مجموعه Marimekko Artist به این دلیل طراحی شد که به برند طراحی فنلاندی میراث فرهنگی اجازه دهد تا از هنرمندان نوظهور و مشهور دعوت کند تا کاتالوگ کالاهای خود را به شیوه منحصر به فرد خود تفسیر کنند. همکاران قبلی شامل هنرمندان Virginie Hucher و لاندون متز. آخرین همکاری هنرمند Marimekko به موقع اعلام شد هفته طراحی میلان 2023 با … است سابین فینکناوریک هنرمند آلمانی ساکن بارسلونا که به خاطر انتزاع بافتی اش از مناظر متشکل از رنگ های موزون و کارهای خط هندسی معروف است – یک جفت عالی برای چاپ پارچه و کالاهای خانگی خود Marimekko.

کلاژ مجموعه Marimekko x Finkenauer Artist Series، شامل بالش، پرتاب و سرامیک لوازم خانگی.

مجموعه کپسول 16 قطعه ای به عنوان جشنی برای “تعقیب بی زمانی و بیان هنر در اشیاء روزمره” توصیف می شود، با فینکناور هفت قطعه هنری منحصر به فرد برای تزیین مجموعه کپسول در سرامیک ها و محصولات نساجی خانگی. در کل مجموعه کمی از کلی و کالدر وجود دارد. آثار فینکناور چه بر روی منسوجات و چه در سرامیک چاپ شود، به خوبی در هم می آمیزد تا بر روی سطوح سخت و مخملی به طور یکسان ابعادی ببخشد.

میز گرد براق خاکستری با دو لیوان سرامیکی و دو سینی کوچک با چهارپایه قرمز رنگ زیر آن،

منسوجات بزرگ Marimekko x Finkenauer Artist Series روی دیوار آبی پوشیده شده با صندلی فلزی آبی و پنجره در نزدیکی

فینکناور توضیح می‌دهد: «روش هنری من را می‌توان به‌عنوان بازی‌ای تعریف کرد که قوانین آن را با بازی تعیین می‌کنم». “و بالاتر از همه، آرزوی سادگی که به اعتقاد من بزرگترین زیبایی در آن نهفته است.” واژگان این هنرمند از اشکال ساده و جسورانه در خدمت زیورآلات و هندسه است، که البته باعث می شود آثار فینکناور به راحتی برای اشیایی که برای مصارف خانگی در نظر گرفته شده اند سازگار شوند.

READ  10 پست برتر فناوری در سال 2023

“[It’s] چیزی بسیار طبیعی و مناسب، زیرا گفتگو با صنایع دستی و مضمون زینت بخشی از علاقه هنری من است.
فینکناور می گوید. برای من، کار کردن با ماریمکو تجربه فوق‌العاده‌ای بود و دانستن اینکه نقاشی‌های من در بسیاری از خانه‌ها که ساکنان آن‌ها را در زندگی روزمره‌شان همراهی می‌کنند خواهند درخشید، من را سرشار از غرور و شادی می‌کند.»

رویه میز سبز با بشقاب سرامیکی، سینی و کاسه با قابلمه چدنی آبی پررنگ روی پارچه Marimekko.

طرح جزئیات طرح های الگوی Marimekko x Finkenauer روی میز سطح سبز.

Marimekko با Durat، یک شرکت فنلاندی که سطوح سه‌بعدی را از پلاستیک بازیافتی تولید می‌کند، برای نصب مفهومی و انتزاعی یک هفته‌ای در هفته طراحی میلان، همکاری کرد، برنامه‌ای که کل فرآیند خلاقانه Sabine Finkenauer از طرح‌های آثار هنری تا محصولات نهایی را در کنار اولین نمایش Marimekko’s نشان می‌دهد. سری جدید ظروف شیشه ای طراحی شده توسط Matti Klenell [shown below] تا 23 آوریل

مجموعه کاسه و سینی مجموعه Marimekko x Finkenauer در کنار مجموعه ظروف شیشه ای Matti Klenell روی میز گرد هلویی مایل به قهوه ای با زمینه دیوار آبی.

سینی مجموعه Marimekko x Finkenauer با قطعه شیشه ای سبز تیره که روی سطح هلویی مایل به قهوه ای قرار گرفته است.

برای کسانی که به دنبال همکاری آسان‌تر و در دسترس‌تر با Marimekko هستند، همیشه مجموعه IKEA x Marimekko BASTUA وجود دارد (ما خودمان یک نیمکت انتخاب کردیم).

نمایشگاه Marimekko تا 23 آوریل 2023 در Galleria II Milione در منطقه Brera Design District برای بازدید عموم باز است.

گرگوری هان سردبیر دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید