استودیوی طراحی Wynk Collaborative فروشگاهی را در سنگاپور برای استودیو Ginlee ایجاد کرده است که دارای فضای داخلی شسته شده با سنگریزه و یک باغ سرپوشیده برای “استراحتی آرام از شهر” است.


واقع در یک مرکز خرید در مرکز سنگاپور، استودیو Ginlee فروشگاه در یک سطح تنظیم شده است و در دسته بندی خرده فروشی های کوچک داخلی جوایز Dezeen 2021 در فهرست نهایی قرار گرفته است.

میز دارای یک صفحه چوبی در فروشگاه Ginlee Studio است
بوتیک Ginlee Studio مجهز به میز کارگاهی برای چین‌خوردن لباس‌ها در فروشگاه است.

مشارکتی وینک وظیفه داشت فضایی را ایجاد کند که نه تنها یک مکان خرده فروشی برای برند مد باشد، بلکه یک فضای کوچک به سبک کارگاهی باشد که بتوان از آن برای تولید لباس های استودیو Ginlee چین دار در محل استفاده کرد.

پس از ورود به فروشگاه، بازدیدکنندگان با یک چیدمان ساده که شامل ریل های انحنا دار لباس و میز صندوقدار بزرگ است که به عنوان یک میز کارگاهی در کناره های فروشگاه Ginlee Studio سازماندهی شده است، استقبال می شود.

تصویر داخلی باغ سرپوشیده در فروشگاه Ginlee Studio
یک حیاط سرپوشیده در پشت فروشگاه قرار دارد

لباس‌های این برند بر روی ریل‌های لوله‌دار فلزی تاشو سازمان‌دهی شده‌اند که خطوط و منحنی‌های فضا را دنبال می‌کنند و به آن پاسخ می‌دهند.

از آنجایی که این برند به خاطر لباس‌های پلیسه‌دارش شناخته می‌شود، می‌خواستیم با ارائه جزئیات تا شده یا خمیده در برخی از عناصر، مانند سری قفسه‌های لباس سفارشی از جنس استنلس استیل و همچنین در هندسه دیوارها، ایده چین‌کاری را به‌طور ظریف پیشنهاد کنیم. در اطراف فروشگاه،” Wynk Collaborative به Dezeen گفت.

گیاهان در گلدان های بزرگ نگهداری می شدند
گیاهان گرمسیری از پشت یک نیمکت خمیده برای شستشوی سنگریزه رشد می کنند

میز کارگاهی منحنی و منحنی صندوقدار با چوب، فلز و سنگریزه پوشانده شده است و روبروی دیوار لباس قرار دارد.

READ  نورپردازی الرا به نجوم + اساطیر یونانی اشاره دارد

میز کارگاه برای دعوت از مشتریان برای مشاهده روند خدمات پوشاک چین دار سفارشی این برند طراحی شده است.

قفسه ای قالب های پلیسه را در فروشگاه Ginlee Studio نگهداری می کند
یک بخار پز و قفسه در فروشگاه تعبیه شده است تا به فرآیند چین خوردگی کمک کند

یک سیستم ذخیره‌سازی الگوها و قالب‌های چین‌دار دیوار پشت میز را می‌پوشاند، در حالی که قفسه‌هایی با نور پس‌زمینه دیوار را بین سیستم بخار دهی با روکش فلزی پل می‌کنند. یک دهانه در پشت فروشگاه، نگاهی اجمالی به یک منطقه بزرگ پر از گیاهان و پر از نور روشن می دهد.

Wynk Collaborative می‌گوید: «مشتری تشویق می‌شود که در مقابل بایستد تا روند چین‌کاری را مشاهده کند یا در محوطه حیاط بنشیند تا از فضای سبز لذت ببرد در حالی که منتظر اتمام محصول درخواستی است.

فضای سبز به فروشگاه اضافه شد تا “یک استراحت آرام از شهر” ایجاد شود و همچنین رختکن ها را در خود جای داده است. این فضا با یک نور سقفی بزرگ مجهز شده بود که در سراسر واحه داخلی امتداد می یابد تا از نور روز تقلید کند.

شستشوی سنگریزه با رنگ خنثی دیوارها و کف فضا را می پوشاند و پس زمینه ای خنک برای محیطی آرام فراهم می کند.

ریل لباس استیل در فروشگاه Ginlee Studio
ریل های لباس منحنی در سراسر فروشگاه وجود دارد

یک نیمکت منحنی از کف بیرون زده شده است و به طور مشابه در شستشوی سنگریزه خنثی پوشانده می شود و یک آرایش انتزاعی مانند سنگ ایجاد می کند.

نشیمن منحنی همچنین به عنوان یک دیوار بین یک منطقه کاشته شده که شامل درختچه ها و گیاهان بزرگ بامبو است عمل می کند.

READ  خانه ای شیشه ای در تگزاس با سقفی که به نظر می رسد شناور است
تصویر جزئی از سقف افتاده در فروشگاه Ginlee Studio
عناصر داخلی طوری طراحی شده اند که گویی چین دار شده اند

عناصر چوبی از جمله چهارپایه ها و میزها در سرتاسر فضای سبز قرار گرفته بودند و حس گرمی به آن اضافه می کردند، در حالی که درهای آینه ای بزرگ به صورت بصری حیاط داخلی را گسترش می دهند و اتاق های رختکن را پنهان می کنند.

این استودیو گفت: “ما می خواستیم از فضاهایی استفاده کنیم که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری سنگاپور و تل آویو یافت می شوند.”

طبقات سبک از طریق یک دهانه مدور
نورپردازی در سراسر فروشگاه نور روز را تقلید می کند

فضاهای حیاط باز را در ساختمان‌های سنتی و فضاهای میان‌بافتی اطراف آن حیاط‌ها را در نظر بگیرید که نه در داخل و نه در فضای باز هستند، با سرسبزی سرسبز تا کیفیت «بیرون» فضاها را بیشتر کند و یک شکاف بصری برای مشتری ایجاد کند.»

دیگر پروژه‌هایی که در بخش خرده‌فروشی‌های کوچک جوایز Dezeen امسال در فهرست نهایی قرار گرفته‌اند عبارتند از: اداره پست باند رنگی جشن یاتوفو، و اپتیکال‌های طرح‌دار گرافیکی استفانی تاننهورست در مونیخ.

دیدگاهتان را بنویسید