یک پیشخوان گل فروشی پر از گل و شاخ و برگ در مرکز این فروشگاه سبک زندگی ونکوور قرار دارد که توسط استودیو Ste Marie طراحی شده است.


واقع در امتداد رژه مغازه‌ها در محله کامبی جنوبی ونکوور، کادین مجموعه ای از لوازم منزل، کتاب، لباس و جواهرات خوب و همچنین دسته گل های تازه را به فروش می رساند.

طراحی داخلی فروشگاه Cadine در ونکوور توسط Ste Marie
در مرکز فروشگاه Cadine یک پیشخوان گل فروشی قرار دارد

دفتر مرکزی Cadine در فاصله کوتاهی با ماشین در منطقه Southlands شهر واقع شده است و یک خانه مزرعه متعلق به دهه 1920 را اشغال می کند که به باغی که گل های این برند در آنجا برداشت می شود می نگرد.

این محیط سبز در نهایت به یک نقطه کلیدی الهام بخش تبدیل شد است ماریطراحی داخلی فروشگاه.

طراحی داخلی فروشگاه Cadine در ونکوور توسط Ste Marie
پیشخوان دارای یک گلدان پر از گل، و فضایی برای کارکنان برای درست کردن دسته گل های تازه است

نقطه کانونی فروشگاه یک پیشخوان گل فروشی است که قرار است “هرج و مرج زیبا” گل آرایی را به نمایش بگذارد. یک طرف پیشخوان – که از گرانیت چرمی بژ ساخته شده است – دارای گلدانی است که روی آن گل ها و شاخ و برگ های سرسبز می ریزد.

طرف دیگر شامل یک سینک است، اما در غیر این صورت شفاف باقی مانده است تا کارکنان فضای کافی برای آماده سازی، سازماندهی و بسته بندی سفارشات دسته گل داشته باشند.

طراحی داخلی فروشگاه Cadine در ونکوور توسط Ste Marie
محصولات در داخل طاقچه های دیواری قوسی نمایش داده می شوند

در حالی که است ماری می‌دانست که ایجاد چیدمان‌های گل اغلب کار آشفته‌ای است، استودیو تمایلی به پنهان کردن پیشخوان پشت فروشگاه نداشت.

استودیو توضیح داد: «ما می‌خواستیم دوگانگی مواد زنده را به‌عنوان زیبا و در مواقعی سرکش و همه در حالی که تجربه‌ای بصری و حسی را برای مهمان به ارمغان می‌آورد، تصدیق کنیم.»

READ  سفر شکار خانه آجای: پس از دیدن 4 خانه که او ممکن است یکی را پیدا کرده باشد

سطوح اطراف با مجموعه‌ای از طاقچه‌های قوسی نقطه‌گذاری شده‌اند که شکل آن‌ها شبیه “منحنی ظریف یک شاخه است که در باد می‌چرخد”.

برخی از طاقچه ها دارای ردیفی از قفسه های شیشه ای هستند، در حالی که برخی دیگر با آینه منبت کاری شده اند یا با ریل های مشکی که می توان لباس ها را از آن آویزان کرد.

طراحی داخلی فروشگاه Cadine در ونکوور توسط Ste Marie
برخی از طاقچه ها دارای آینه یا ریل لباس هستند

از طرف دیگر، اقلام را می توان در واحدهای ذخیره سازی چوب با لبه های شیشه ای که Ste Marie به صورت سفارشی برای فروشگاه ساخته بود، نمایش داد.

یکی از واحدهای بزرگتر که دور یک ستون ساختاری پیچیده شده است با یک نیمکت بالشتکی تعبیه شده است که مشتریان می توانند در آن بنشینند و استراحت کنند.

طراحی داخلی فروشگاه Cadine در ونکوور توسط Ste Marie
Ste Marie همچنین واحدهای ذخیره سازی چوب را به صورت سفارشی برای فروشگاه طراحی کرد

بقیه قسمت‌های فروشگاه با کف‌های بتنی، دیوارکوب‌های برنجی و دیوارهای رنگ‌آمیزی سفید، که برای ایجاد یک سطح کمی بافت‌دار سمباده‌انداخته شده‌اند.

این استودیو در پایان گفت: “هدف طراحی لوکس قابل دسترسی بود… هم ظریف و هم متفکرانه، وقتی وارد می شوید احساسی جذاب و بی دردسر وجود دارد، با این حال فضا به طور عمدی تنظیم و متمرکز شده است و یک تجربه مهمان بدون درز را ارائه می دهد.”

طراحی داخلی فروشگاه Cadine در ونکوور توسط Ste Marie
یک نیمکت بالشتکی مکانی برای نشستن به مشتریان ارائه می دهد

Ste Marie’s Cadine یکی از پنج پروژه ای بود که در بخش خرده فروشی های کوچک داخلی جوایز Dezeen امسال در فهرست نهایی قرار گرفت.

این رده در نهایت توسط یک اداره پست در ژجیانگ، چین طراحی شده توسط استودیو Yatofu برنده شد. این اداره پست خیره‌کننده که با رنگ‌های جشن قرمز، سفید و سبز تزئین شده است، یک فروشگاه هدیه و یک فضای رویدادهای اجتماعی را نیز در خود جای داده است.

READ  8' 33 اینچ در صحنه هایی از آینده نزدیک شرکت می کند

عکاسی توسط کنراد براون، طراحی توسط کیت ریچارد.

دیدگاهتان را بنویسید