مارک کاشی انگلستان Domus طراح رنگ محور و چند رشته ای را استخدام کرده است ینکا ایلوری در یک همکاری کاشی کاملاً جدید که قرار است در هفته طراحی Clerkenwell امسال در لندن در اواخر این ماه آغاز شود. این ینکا ایلوری x Domus مجموعه کاشی‌ها از الگوها و رنگ‌ها استفاده می‌کند و آن‌ها را به کاشی‌های سرامیکی و چینی تبدیل می‌کند که قطعاً هر روحیه‌ای را بالا می‌برد. این مجموعه شامل دو محدوده است – لعاب و صفحه نمایش – هدف آنها این است که کمی بازیگوشی و شادی را به روش خود به ارمغان بیاورد، زیرا آنها “خطوط و اشکال هندسی پویا و هندسی مورد استفاده در الگوها و معماری سنتی آفریقا را به تصویر می کشند.”

ینکا ایلوری روی صندلی رنگارنگ مقابل دیوار کاشی رنگارنگ نشسته است

ینکا ایلوری

چه در فضاها، چه در وسایل منزل، چه طراحی گرافیکی یا منسوجات، ایلوری به خلق طرح هایی معروف است که «خوش بینی را از طریق استفاده پر جنب و جوش از رنگ در کنار هم با فرم ها و الگوهای انتزاعی» ایجاد می کند. اولین مجموعه کاشی او از این قاعده مستثنی نیست زیرا او از طبیعت، نور خورشید و میراث بریتانیایی-نیجریه ای خود الهام می گیرد. ایلوری می‌گوید: «با همکاری نزدیک با کارگاه در پرتغال، ما توانسته‌ایم دو مجموعه کاشی زیبا را ایجاد کنیم که حول ایده حضور و در عین حال جشن گرفتن طبیعت، با ترکیبی از الگوها با رنگ‌های غنی و آرامش‌بخش، همه کاره است مجموعه افراد و طراحان را تشویق می کند تا قوانین خود را ایجاد کنند. من از دیدن اینکه چگونه مردم کار من را به شیوه شخصی خود تطبیق می دهند هیجان زده هستم.» هر دو محدوده به گونه ای طراحی شده اند که مجموعه ای بی پایان از ترکیب ها و امکانات را با تنها محدودیت تخیل شما ارائه می دهند.

READ  یک کلبه سفید به یک خانه مدرن سیاه + سفید و نامتقارن گسترش می یابد

نمای پایین کاشی‌های سرامیکی متفرقه در سایه‌های سبز و آبی با طرح‌بندی و پراکنده

جان نیوی، مدیرعامل Domus می‌گوید: «بعد از اینکه دیدیم سبک شگفت‌انگیز او در پروژه‌های معماری و طراحی متعددی در لندن و فراتر از آن در چند سال گذشته به کار گرفته شد، ما به کار با ینکا جذب شدیم. کاربرد منحصربه‌فرد او از رنگ و الگو که هدفش بهبود زندگی روزمره است، با طراحی کاشی کاملاً مناسب به نظر می‌رسد، افزودنی ماندگار برای هر فضای داخلی.»

مجموعه ای از کاشی های سرامیکی رنگارنگ

سری اول، لعاب، مجموعه ای از کاشی و سرامیک لعابدار دست ساز است که در 16 رنگ بسیار شاد و در پنج شکل مدولار عرضه می شود. با گزینه های بسیار، کاشی ها را می توان به صورت تکی در یک شکل و رنگ یا در هر گونه ترکیب بی پایان استفاده کرد. روکش براق صاف نور را منعکس می کند و عمق و بعد را در هر فضایی ایجاد می کند. مهم نیست که چه رنگ هایی استفاده می شود یا چه الگوهایی ایجاد شده است، نتایج مطمئناً به هر فضایی زندگی و سرزندگی می بخشد.

الگوی رنگارنگ کاشی مستطیلی سرامیکی

الگوی رنگارنگ کاشی مستطیلی سرامیکی

الگوی رنگارنگ کاشی مستطیلی سرامیکی

الگوی رنگارنگ کاشی مستطیلی سرامیکی

الگوی رنگارنگ کاشی مستطیلی سرامیکی

آرایه متفرقه از کاشی های رنگارنگ طرح دار

گزینه دوم این است صفحه نمایشکاشی چینی در چهار طرح با سه رنگ از هر کدام موجود است. طرح های انتزاعی به صورت دستی در مجموعه ای از رنگ های جسورانه چاپ می شوند. الگوها را می توان به صورت انفرادی یا ترکیبی استفاده کرد و برای یک نتیجه چشمگیر مطابقت داد.

چیدمان مرتب کاشی های طرح دار رنگارنگ

کاشی گرافیکی رنگارنگ

کاشی گرافیکی رنگارنگ

کاشی گرافیکی رنگارنگ

کاشی گرافیکی رنگارنگ

کاشی گرافیکی رنگارنگ

کاشی گرافیکی رنگارنگ

این ینکا ایلوری x Domus مجموعه کاشی در 23 می 2003 در Domus Clerkenwell در هفته طراحی Clerkenwell راه اندازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید