فروشگاه بزرگ Selfridges لندن، The Joke Shop را افتتاح کرده است، یک “فروشگاه کمدی قابل خرید” که محصولاتی از جمله پودر عطسه می فروشد و پنجره هایی پر از کوسن های سیاه و موز دارد.

واقع در فضای فروشگاه گوشه در خود یخچال هادر طبقه همکف، فروشگاه پاپ آپ جوک شاپ توسط تیم داخلی خرده فروش طراحی شده است.

یک در ساختگی در پنجره سلفریجیک در ساختگی در پنجره سلفریج
جوک شاپ دارای ورودی جعلی با حروف نوستالژیک است

فروشگاهی که خرده‌فروش آن را «فروشگاه کمدی قابل خرید» توصیف می‌کند، محصولات جوک‌فروشی مانند کوسن و پودر عطسه را به همراه قطعات مد از طراحان از جمله می‌فروشد. جودیت لیبر و آدام جونز.

Selfridges با پنج فروشگاه جوک در سراسر بریتانیا همکاری کرد تا فضای مناسب را برای The Joke Shop به دست آورد، که مدیر خلاق اجرایی Selfridges، Laura Weir امیدوار بود “قدرت نوستالژی و ارتباط انسانی را ایجاد کند”.

خود یخچال ها "فروشگاه کمدی قابل خرید"خود یخچال ها "فروشگاه کمدی قابل خرید"
این فروشگاه ترکیبی از اسباب بازی های بازیگوش و اقلام مد را به فروش می رساند

ویر به Dezeen گفت: “تیم خلاق Selfridges با بازدید از جوک فروشی های محلی به کشور سفر کردند و مؤسساتی را یافتند که از نظر الهام و شخصیت غنی بودند.”

او افزود: “ما بیشتر از آنچه که معمولاً در فضا ممکن بود از قطعات پیدا شده و قدیمی استفاده کردیم و در نتیجه، مشتری از من پرسید “از چه چیزی برای بو استفاده کردی؟” تصور یک جوک فروشی واقعی به قدری قوی بود که مشتریان احساس کردند که ما این فضا را معطر کرده ایم، چیزی که نکرده بودیم.

The Slapstick Generator اثر مل بریمفیلدThe Slapstick Generator اثر مل بریمفیلد
هنرمند مل بریمفیلد Slapstick Generators را برای فروشگاه ایجاد کرد

فروشگاه جوک همچنین دارای Slapstick Generator است که اثر هنری هنرمند است مل بریمفیلد که به نظر می رسد آماده است تا سطل های رنگ و سندان را روی بازدیدکنندگان فروشگاه بیاندازد.

READ  دهانه های قوسی فضاهای داخلی و خارجی خانه تعطیلات دهه 1960 اسپانیا را بهم متصل می کند

دومین ژنراتور Slapstick در خارج از فروشگاه تهدید می کند که تخته سنگی را روی شخص در میز دربان Selfridges در خارج از فروشگاه جوک باز می کند، در حالی که سومی در یکی از ویترین آن می نشیند.

دومین اثر هنری ژنراتور اسلپ استیک در Selfridgesدومین اثر هنری ژنراتور اسلپ استیک در Selfridges
به نظر می رسد یکی آماده است تا یک تخته سنگ را رها کند

ویر در مورد Slapstick Generator می گوید: «من مقیاس مطلق آن، جزئیات هر مکانیزم و حس حرکت را دوست دارم.

دری جعلی که یکی دیگر از پنجره ها را پر می کند، از حروف نوستالژیک و راه یابی دست نوشته الهام گرفته شده است.

ویر گفت: “بالای در، ما با مت راجرز، نویسنده و هنرمند نقاشی دیواری ساکن پکهام کار کردیم که تابلوها را با دست نقاشی کرد تا به جوک فروشی های بریتانیایی اشاره کند.”

او افزود: «برخی از موارد مورد علاقه من، برچسب های گرافیکی روی در بود که به جای رتبه بندی بهداشتی، یک رتبه خنده دار را نشان می داد، به عنوان مثال، واژگون کردن چوب های خرده فروشی کلاسیک با پیچ و تاب های خنده دار.

“توجه التقاطی به جزئیات و نقص عمدی مهم احساس می شد.”

یک موز که روی پوست موز لیز می خوردیک موز که روی پوست موز لیز می خورد
هنرمند Max Siedentopf نمایشگری از موز را طراحی کرد که روی پوست موز لیز می خورد

Selfridges همچنین به هنرمند Max Siedentopf دستور داد تا برای دیگر ویترین فروشگاه‌های بزرگ خود، اینستالیشن‌ها ایجاد کند که شامل جوک‌های کلاسیک از جمله مرغ غول‌پیکری است که از جاده‌ای عبور می‌کند تا به Selfridges برسد و موزی با لباس مربی که روی پوست آن لیز خورده است.

هر پنجره به شوخی‌ها و شوخی‌های کلاسیک در طول دهه‌ها ادای احترام می‌کند – از کوسن‌های غول‌پیکر، مجموعه وسیعی از کفش‌های دلقک معتبر، منجنیق پای و البته موز. دیگ جوش به دیزین گفت.

READ  اقامتگاه خانوادگی عظیم با فضای داخلی دنج و الهام گرفته از اواسط قرن
یک بالشتک غول پیکر در ویترین فروشگاه بزرگیک بالشتک غول پیکر در ویترین فروشگاه بزرگ
یک بالشتک غول پیکر یک پنجره را پر می کند

او افزود: «من به گروهی از میمون‌ها با موز رشوه دادم تا جوک‌هایی را به‌طور تصادفی برای من انتخاب کنند. “هر پنجره منحصر به فرد است، با این حال هر پیچ، تکه چوب، موز و میخ به دقت برای پتانسیل کمدی خود انتخاب شده است.”

دیگر مکان‌های خرده‌فروشی Selfridges که در Dezeen به نمایش گذاشته می‌شوند عبارتند از یک فروشگاه لباس شنای پاپ‌آپ کیم کارداشیان و یک بار Courvoisier توسط طراح Yinka Ilori.

عکاسی توسط Selfridges انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید