احتمالاً درباره سازه‌های کربن خنثی شنیده‌اید – پروژه‌های معماری که توسط طراحان، سازندگان و توسعه‌دهندگان به عنوان یک اقدام متقابل پیشگیرانه برای انتشار کربن مرتبط با ساخت‌وسازهای جدید و تأثیر مادام‌العمر آن‌ها بر یک سایت تبلیغ می‌شوند. چنین پروژه هایی نیاز به یک عمل متعادل کننده محاسبات، هزینه ها و انتخاب هایی دارند که از ابتدا تا تکمیل انجام می شود. اما در مورد کربن چطور؟ مثبت ساختمان، به طور خاص یک هتل؟

برنامه ریزی شده برای افتتاحیه 2024 در دنور، کلرادو، پوپولوس قرار است به اولین هتل کربن مثبت در ایالات متحده تبدیل شود. هدف این توسعه این است که این موفقیت را با ترکیب ساخت و سازهای سازگار با محیط زیست و مواد با دقت انتخاب شده در کنار همکاری با شرکای کشاورزی و جنگلی محلی انجام دهد تا کربن بیشتری نسبت به آنچه که ساختمان منتشر می کند در طول چرخه عمر خود جذب کند.

رندر نمای بیرونی طاقدار هتل پرجمعیت از منظر نمای خیابان.

طراحی شده توسط شرکت معماری باند استودیو، Populus با استفاده از آن ساخته خواهد شد مخلوط بتن کم کربن و مواد با محتوای بازیافت بالا در حالی که کارایی ساختاری را به حداکثر می‌رسانند، از مواد تکمیلی کمتری استفاده می‌کنند و ضایعات را به حداقل می‌رسانند تا انتشار کربن را کاهش دهند. اهداف کربن مثبت پروژه همچنین در منبع/منشا مواد مورد استفاده در کنار حمل و نقل به سایت، دو منبع کربن که گاهی اوقات از معادله تاثیر کربن کم می‌شود، نقش دارد.

رندر نمای بیرونی طاقدار هتل پرجمعیت از منظر نمای خیابان.

هتل سفید سوراخ‌شده سر به فلک کشیده با ردپای گوه‌ای ساختمان Flatiron از جنگل‌های درخت آسپن منطقه الهام می‌گیرد، با پنجره‌های منحصربه‌فردش که تصور می‌شود «چشم‌های آسپن» درختان را منعکس می‌کند و همچنین برای کمک به کنترل آب و هوای ساختمان بهینه شده است. پاسخ به آب و هوای متنوع دنور. استودیو گنگ بافت و ریتم اعمال شده در نمای هتل را به عنوان ابزاری ساختاری برای «بهینه‌سازی فضای داخلی هتل، با درپوش‌هایی که روی هر پنجره اندکی به سمت بیرون کشیده می‌شود تا در داخل ساختمان سایه ایجاد کند و عملکرد انرژی را بهبود بخشد» توصیف می‌کند.

READ  یک سطل پدالی که در سال 1939 طراحی شده بود، به رنگی تاریخی بازمی گردد

رندر هتل پرجمعیت در محل با نوار روی پشت بام قابل مشاهده است که در مقابل منظره شهری دنور با کوه‌های راکی ​​در پس‌زمینه قرار دارد.

این هتل دارای 265 اتاق مهمان مدرن، یک رستوران طبقه همکف، فضاهای رویداد انعطاف پذیر، و یک کافی بار در داخل خواهد بود. در بالای ساخت و ساز، بار و رستوران برجسته روی پشت بام هتل قرار خواهد گرفت که میهمانان منظره پانورامایی بدون مانعی از کوه های راکی، خط افق شهر و پارک سیویک سنتر را به مهمانان می دهد.

رندر هتل پرجمعیت در محل با منظره شهری دنور با کوه‌های راکی ​​در پس‌زمینه.

طراحی شده توسط طراحی وایلدمن چالمرزفضای داخلی پوپولوس با پالتی الهام گرفته از رنگ‌های کوهستان غربی، طرح رنگی گرم که با انتخاب مواد طبیعی مکمل، فرم‌های مواج، و تم الهام‌گرفته از درخت آسپن برجسته شده است، آراسته شده است. مکمل عناصر بیرونی ساختمان

رندر یکی از اتاق‌های مهمان هتل پرجمعیت که نمای داخلی و پنجره‌های الهام گرفته از درخت آسپن را نشان می‌دهد.

رندر یکی از اتاق‌های مهمان هتل پرجمعیت که نمای داخلی و پنجره‌های الهام گرفته از درخت آسپن را نشان می‌دهد.

با هدف اصلی پایداری، طراحی Wildman Chalmers به ​​دنبال موادی بود که آگاهانه منبع آن‌ها بود تا راحتی و زیبایی‌شناسی جذابی را ارائه دهد.

رندر لابی هتل پرجمعیت و راه پله پیچ در پیچ با نوار قابل مشاهده در گوشه سمت چپ.

با موضوع تمرکز بیوفیلیک هتل، این هتل آثاری را به نمایش می گذارد که توسط هنرمند و محیط بان، کاترین هومز، سرپرستی شده است.

در واقعیت، استفاده مجدد از معماری تطبیقی، زمانی که در حفظ بافت تاریخی یک شهر/مکان نیز در نظر گرفته می‌شود، کمترین تأثیرگذاری بر محیط‌زیست را دارد. بنا بر این گفته، ساختمان‌های جدید همچنان ساخته می‌شوند و پروژه‌هایی مانند پوپولوس نشان می‌دهد که چگونه می‌توان گام‌های پیشگیرانه‌ای برای پاسخگویی به نیازهای نه تنها زمان حال، بلکه برای قدردانی از آینده، از جمله کاشت بیش از 70000 درخت در شهرستان گانیسون، کلرادو برداشت. با مشارکت OneTree Planted در مقابل خدمات جنگلی ایالات متحده برای معرفی مجدد Engelmann Spruce به چشم انداز اطراف.

پوپولوس تابستان 2024 در دنور افتتاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید