استودیوی معماری محلی RA! هنگام ایجاد فضای داخلی کوچک لوس الکسیس، یک تاکوریای کوچک در محله روم نورته مکزیکوسیتی، از طراحی آرت دکو در آمریکای لاتین سرنخ گرفت.

الکسیس یک غذاخوری تاکو – یا تاکوریا – در روما، منطقه ای مشهور در مکزیکو سیتی است که نمونه هایی از معماری آرت دکو را به نمایش می گذارد.

Taqueria در مکزیکو سیتیTaqueria در مکزیکو سیتی
لس الکسیس یک تاکوریای کوچک است

RA! هنگام طراحی رستوران یک اتاق 15 متر مربعی، که در یک انبار آبجو سابق قرار دارد، از “شخصیت پر جنب و جوش” منطقه استفاده کرد.

پدرو رامیرز د آگیلار، یکی از بنیانگذاران و طراحان استودیو، گفت: «یکی از مهم ترین درخواست های مشتری ما این بود که این فضای کوچک در میان بقیه محل های خرده فروشی در خیابان بدرخشد.

موزاییک کاشی و سرامیکموزاییک کاشی و سرامیک
RA! کف و دیوارها را در موزاییکی از کاشی های شکسته بپوشانید

RA! طراح به Dezeen گفت که دیوارها و کف‌ها را در موزاییکی متمایز از کاشی‌های سرامیکی شکسته با مفاصل سبز به عنوان قصیده‌ای از بارسلونا، جایی که سرآشپز الکسیس آیالا در آن آموزش می‌گذراند، پوشانده است.

یک نوار منحنی که در صفحاتی از مواد سبز آجدار به پایان رسیده است، جلوی آشپزخانه اوپن را می گیرد که در سمت راست فضای باز کوچک قرار دارد.

میله منحنی با چهارپایه های فولادی اطراف آنمیله منحنی با چهارپایه های فولادی اطراف آن
مواد مفید برای انعطاف پذیری آنها انتخاب شدند

مواد مفید، از جمله کاشی‌ها، در سرتاسر رستوران به دلیل «فرایندهای تمیز کردن سریع و استقامت» انتخاب شدند.

به گفته رامیرز د آگویلار، چهارپایه‌های استیل به سبک صبحانه با رنگ سفید روی میله قرار گرفته‌اند، که دارای میله‌ای از فولاد است که به دلیل مقاومت آن در برابر چربی انتخاب شده است.

استودیو تصمیم گرفت سقف اصلی و پوسته‌شده فضا را حفظ کند تا کنتراست وسیع‌تری ایجاد کند [within the eatery] و مکان های قدیمی را به خاطر بسپاریم».

READ  جیمز برک در مورد مدیتیشن، خلاقیت هلندی + طبل زدن

صندلی‌های غیررسمی در پیاده‌رو درست خارج از تاکوریا قرار دارند که مشتریان می‌توانند غذا بخورند و معاشرت کنند.

غذاخوری تاکو لوس الکسیسغذاخوری تاکو لوس الکسیس
غذاخوری یک اتاقه با بار و آشپزخانه اوپن آن تعریف شده است

به غیر از یک حمام کوچک در پشت لوس الکسیس، رستوران یک اتاقه به طور هدفمند با بار و آشپزخانه اوپن آن تعریف شده است.

“چنگاروهای معمولی” [small shops] در مکزیکو سیتی همه چیز در مورد مکالمه با اجاق‌پزها است، بنابراین ما سعی کردیم این تعامل بین مردم را به عنوان هدف اصلی داشته باشیم.”

تاسیس در سال 2017، RA! قبلاً فضای داخلی رستورانی در محله پولانکو شهر را با پیشخوانی به شکل زیگورات معکوس ساخته بود.

DOT Coffee Station یکی دیگر از کافه‌های سوراخ‌دار در کیف، اوکراین است که گروه YOD آن را با موزاییک‌های مشابهی از کاشی‌های کف تا سقف طراحی کرده است.

عکاسی از RA است!

دیدگاهتان را بنویسید