استودیوی داخلی YSG خانه‌ای را در حومه مسمان سیدنی ارتقا داده است تا دارای فضای داخلی «تجمل‌آمیز و در عین حال آرام» باشد که بیشتر شبیه هتل‌های لوکس است.

این خانه سه طبقه قبلاً دارای دیوارهای خاکستری و پارتیشن‌هایی بود که به طرز نامناسبی قرار گرفته بودند، اما اکنون دارای اتاق‌های بهم پیوسته‌تری است که با ترکیبی مجلل از مواد تکمیل شده‌اند.

فضای داخلی آشپزخانه خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی آشپزخانه خانه الماس سیاه توسط YSG
بلک دایموند خانه ای در حومه مسمان سیدنی است

«مشتریان ما خانه‌ای می‌خواستند که مانند یک هتل بوتیک با شدت رنگی مجلل و در عین حال آرام که از نظر مواد غنی باشد، نه تزئینات اضافی، می‌خواستند.» YSG توضیح داد.

ما یک شیرجه عمیق انجام دادیم و آن را به یک پناهگاه لمسی با گوشه هایی برای استراحت در میان فضاهایی که آزادانه فرو می روند تبدیل کردیم.

ناهار خوری در فضای باز خانه بلک دایموند توسط YSGناهار خوری در فضای باز خانه بلک دایموند توسط YSG
YSG بالکن سرپوشیده خانه را گسترش داد تا یک میز بزرگ را در خود جای دهد

این استودیو با پیکربندی مجدد طبقه اول خانه شروع به کار کرد تا فضای بیشتری برای سرگرمی در فضای باز ایجاد کند.

یک طاقچه شیشه ای که در بالکن قرار داشت برداشته شد و فضایی را برای یک میز بزرگ فراهم کرد که مشتریان بتوانند در آن بنشینند و مناظر بندر مجاور را ببینند.

فضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSG
یک میز چوبی سفارشی بخش مرکزی منطقه غذاخوری است

بالکن گسترش یافته به این معنی است که اکنون فضای داخلی کمتری وجود دارد. اما YSG با از بین بردن دیواره های دست و پا گیر آشپزخانه و دو دیوار جداکننده که زمانی جزیره صبحانه اش را قاب می کرد، این کار را حل کرد.

آشپزخانه بازسازی‌شده اکنون دارای پیشخوانی مشکی است که با سنگ مرمر چرمی و کاشی‌های موزاییک درخشان پوشیده شده است.

فضای داخلی اتاق نشیمن خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی اتاق نشیمن خانه الماس سیاه توسط YSG
یک راه پله گچ شسته شده به طبقه دوم منتهی می شود

کاشی‌های موزاییک مشکی همچنین بخشی از کف و سینه دودکش اتاق نشیمن را می‌پوشانند که باعث شد استودیو به پروژه الماس سیاه لقب دهد.

READ  Maison Les Jours Meilleurs ساخته Jean Prouvé در Galerie Patrick Seguin نمایش داده شد

YSG گفت: «در ترکیب با کف‌ها و سقف چوبی تیره، آن‌ها از تابش خیره‌کننده و فعالیت‌های دیوانه‌وار بندر خلاص می‌شوند و اتاق را قادر می‌سازد تا رویکردی درون‌گرا داشته باشد.»

فضای داخلی اتاق خواب خانه سیاه الماس توسط YSGفضای داخلی اتاق خواب خانه سیاه الماس توسط YSG
اتاق خواب اصلی با رنگ های طبیعی تزئین شده است

اتاق نشیمن با یک صندلی گردان چاق و چاق و مبل پشم آلپاکا پوشیده شده بود که به همان رنگ بنفش گل های درختان جاکاراندا که خانه را احاطه کرده اند، تزئین شده بود.

یک میز چوبی سفارشی بخش مرکزی منطقه غذاخوری است. در کنار یک پارتیشن ساخته شده از بلوک‌های شیشه‌ای دودی قرار می‌گیرد که YSG آن را در اطراف سه پایه فولادی ساخته است که اکنون در جای یک دیوار محکم پشتیبانی ساختاری می‌کنند.

یک راه پله شسته شده با گچ به طبقه دوم خانه منتهی می شود و از طریق یک نمای آجر شیشه ای تازه نصب شده در نور طبیعی قرار می گیرد. برخی از این آجرها از شیشه زرد رنگ ساخته شده‌اند که توسط YSG انتخاب شده است تا منعکس‌کننده «منظور آفتابی» خانه باشد.

پله‌های پایینی راه پله برای تکمیل کاشی‌کاری‌های سیاه رنگی که در سرتاسر طبقه اول دیده می‌شود، آبنوس‌کاری شده‌اند، در حالی که پله‌های بالایی از چوب کم‌رنگ ساخته شده‌اند تا نشان‌دهنده تغییر فضا باشد.

فضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSG
کمدهای کاغذدیواری با بافت رافیایی چشمگیر در کمد لباس

طبقه بالای خانه اتاق خواب اصلی را در خود جای می دهد که از طریق درگاهی که با سنگ تراورتن Rosso وارد شده است، وارد می شود. تخت در مرکز اتاق قرار گرفته و در مقابل یک پارتیشن کم ارتفاع قرار گرفته است.

پشت آن، استودیو فضای ذخیره‌سازی اضافی نصب کرد و ورودی جدیدی به کمد لباس تعبیه کرد که قبلاً فقط از داخل سوئیت قابل دسترسی بود.

READ  خوشمزه ترین/ ساده ترین سوپ مرغی که تمام خانواده من می خورند (بدون لبنیات، بدون گلوتن، و گزینه ای بدون غلات) + آیا سال 2024 یا 2025 سال کتاب آشپزی سوپ من است؟
فضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی خانه الماس سیاه توسط YSG
گوشه اتاق خواب اکنون یک ضیافت منحنی راحت را در خود جای می دهد

کاغذ دیواری هندسی با بافت رافیا جلوی تمام کمدها را می‌پوشاند و رنگ‌های گرم و طبیعی را که در بقیه اتاق دیده می‌شود تکمیل می‌کند.

اتاق خواب به گوشه‌ای منحنی منتهی می‌شود که قبلاً شامل اثاثیه‌ای درهم بود، اما اکنون دارای یک میز چوبی و ضیافتی چشمگیر است که در اطراف محیط بیرونی خود می‌پیچد.

فضای داخلی دفتر خانه سیاه الماس توسط YSGفضای داخلی دفتر خانه سیاه الماس توسط YSG
اثاثیه و دکور سبز-دریایی در مطالعه به چشم می خورد

این پروژه همچنین باعث شد که YSG اندازه اتاق بازی کودکان در طبقه همکف خانه را کاهش دهد تا اتاق ابزار را بزرگتر کند.

یک اتاق خواب اضافی در این سطح به یک اتاق کار تبدیل شد و با مبلمان سبز دریا تکمیل شد.

فضای داخلی حمام خانه الماس سیاه توسط YSGفضای داخلی حمام خانه الماس سیاه توسط YSG
سنگ مرمر تیبریو با رنگ صورتی سطوح اتاق پودر طبقه اول را می پوشاند

در بیرون، استودیو عرشه‌های فرسوده را با «سنگ‌فرش دیوانه‌وار» متشکل از تخته‌های دندانه‌دار از سنگ کم‌رنگ جایگزین کرد و یک تخت روز بالشتک‌دار ساخت که بر روی استخر می‌چرخد.

دیگر عناصر سرگرم کننده خانه عبارتند از اتاق پودری در سطح زمین، که از بالا تا پایین با سنگ مرمر صورتی مایل به تیبریو پوشیده شده است، و درب انبار شراب با پنجره های سوراخ نارنگی-نارنجی آن که نمایی اجمالی از بطری های داخل را ارائه می دهد.

محوطه استخر خانه الماس سیاه توسط YSGمحوطه استخر خانه الماس سیاه توسط YSG
محوطه استخر دارای سنگفرش های تازه و یک تخت خواب رومیزی است

YSG پشت طراحی چندین اقامتگاه در سیدنی است. خانه‌ای قابل لمس با آجر، برنج و گچ‌های رنگی، و پنت‌هاوس بازیگوش Dream Weaver، خانه‌ای لمسی که با آجر، برنج و گچ‌های رنگی پوشانده شده است، Budge Over Dover، که مطابق با زیبایی‌شناسی جسورانه‌تر مالک پس از قرنطینه طراحی شده است.

عکاسی توسط آنسون اسمارت.


اعتبار پروژه:

طراحی و استایل داخلی: YSG
سازنده: تغییر پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید