استودیوی طراحی کانادایی Untitled [design agency] از موادی استفاده کرده است که به زیبایی پیر می شوند ، مانند چوب های سنگ آهک و صنوبر ، برای ایجاد محیطی آرام در بازسازی این خانه ونکوور ، که نامزد جایزه دزین شده است.


این اقامتگاه دوبلکس به مساحت 223 متر مربع ، که خانه ساکن نامیده می شود ، در محله ساحلی کیت پوینت در ونکوور واقع شده است.

میز چوبی با صندلی چوبی
خانه Still Life دارای عناصر چوب صنوبر است

استودیوی طراحی که برای بازسازی کامل فضای داخلی دعوت شده بود ، تلاش کرد تا فرم های معماری سنتی خانه را با مداخلات معاصر متعادل کند. این فرآیند طراحی را “تمرین محدودیت” نامید.

“در مراحل اولیه پروژه ، صاحبان خانه به دنبال یک فضای داخلی بدون هیچ طاقت فرسایی بودند ، که ثابت شد چالش برانگیز است.” استودیو، که توسط طراح دانیل چینگ رهبری می شود.

کف چوبی و کابینت بلوط بدون عنوان [design agency]
کابینت بلوط در فضای نشیمن

استودیو می گوید: “گفتگوی معماری ذاتی خانه و یک فضای داخلی مدرن به شکل واقعی از هم جدا شد.”

“با توسعه فضای داخلی ، یک زبان داخلی نرم تر ظاهر شد. در حالی که یک زبان قوی از خطوط تمیز حفظ می شد ، پالت مواد غرق در سنت های دنیای قدیم بود ، که به یک عنصر کلیدی طراحی تبدیل شد.”

خطوط تمیز در آشپزخانه
یک پالت رنگ خنثی در سراسر خانه استفاده می شود

استودیو مجموعه ای از مواد و رنگهای یکپارچه را انتخاب کرد که در کل خانه استفاده می شد. اینها شامل مصالح سنتی مانند سنگ آهک است – که در پیشخوان و کوره شومینه استفاده می شود. کف چوب صنوبر و کابینت بلوط.

READ  نوار اتاق قرمز طوری طراحی شده است که احساس کنید خانه یک کلکسیونر هنری است

برای ایجاد تعادل در ظاهر مینیمالیستی این طرح ، استودیو از اتمام طراحی های مدرن اجتناب کرد و در عوض از مواد بدون تزئین استفاده کرد که با گذشت زمان پتینه می شوند.

عناصر کاربردی مانند لوازم آشپزخانه و انبار در پشت کابینت بلوط پنهان شده اند.

استودیو می گوید: “بدون وجود زینت ، اهمیت و تناسب عناصر اصلی طراحی این پروژه بودند.” “هر زاویه قابل مشاهده مورد مطالعه قرار گرفت. بنابراین ، زمان و انرژی زیادی برای توسعه جزئیات هماهنگ ، که می تواند در هر اتاق مورد توجه قرار گیرد ، صرف شد.”

مبلمان داخلی با مبلمان قدیمی جمع آوری شده توسط صاحب خانه ، از جمله قطعات قابل جمع آوری توسط جورج ناکاشیما ، هانس وگنر ، شارلوت پریاند ، پول کایرهولم و نورمن چرنر ، مجهز شده اند.

رنگ های خنثی در حمام
در حمام از سنگ آهک و چوب نیز استفاده می شد

تحت تأثیر قطعات مبلمان کلکسیونی صاحبخانه ، بدون عنوان [design agency] همچنین مبلمان سفارشی مخصوص خانه از جمله میز ناهار خوری ، قفسه کتاب ، میز تحریر ، تختخواب و میزهای شب ایجاد کرده است.

استودیو در پایان گفت: “ما معتقد به طراحی تعریف شده توسط مینیمالیسم مدرن و خطوط تمیز هستیم و در عین حال احساس گرما را ایجاد می کنیم.” “خانه بی جان” مظهر این فلسفه است. “

خانه Still Life در بخش داخلی آپارتمان جوایز Dezeen امسال قرار گرفته است ، جایی که در آن با پنج پروژه دیگر ، از جمله آپارتمان چوبی روبان Toledano + Architects در پاریس رقابت می کند.

READ  جامعه بیوفیلی که می خواهد نحوه زندگی همه ما را تغییر دهد

دیدگاهتان را بنویسید