هنگام بحث در مورد تأثیر وسایل نقلیه الکتریکی بر تولید خودرو، بهره وری سوخت، فن آوری های تحرک، و در نهایت نحوه رانندگی ما، “اختلال” به طور انعکاسی و به طور منظم پرتاب می شود. اما در کنار این تغییرات در حال توسعه، انتظارات عمومی مربوط به تجربه خرید خودرو نیز در حال تغییر است و از چانه زنی و دردسر خرید خودروهای نمایندگی محور در سال گذشته دور می شود. معرفی کامیون EV و سازنده SUV ریویان فضاها در منطقه Meatpacking شهر نیویورک، اولین نمایشگاه از چندین نمایشگاه خرده‌فروشی آجر و ملات است که برای ارتباط با خریداران جدید خودروهای برقی است که می‌خواهند نام تجاری، وسایل نقلیه و فناوری‌های وسایل نقلیه الکتریکی را بدون فروش سخت و وحشتناک بشناسند.

فضای داخلی Rivian Spaces High Line در منهتن با نمایشگر تخته سه لا، چراغ فانوس کاغذی Noguchi، و قسمت نشیمن با فرش.

فضای داخلی Rivian Spaces High Line، با قفسه‌های چوبی که لوازم جانبی مارک Rivian را با سه نفر در حال مرور نشان می‌دهد.

فضای داخلی Rivian Spaces High Line، شهر نیویورک با Rivian R1T و R1S پارک شده در داخل.

فضای داخلی Rivian Spaces High Line، شهر نیویورک با پارکینگ Rivian R1T و SUV پارک شده در داخل.

فضای داخلی Rivian Spaces High Line، شهر نیویورک با کامیون پارک شده Rivian R1T که در داخل پارک شده است و شخصی روی درب کامیون نشسته و پاهای چرخان دارد.

دنیس چری، مدیر ارشد طراحی تسهیلات و توسعه خرده‌فروشی در Rivian، گفت: «فضاهای Rivian به طور هدفمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که معمولی و دعوت‌کننده باشند، جایی که هر کسی که کنجکاو است می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ما و محصولات ما وارد شود.» “ما رسمیت را که می‌توان با خرده‌فروشی‌های خودرو مرتبط کرد کنار گذاشتیم و بر ایجاد محیطی آرام و خانوادگی متمرکز شدیم که مهمانان را دعوت می‌کند مدتی بمانند و با سرعت خودشان کشف کنند.” این یک راه خوب برای گفتن است که تصور می‌شود Rivian’s Spaces بیشتر شبیه سایر تجارب خرده‌فروشی است و کمتر از بازی‌های متقاعدکننده ناخواسته مرتبط با نمایندگی‌های خودروی امروزی است.

رندر نمای بیرونی خرده فروشی فضایی Rivian NYC.

رندر برای مقایسه این محصول در زیر High Line در شهر نیویورک قرار دارد و در داخل آن نمایش داده می شود فضاهای شهر نیویورک از پلاستیک‌های متصل به اقیانوس منحرف شده از کارخانه Rivian در نرمال، ایلینوی ساخته شده‌اند، در حالی که فضای سبز سرتاسر نشانه‌هایی از High Line است که درست بالای فضای خرده‌فروشی است.

Cherry بر تفاوت بین این فضاها و یک نمایندگی سنتی در “فضای معمولی و گرم” آنها تأکید می کند، محیطی که از طریق انتخاب آنها در مواد، مبلمان متنوع و نمایش های آموزشی تعاملی بیان می شود. از طریق Spaces، ما می‌خواهیم به مردم القا کنیم که تصور کنند کجا می‌توانند بروند و در یک Rivian چه کاری می‌توانند انجام دهند.»

READ  خانه ای آینده نگر و الهام گرفته از خودرو در بل ایر

علاوه بر این، بازتاب تلاش‌های زیست‌محیطی Rivian در تولید وسایل نقلیه‌شان، فضاها نیز با در نظر گرفتن ردپای و تأثیر آن‌ها طراحی خواهند شد. Cherry توضیح می‌دهد: «برای مثال، برای فضای خیابان دهم خود در شهر نیویورک، ما عمداً ساختار ساختاری را به نفع اجزای مدولار که می‌توان از سایتی به سایت دیگر منتقل کرد، به حداقل رساندیم، مکان‌های Future Spaces مانند Laguna Beach، CA و Groveland، CA، استفاده مجدد تطبیقی ​​را به نمایش می گذارد، زندگی و هدف جدیدی را به ساختارهای موجود می بخشد.

