شرکت معماری یونانی Point Supreme یک فضای ذخیره سازی نیمه زیرزمینی در آتن را به یک خانه کوچک یک خوابه تبدیل کرده است.


این آپارتمان در پایه یک polykatoikia معمولی آتن – یک بلوک مسکونی بتنی با بالکن های طبقه ای – در محله حومه ایلیوپولی واقع شده است.

آپارتمان در ایلیوپولی
این آپارتمان در زیرزمین یک بلوک مسکونی واقع شده است

نور روز فقط از یک طرف به فضای غرق شده 56 متر مربعی از بالا نفوذ می کند و به آن احساس “غار جادویی” می دهد که نقطه عالی می خواست حفظ شود

کنستانتینوس پانتازیس و ماریانا رنتزو ، بنیانگذاران می گویند: “با توجه به هوای گرم و آفتاب شدید آتن در بیشتر سال بسیار مناسب و دلپذیر است.”

“هدف از بازسازی تقویت این احساس بود.”

روکش چوب پنبه پشت تخت
ویژگی های روکش چوب پنبه پشت تخت

ویژگی های کلیدی فضا مانند پنجره ها و درهای فولادی و همچنین سطوح بتنی خام ستون ها ، تیرها و سقف ها حفظ شد.

یک توالت کوچک موجود برای ایجاد فضای مناسب برای دوش کشیده شد. اما جدا از این ، هیچ دیوار داخلی به منظور ایجاد فضا تا حد امکان اضافه نشده است.

در عوض ، از کفپوش ، مبلمان ، پارتیشن های کشویی ، قفسه های آویزان و پرده برای جدا کردن آپارتمان به مناطق مختلف استفاده شده است.

دیوارهای بتنی خام در فضای زیرزمینی
ستون ها و سقف های بتنی خام آپارتمان در معرض دید قرار گرفت

استودیو گفت: “اینها توهم عمق را ایجاد می کنند.”

“همراه با جزئیات مختلف و انتخاب زیبایی ، آنها یک نتیجه بصری بسیار دلپذیر و غنی ایجاد می کنند.”

Point Supreme یک پالت مواد لمسی و رنگ گرم برای افزایش احساس غارنشین آپارتمان از صفحه چوبی با نیمکت داخلی در ورودی آپارتمان گرفته تا روکش چوب پنبه ای و پارتیشن کشویی Corten-steel در اتاق خواب انتخاب کرد.

در آشپزخانه ، فرمیکا سفارشی و کابینت ملامین با میزهای تخته سه لا در کنار یک میز رنگی زنگ زده و صندلی های قدیمی صاحبان آن قرار گرفته است.

آشپزخانه فومیکا قرمز و ملامین سفارشی
ویژگی های کابینت با رنگ قرمز در آشپزخانه سفارشی

کاشی های لعابدار Cotto که کف فضای اصلی را می پوشاند از انبار نجات یافت. به گفته استودیو ، این نوع کاشی و سرامیک در دهه 1970 محبوبیت زیادی پیدا کرد ، هنگامی که از آنها برای پوشش ایوان و رواق در خانه های تعطیل در سراسر یونان استفاده می شد.

در آپارتمان ، آنها بافت خشن بتن خام را تکمیل می کنند در حالی که حس گرما را اضافه می کنند.

Point Supreme لهجه های آبی را به حمام اضافه کرد
کاشی های آبی تمام سطوح حمام را می پوشاند

آبی به عنوان یک رنگ برجسته روی پرده ، نواری از کاشی های کف در ورودی اتاق خواب و در تمام سطوح حمام استفاده می شود ، جایی که احساس می کند در زیر آب غوطه ور شده اید.

Point Supreme هنگام بازسازی آپارتمان دیگری در آتن با دیوار ذخیره سازی تخته سه لا با رنگ سبز ، از یک استراتژی منطقه بندی مشابه استفاده کرد.

عکاسی توسط یانیس هاجیاسلانیس و Point Supreme.

دیدگاهتان را بنویسید