استودیوی معماری Youssofzay + Hart مجموعه ای از اتاق های به هم پیوسته را با استفاده از مواد موجود در فروشگاه های سخت افزار برای یک فضای نمایشگاه موقت در استرالیا ساخته است که می تواند به راحتی برچیده و سازگار شود.


فضای نمایشگاه با عنوان No Show، در محوطه قدیمی فهرست میراث قرار داشت کارگاه های راه آهن Eveleigh – که اکنون به عنوان Carriageworks شناخته می شود – و با استفاده از مجموعه ای از سازه های فولادی مدولار ساخته شده است که در پانل های نمدی آکوستیک اندود شده اند.

اکنون نشان می دهد که به ستون های موجود و ویژگی های معماری متصل می شود
Youssofzay + Hart فضای نمایشگاه را با استفاده از مواد فروشگاه های سخت افزار محلی ساخته است

سه ردیف از فضاهای متصل برای قرار دادن 11 طرح ابتکاری هنرمند در سالن Carriageworks استفاده شد.

سازه‌های قاب فولادی مدولار برای ارائه صمیمیت اتاق‌های کوچک طراحی شده‌اند و در عین حال به ماهیت صنعتی محیط نمایشگاه اشاره می‌کنند. مواد این پروژه از یک فروشگاه سخت افزاری محلی در حومه شهر تهیه شده است.

دهانه ها فضاهای مختلف را در No show به هم متصل می کنند
فضای نمایشگاه در داخل یک کارگاه تاریخی راه آهن سابق در استرالیا قرار داشت

یوسف زی + هارتطراحی که در فهرست نهایی بخش طراحی نمایشگاه Dezeen Awards 2021 قرار گرفته است، قصد دارد استفاده مجدد و استفاده مجدد از مواد را برجسته و ترویج کند.

قاب‌های فولادی به صورت متقاطع سازماندهی شده بودند و برخی از آن‌ها با پنل‌هایی از نمد آکوستیک پوشیده شده بودند که پس‌زمینه‌های خاکستری را برای نمایش آثار هنری فراهم می‌کردند.

پیکربندی، سازماندهی و تناسبات هر یک از «اتاق‌های» نمایشگاه موقت بر اساس عناصر معماری موجود محل برگزاری، از جمله دیوارها، ستون‌ها و درهای انبار صنعتی اطلاع‌رسانی شده است.

READ  من به مرکز خرید رفتم و این چیزی است که خریدم یا دوست داشتم (در جستجوی لباس های تابستانی زیبا)

در مکان‌هایی، پنل‌های نمدی آکوستیک برای قاب‌بندی نماها و خطوط دید بین فضاهای مختلف نمایشگاه برش داده شدند.

بدون نمایش توسط یوسفوزای + هارت
یوسف زی + هارت سازه فولادی را در پنل های نمدی برای نمایش آثار هنری پوشانده اند

تابلوهای نمدی نیز انعطاف‌پذیری را برای فضای نمایشگاه موقت ایجاد می‌کنند، زیرا هر پانل را می‌توان به راحتی جابجا کرد تا با قرارگیری آثار هنری به نمایش گذاشته شده مطابقت داشته باشد.

یوسفزای + هارت با استفاده از موادی که به آسانی در دسترس هستند و می‌توانند از فروشگاه‌های سخت‌افزار محلی تهیه شوند، هدف خود را ایجاد یک طرح نمایشگاهی است که می‌تواند مقیاس‌پذیر، ساختارشکنی، پیکربندی مجدد و سازگار با نیازهای نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف باشد.

دهانه ها خطوط دیدنی اطراف محیط انبار تاریخی را قاب می کنند

این پروژه در فهرست نهایی بخش طراحی نمایشگاه Dezeen Awards 2021 قرار گرفته است. از دیگر پروژه‌هایی که در فهرست نهایی قرار گرفته‌اند، می‌توان به طراحی Studio 10 برای نمایشگاه Fashioned from Nature اشاره کرد.

عکاسی توسط زان ویمبرلی.

دیدگاهتان را بنویسید