استودیوی طراحی Yatofu فضای داخلی یک چایخانه در مرکز شهر هلسینکی را با عناصری از آجر، بلوط و فولاد اکسید شده اصلاح کرده است.


در موضوع کافه‌ای که چای‌های سنتی چینی و ژاپنی را بدون افزودنی‌های مصنوعی سرو می‌کند، بازسازی شد تا هم هنر فرآیند دم‌آوری و هم کیفیت لمسی خام برگ‌های چای را منعکس کند.

چای در کیسه های مشکی روی دیوار قفسه های منحنی ساخته شده از بلوط و فولاد اکسید شده در Teemaa Helsinki نمایش داده شده است.
چای ها در فضای خرده فروشی Teemaa در قفسه های ساخته شده از فولاد اکسید شده و بلوط نمایش داده می شوند.

توضیح داد: “یک پالت زمینی از مواد صادقانه و بافتی از مواد مورد استفاده در فرآیند چای سازی استخراج شد.” یاتوفو.

اینها با استفاده از فرم‌های مدرن، با تمرکز بر کیفیت‌های دست‌ساز برای ایجاد گفت‌وگوی بصری که به نشانه‌های زمان و هنر صحبت می‌کند، دوباره به فضایی معاصر تعبیر شد.»

قسمت نشیمن چایخانه طراحی شده توسط Yatofu با نیمکت بلوط، میز و صندلی کم ارتفاع
همچنین از چوب بلوط برای ساخت اثاثیه در قسمت نشیمن چایخانه استفاده می شد

بازدیدکنندگان از طریق یک منطقه خرده‌فروشی وارد چایخانه می‌شوند، جایی که چای‌های بسته‌بندی شده در قفسه‌های فولادی اکسید شده که بین ستون‌های لبه زنده چوب بلوط معلق هستند، نمایش داده می‌شوند.

بلوک های ضخیم برش بلوط نیز پیشخوانی را در مرکز اتاق تشکیل می دهند که توسط پایه ای ساخته شده از آجرهای شیاردار پشتیبانی می شود.

در طرف دیگر چایخانه یک فضای نشیمن پر از نور است که بازدیدکنندگان می توانند با نوشیدنی های گرم خود استراحت کنند.

گوشه دیواری با مجلات نمایش داده شده در قفسه‌های کنار میز بلوط در Teemaa Helsinki
پانل های فولاد اکسید شده قفسه نمایش را تشکیل می دهند

در اینجا دوباره از بلوط برای ساخت یک سری صندلی، چهارپایه و میز و همچنین یک نیمکت بلند استفاده شد.

تاقچه های فولادی اکسید شده که در داخل طاقچه دیواری کم عمق قرار گرفته اند، مجموعه ای از مجلات معاصر را برای مطالعه در زمان چای به نمایش می گذارند.

اتاق چشیدن چای با دیوار آجری قرمز و فانوس کاغذی بالای میز چوبی هوازده در چایخانه Teemaa در هلسینکی، طراحی شده توسط Yatofu
یک دیوار آجری بافت در اتاق مزه Teemaa دیده می شود

یک پرده سفید رنگی از قسمت چشایی به سمت پشت اتاق می‌پوشد، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند برخی از منحصربه‌فردترین طعم‌های چای برند را امتحان کنند و در مورد هنر چای‌سازی بیاموزند.

READ  ده فضای داخلی با طراحی کلاسیک و معاصر دانمارکی

فضا توسط یک میز چوبی فرسوده لنگر انداخته است که بالای آن یک فانوس کاغذی پیازی آویزان شده است.

یک دیوار بافت دار، نیمی از آجرهای مسطح سنتی و نیمی از همان آجرهای شیاردار است که در زیر میز در قسمت خرده فروشی استفاده می شد.

برای کاهش ضایعات، یاتوفو زود محاسبه کرد که چه تعداد آجر برای این عناصر مورد نیاز است و هر قطعه ای را برای بازیافت فرستاد.

آشپزخانه چایخانه طراحی شده توسط یاتوفو با پیشخوان آجری و لوازم چای نمایش داده شده در قفسه های فولادی
این چایخانه یک آشپزخانه کوچک نیز دارد که در آن نوشیدنی درست می شود

اتاق آخر Teemaa دارای یک سوئیت آشپزخانه به رنگ بتونه است که در آن نوشیدنی ها آماده می شود، در حالی که لوازم مختلف از جمله قوری و فنجان های تزئینی به سبک ژاپنی بر روی دیوارهای اطراف ارائه شده است.

تمام دیوارهای اتاق به جز یک گوشه، جایی که تکه‌ای از پوسته ساختاری فرسوده ساختمان در معرض دید قرار گرفته، با گچ بژ ساخته شده‌اند.

قوری و فنجان در رنگ های مختلف در قفسه های مشکی بالای سینک آشپزخانه در چایخانه هلسینکی طراحی شده توسط Yatofu نمایش داده شده است.
لوازم چای سازی روی دیوارها به نمایش گذاشته شده است

سال گذشته، یاتوفو بنیانگذاران Yihan Xiang و Angela Lindahl یک اداره پست ترکیبی برای شهر نینگبو چین طراحی کردند.

این پروژه در جوایز Dezeen 2021 به عنوان فضای داخلی خرده فروشی کوچک سال انتخاب شد و داوران آن را به دلیل “بازیگوش، جذاب و زیبا” ستایش کردند.

عکاسی توسط الکسی تیککالا.


اعتبار پروژه:

ویدئو: مارک ویکونا
طراحی و استایل ست: پییا امیلیا

دیدگاهتان را بنویسید