یک مغازه هدیه و فضای رویداد در داخل این اداره پست در ژجیانگ چین قرار دارد که استودیوی طراحی Yatofu در رنگهای قرمز ، سبز و سفید تزئین کرده است.


اداره پست بوند – که در فهرست داخلی خرده فروشی کوچک جوایز Dezeen امسال قرار گرفته است – در نینگبو ، شهری در شمال شرقی ژجیانگ واقع شده است.

چه زمانی یاتوفو وظیفه طراحی فضای داخلی را بر عهده داشت ، ابتدا وظایف دفاتر پست و شیوه های استفاده جوامع مختلف از آنها را مورد بررسی قرار داد.

دفتر پست Bund طراحی شده توسط Yatofu دارای فضاهای داخلی قرمز ، سفید و سبز است
اداره پست فضایی دو ارتفاع را اشغال می کند

این استودیو که در هلسینکی مستقر است می گوید: “تحقیقات اولیه به این نتیجه رسید که دفاتر پست اغلب در زمان جشن بسیار ضروری به نظر می رسند – این به معنی تعطیلات ، جشنواره ها ، تولدها و البته از نظر فرهنگی ، سال نو چینی است.” به

این امر یاتوفو را تشویق کرد تا پست پست بوند را به مقصدی تبدیل کند که ساکنان نینگبو بتوانند به سادگی نامه ارسال کنند – این ساختمان همچنین شامل یک فروشگاه هدیه و همچنین یک فضای رویداد است که به عنوان یک منطقه بازی کودکان عمل می کند.

دفتر پست Bund طراحی شده توسط Yatofu دارای فضاهای داخلی قرمز ، سفید و سبز است
چراغ های آویز بالای یک پیشخوان چوبی فلوت آویزان شده است

تأسیسات پستی در یک اتاق با ارتفاع دو طبقه در طبقه همکف قرار دارد که با مجموعه ای از چراغ های آویز کروی از سقف آویزان شده است.

در یک طرف اتاق یک پیشخوان خدمات چوب فلوت قرار دارد که به دیواری با همان چوب با رنگ روشن تکیه داده است.

READ  ورودی خانه مزرعه - نگاهی به صفحه و فرآیند من
دفتر پست Bund طراحی شده توسط Yatofu دارای فضاهای داخلی قرمز ، سفید و سبز است
در طبقه اول ساختمان یک فروشگاه هدیه یافت می شود

دیوارهای باقیمانده دارای قفسه های داخلی هستند و با رنگ قرمز عمیق رنگ آمیزی شده اند ، در حالی که از ترازو سفید و سبز برای ایجاد کفپوش با چاپ اسکالو استفاده شده است.

این رنگها در کنار هم قرار است چیزی را بسازند که یاتوفو آن را “پالت جشن” توصیف می کند و به مناسبتهای غالباً جشن که نیاز به سفر به پست دارد اشاره می کند.

قفسه بندی در داخل اداره پست Bund طراحی شده توسط Yatofu
سطوح داخلی با قفسه هایی ساخته شده که هدایا و سوغات را به نمایش می گذارد

راه پله ای با نرده فلزی سفید سوراخ شده به مغازه طبقه اول منتهی می شود. در اینجا قفسه های رنگ زرشکی بیشتری وجود دارد که می توانید هدایا و سوغات را در آن ارائه دهید.

همین فلز از نرده راه پله نیز برای ساختن ستون های نمایش تمام قد استفاده شده است. هر یک به سمت داخل خم می شوند تا شکل قوسی ایجاد کنند که الگوی روی زمین را تکرار می کند.

قفسه بندی در داخل اداره پست Bund طراحی شده توسط Yatofu
قفسه ها با رنگ قرمز عمیق رنگ آمیزی شده اند

در نهایت ، در طبقه دوم اتاق رویدادها قرار دارد که می تواند برای میزبانی مهمانی های فصلی ، کارگاه ها ، جلسات بازی بچه ها و موارد دیگر استفاده شود.

مطابق با موضوع رنگ سطوح پایین پست ، نیمه بالایی این اتاق سبز رنگ شده است.

قسمت پایینی آن با چوب پوشانده شده و دارای صندلی های طبقه ای است که با بالشتک های قرمز جعبه ای تزئین شده است.

بالشتک های اضافی کف و مدفوع چوبی استوانه ای در سراسر آن پراکنده شده است.

READ  نوار اتاق قرمز طوری طراحی شده است که احساس کنید خانه یک کلکسیونر هنری است
دفتر پست Bund طراحی شده توسط Yatofu دارای فضاهای داخلی قرمز ، سفید و سبز است
طبقه دوم اداره پست دارای فضای رویداد است

استودیو توضیح داد: “در شکل تکمیل شده ، اداره پست Bund چشم انداز جدیدی را در مورد نقش اداره پست در محیط مدرن ارائه می دهد.”

“این فراتر از هدف اصلی خود یعنی ارسال و دریافت نامه است و مرکزی را ارائه می دهد که بازدیدکنندگان می توانند از طریق به اشتراک گذاری هدایا ، خاطرات و رویدادها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.”

صندلی در داخل اداره پست Bund طراحی شده توسط Yatofu
جناح های طبقه ای دو طرف اتاق رویدادها

یاتوفو در سال 2017 تاسیس شد و توسط آنجلا لیندهل و ییهان شیانگ رهبری می شود.

اداره پست Bund این استودیو در جوایز Dezeen 2021 با چهار پروژه دیگر به صورت رودررو رقابت می کند. از جمله آنها می توان به Flamingo Estate Harvest Shop ، یک پنجره بازشو در لس آنجلس اشاره کرد که دارای وسایل صفحه نمایش خمیده ، و Rookies ، چشم پزشک کودکان در مونیخ است که با الگوهای هندسی پوشانده شده است.

عکاسی توسط استودیو ونبه

دیدگاهتان را بنویسید