دفتر طراحی داخلی PL Studio یک خانه شهری در شرق لندن را با استفاده از رنگ‌ها و گرافیک‌هایی که نشانه‌هایی از Jardin Majorelle در مراکش است تغییر داده است.

این خانه سه طبقه و تازه‌ساخت دارای سایه‌های آبی، سبز و زرد مشابه ویلای مراکشی است که زمانی خانه هنرمند Jacques Majorelle بود.

اتاق خواب سبز در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studioاتاق خواب سبز در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studio
پالت رنگی خانه از Jardin Majorelle در مراکش گرفته شده است

رنگ‌های سبز بیشتر به باغ سرسبز ویلا اشاره می‌کنند، در حالی که رنگ‌های صورتی ملایم حس «گرما و شادی» کلی را به پالت می‌آورند.

PL Studio این طرح را برای زوج خلاق تام لالانده و جولیان پاسکال سعدی که با توله سگ چی‌هواهوا، ساشا لی در خانه زندگی می‌کنند، طراحی کرد.

دیوار سبز و آینه قوسی در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studioدیوار سبز و آینه قوسی در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studio
یک سایه سبز به اتاق خواب اصلی اعمال شد

بنیانگذاران استودیو، زوج سابرینا پانیزا و آد لرین، احساس کردند که طراحی باید نشان دهنده عشق مشتریانشان به رنگ باشد.

این زوج گفتند: «اگرچه ما معماری را تحسین می‌کردیم و دوست داشتیم که خانه شهری به زیبایی با نور طبیعی پر شده است، اما احساس می‌کردیم که به طور کلی، این ملک فاقد ویژگی و ویژگی مثبت است.

“ما می خواستیم خانه ای ایجاد کنیم که شخصیت و روحیه شاد مشتریانمان را منعکس کند، خانه ای پر از انرژی مثبت.”

دیوار آبی و طاق سفید در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studioدیوار آبی و طاق سفید در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studio
اتاق پذیرایی دارای دیوارهای آبی کبالتی و گرافیک طاق است

لالانده و سعدی اخیراً از سفر به مراکش بازگشته بودند، که باعث شد این به نقطه شروع طراحی تبدیل شود.

این مرجع بیشتر در اتاق پذیرایی در ورودی خانه مشهود است که دارای دیوارهای آبی کبالتی، یک فرش رنگارنگ، گیاهان و یک چراغ آویز تام دیکسون اچ با رنگ برنجی طلایی است.

طاق‌های آبی در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studioطاق‌های آبی در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studio
گرافیک قوس هم در دیوارها و هم در ورودی ها وجود دارد

این اثر با گرافیک رنگی که شامل دهانه‌های قوسی شکل – واقعی و توهم‌آمیز – و بلوک‌های پلکانی است که پیشنهاد راه پله‌های اضافی را ایجاد می‌کند، افزایش می‌یابد.

READ  EHD (یک روز) عقب نشینی + زیورآلاتی که برای یکدیگر انتخاب کردیم

از آنجایی که سعدی به عنوان روانشناس کار می کند، این اتاق در درجه اول به عنوان اتاق انتظار برای مراجعانش عمل می کند.

میز ناهارخوری با گرافیک دیواری رنگی در خانه شهری توسط PL Studioمیز ناهارخوری با گرافیک دیواری رنگی در خانه شهری توسط PL Studio
گرافیک به سبک قاب عکس، پس‌زمینه‌ای را برای میز ناهارخوری فراهم می‌کند

فضای اصلی نشیمن این زوج بالاترین طبقه را اشغال می کند، جایی که یک اتاق L شکل ترکیبی از آشپزخانه، ناهار خوری و سالن را به این زوج می دهد.

گرافیک دیوار هندسی این سه فضا را به هم گره می زند اما شکاف بین آنها را نیز برجسته می کند. بارزترین آنها سه‌گانه بلوک‌هایی به سبک قاب عکس است که میز ناهارخوری را قاب می‌کنند.

پانیزا و لرین می‌گویند: «مشتریان ما ایده روشنی از آنچه می‌خواهند نداشتند، اما میل شدیدی داشتند که با قطعات هنری، رنگ‌ها و اشیایی احاطه شوند که به آنها انرژی خوبی بدهد، که بسیار قدرتمند است.

“آنها از ترکیب سایه ها و ترکیب رنگ های مختلف نمی ترسیدند، بنابراین ما به سمت روشن، جسورانه و بی باک رفتیم!”

کمدهای قوسی و سقف راه راه در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studioکمدهای قوسی و سقف راه راه در خانه شهری با الهام از مراکش توسط PL Studio
یک اتاق خواب مهمان دارای سقف راه راه شبیه به سایبان غرفه بازار است

اتاق خواب اصلی که در طبقه وسط قرار دارد، از سایه های متفاوت سبز برای ایجاد عمق رنگ استفاده می کند. این با راه راه های تک رنگ و رنگ های صورتی و آبی جبران می شود.

همچنین در این طبقه یک اتاق خواب مهمان قرار دارد که به عنوان یک اتاق رختکن نیز عمل می کند، دارای سقف راه راه که شبیه سایه بان غرفه بازار است و حمامی صورتی رنگ که با جزئیات خطی سیاه قاب شده است.

طاق ها در سراسر این فضاها به شکل آینه و کمد و همچنین گرافیک دیواری دیده می شوند.

READ  نیما بری در برنز + نور با تناسبات کتاب مقدس مجسمه سازی می کند
حمام صورتیحمام صورتی
حمام صورتی با جزئیات خطی سیاه قاب شده است

دفتر کار در طبقه همکف سعدی جای اتاق خواب سوم را می گیرد. این اتاق با جزئیات الهام گرفته از هنر سوررئالیستی، شخصیتی متفاوت از بقیه خانه دارد.

از ویژگی های کلیدی آن می توان به میز مجسمه ای به شکل دست و کاغذ دیواری سقفی اشاره کرد که آسمان ابری را به تصویر می کشد.

دفتر با دیوارهای صورتی و گرافیک ابری روی سقفدفتر با دیوارهای صورتی و گرافیک ابری روی سقف
یک دفتر در طبقه همکف نشانه هایی از هنر سوررئالیستی دارد. عکس از اود لرین است

پانیزا امیدوار است که پروژه “کالیدوسکوپیک” بتواند الهام بخش افرادی باشد که خانه های جدید لندن را در مقایسه با املاک قدیمی شهر بی شخصیت می دانند.

او به Dezeen گفت: “ما می خواهیم نشان دهیم که ساختن خانه ای با شخصیت و شخصیت بسیار امکان پذیر است. فقط کمی شجاعت می خواهد.”

عکاسی توسط تاران ویلخو مگر اینکه غیر از این مشخص شده باشد. تصویر بالا توسط اود لرین است

دیدگاهتان را بنویسید