سرویس های بهداشتی در یک ساختار مش فلزی قرمز و یک آشپزخانه اپن مرکزی در این رستوران ژاپنی در کیف توسط شرکت معماری و طراحی محلی YODEZEEN قرار گرفته است.


بار ویرجین ایزاکایا در یک ساختمان آجری متعلق به قرن 18 با عناصر هنری نو واقع شده است ، در منطقه مرکزی شهر اوکراین قرار دارد که قبلاً به تولید سلاح اختصاص داده شده بود.

طاق های آجری در دیوارها و سقف بار ویرجین ایزاکایا بار
این رستوران در زرادخانه سابق واقع شده است

ایزاکایا به نوعی از نوارهای غیررسمی که نوشیدنی ها و بشقاب های کوچک غذا را سرو می کند اشاره می کند که در همه جا در ژاپن وجود دارد. کلمه ایزاکایا (ak) از سه کانجی به معنی: اقامت-نوشیدن-محل تشکیل شده است.

یودزینمفهوم طراحی بر حفظ معماری موجود ساختمان صنعتی و تمام جزئیات اصلی هنر نو ، و در عین حال طراحی دلپذیر و معاصر تداعی کننده تجربه ایزاکایا بود.

بار ویرجین ایزاکایا دارای آشپزخانه باز است
آشپزخانه و بار باز در مرکز رستوران قرار دارد

سالن غذاخوری رستوران ژاپنی با مساحت 405 متر مربع ، حول یک آشپزخانه باز مرکزی می چرخد ​​که به عنوان نقطه کانونی فضای داخلی عمل می کند. آشپزخانه در همان سطح نشیمن رستوران قرار گرفته و تقریباً در تمام طول رستوران قرار دارد ، دارای یک پیشخوان نوار بلند است و از هر زاویه ای قابل مشاهده است.

میزهای چوبی در اطراف سالن اصلی قرار گرفته اند و برخی از مکان ها دارای چهارپایه چوبی هستند که یادآور مواردی است که در ایزاکایا در سراسر ژاپن یافت می شود.

یک صفحه نمایش مشبک بزرگ ، نواحی Virgin Izakaya Bar را تقسیم می کند
از چوب و مس هوادهی شده در سراسر رستوران برای افزودن گرما استفاده شده است

این استودیو که دارای دفترهایی در کیف ، لس آنجلس و میامی است ، می گوید: “همه چیزهایی که قبلاً با دقت پنهان می شد اکنون در حوزه عمومی است.” “مهمان خود را روبرو با سرآشپز می بیند و شرکت کننده در یک کلاس استاد آشپزی واقعی می شود.”

READ  همه سوالات فرو رفتن سرد، پاسخ داده شده: بررسی فرو رفتن سرد ما و آنچه در مورد آن دوست داریم

برای افزودن گرما به دیوارهای آجری برهنه و سطوح بتنی ، که استودیو عمداً آنها را خام نگه داشته بود ، تیم طراحی پالت مواد طبیعی مانند چوب ، مس و چرم طبیعی را انتخاب کرد.

پانل های فلزی اکسید شده و مش فلزی برای ایجاد مناطق در داخل و همچنین ایجاد عناصر تزئینی خاص اضافه شده است. این امر در دستشویی های رستوران ، که خانه هایی با ساختار مش فلزی قرمز مستقل هستند ، نشان داده شده است.

آرتم زورف ، بنیانگذار استودیوی YODEZEEN و معمار اصلی پروژه می گوید: “ما می خواستیم عناصر سبک ژاپنی چشم نواز نباشند ، بلکه در راه حل های خاصی خوانده شوند.”

مش فلزی قرمز به اشکال معماری شکل گرفت
حجم مش فلزی قرمز حمام رستوران ها را در خود جای داده است

زورف افزود: “این در مورد مفهوم سرویس های بهداشتی است که در ساختمانی جداگانه به سبک ژاپنی و ارتفاع حدود سه متر بیان شده است.”

“ما این ساختمان داخلی را به شکل مش فلزی قرمز اجرا کرده ایم که امکان مشاهده بخشی از سالن را از سرویس های بهداشتی و بالعکس فراهم کرده است.”

زورف در پایان گفت: “ما فضایی جوی و از نظر مفهومی کامل ایجاد کرده ایم.” “دیوارهای آجری ، چوب خشن ، فلز اکسید شده ، بتن برهنه ، مخالف فضای گرم و دلپذیر ، که توسط نور مناسب و سبزه ایجاد شده است.”

مش و سقف و دیوار حمام ها را در Virgin Izakaya Bar قرار داده است
فضای داخلی حمام ها دارای یک پایان خام و بدون درمان مشابه است

بار ویرجین ایزاکایا در جشنواره جایزه دزین 2021 برای فهرست داخلی رستوران و بار سال انتخاب شد.

READ  AvroKO گذشته را با حال در مرکز سامویی Centara Reserve ترکیب می کند

سایر پروژه های نامزد شده در این رستوران شامل یک رستوران دیگر در کیف با دیوارهای خشتی ناهموار و سطح بتنی ناهموار توسط استودیوی محلی Yakusha Design و یک رستوران با نورپردازی متشکل از پیچ و تاب لوله های نئون قرمز در برلین است.

دیدگاهتان را بنویسید