی کنید،” گوزمان اضافه کرد.

میزهای بتنی پارابولوئید و ناهار خوری داخل رستوران بروتالیست در اسپانیا توسط Zooco Estudioمیزهای بتنی پارابولوئید و ناهار خوری داخل رستوران بروتالیست در اسپانیا توسط Zooco Estudio
کف چینی خاکستری آینه پارابولوئیدهای بتن است

مانند پانل های سقفی، تزئینات داخلی و اثاثیه به تاریخ دریایی اشاره دارد که ساختمان به یادگار مانده است.

گوزمان توضیح داد: «استفاده از چوب و فولاد برای تمام مبلمان یادآور مواد مورد استفاده در کشتی‌سازی است – مبلمان دارای انحناهای جزئی هستند که یادآور اشکال آیرودینامیکی قایق‌ها هستند.»

به همین ترتیب، لامپ ها از دکل های بادبان های کشتی الهام گرفته شده اند.

READ  بهترین فروش روز رئیس جمهور تایید شده توسط EHD
میزهای غذاخوری در رستوران موزه دریایی کانتابریامیزهای غذاخوری در رستوران موزه دریایی کانتابریا
Zooco Estudio همچنین مبلمان چوبی منحنی رستوران را طراحی کرده است

تغییر کلیدی دیگر تعویض دیوار شیشه ای محیطی بود.

شیشه‌های شیب‌دار با شیشه‌های عمودی تعویض شدند، تصمیمی که فضای خارجی را برای پاسیو بازیابی کرد که طول رستوران را امتداد می‌دهد و به بندر زیر مشرف است.

گوزمان گفت: «وقتی داخل قایق هستیم، حسی شبیه به زمانی است که در داخل قایق هستیم، فقط آب در اطراف وجود دارد و به همین دلیل است که از کف تا سقف از شیشه تمیز استفاده می‌کنیم و مانند قایق‌ها یک تراس محیطی ایجاد می‌کنیم.» .

تراس در موزه دریایی Cantabrianتراس در موزه دریایی Cantabrian
این تراس دارای مبلمان سبز منحنی در فضای باز است

پروژه های دیگر Zooco Estudio شامل یک خانه بازسازی شده در مادرید و یک فضای کار مشترک با یک منطقه بازی کودکان در کالیفرنیا است.

عکاسی توسط دیوید زارزوسو.


اعتبار پروژه:

معمار: Zooco Studio
ساخت و ساز:
Rotedama Constructora SL
نورپردازی: Zooco Studio
مبلمان: Zooco Studio

دیدگاهتان را بنویسید