یک سالن سینما تغییر کاربری داده شده در مرکز شهر لاگونا بیچ که با کامیون آبی ریوین پارک شده در جلو و آسمان غروب آفتاب با ابرهای بالای سر به نمایشگاه ریویان اسپیس در ساحل جنوبی تبدیل شد.

رندر فضای داخلی برای Rivian Spaces برنامه ریزی شده برای لاگونا بیچ در ساختمان سابق تئاتر.

Rivian متخصصان معماری را برای اطمینان از حفظ ویژگی های تاریخی تئاتر تاریخی ساحل جنوبی در حالی که فضای داخلی را به استانداردهای انرژی، کد و دسترسی معاصر به روز می کند، وارد می کند.

Rivian Spaces در نهایت در سرتاسر کشور در بازارهای دیگر عرضه خواهد شد و به شبکه موجود این شرکت متشکل از بیش از دوجین مرکز خدمات در سراسر ایالات متحده و کانادا خواهد پیوست. این فضاهای جدید دیگر شامل یک نمایشگاه است که در یک سالن سینما تغییر کاربری داده شده در مرکز شهر لاگونا بیچ، کالیفرنیا (در بالا)، و همچنین یک سایت 10000 فوت مربعی سرپوشیده در فضای باز در آستین، تگزاس با فضای سبز، پاسیو روی پشت بام با چشم‌اندازهای پانوراما. از شهر ریویان تاکید می کند که معماری و طراحی داخلی هر مکان، منعکس کننده محل آن است، از جمله مبلمان مجزا در داخل.

نمای بیرونی آستین اسپیس ریوین با رنگ مشکی با نقش مار رنگارنگ روی آن نقاشی شده است.

آستین اسپیس ریویان با مساحت 10000 فوت مربع، دسترسی مستقیم به مسیر دوچرخه‌سواری و دویدن دریاچه لیدی‌برد در منطقه کنگره جنوبی شهر و پاسیو روی پشت‌بام را ارائه می‌دهد.

رندر فضای آینده در ویلیامزبورگ، بروکلین در ساختمان آجری.  با گاراژ باز و کامیون ریویان پارک شده در داخل نشان داده شده است.

فضایی در ویلیامزبورگ، بروکلین

تصویری از ریویان اسپیس کابین مانند، مکانی از پمپ بنزین تاریخی سابق، با کامیون‌های ریوین پارک شده در جلو.

Rivian Space در گروولند، کالیفرنیا – یک شهر دروازه پارک ملی یوسمیتی – در یک پمپ بنزین تاریخی سابق قرار دارد که به طراحی کابین مدرنی مطابق با سبک زندگی ماجراجویی مدرن این برند تبدیل شده است.

Rivian از طرق متعددی، خریدار خودروهای الکتریکی را به چیزی شبیه به مشتریان و فروشگاه اپل نزدیک می‌کند، و مشتریان بالقوه را به سمت مقاصد خرده‌فروشی با طراحی منحصربه‌فرد جذب می‌کند تا محصول را بدون فشار معلق برای خرید امتحان کنند، و به جای فروش فوری، بر تجربه‌های متمرکز بر محصول و آموزش تأکید دارد. . در حالی که هیچ چیز تضمین شده نیست، ما می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که آینده خرید خودروی بعدی شما تقریباً به آسانی خرید یک آیفون یک روزه خواهد شد – البته کمی گران‌تر.

READ  Youssofzay + Hart با استفاده از مواد فروشگاه های سخت افزار، فضای نمایشگاهی موقت ایجاد می کند

اولین فضای ریویان امروز، 16 ژوئن، در 60 خیابان 10 در منطقه Meatpacking شهر نیویورک، با مکان های اضافی TBD افتتاح می شود.

گرگوری هان سردبیر دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید