دفتر شرکت معماری OMA در نیویورک، گالری ها و استودیویی را در داخل موزه هنر دنور جیو پونتی طراحی کرده است که اخیراً دستخوش یک بازسازی بزرگ شده است.


به عنوان بخشی از پروژه OMA 11500 فوت مربع (1068 متر مربع) گالری جدید و بازسازی شده را در ساختمان مارتین 1971 پونتی و همچنین یک فضای استودیو طراحی کرد.

ورود به گالری طراحی
گالری طراحی در موزه هنر دنور دارای یک دیوار بازتابنده منحنی در ورودی آن است

این فضاها بخشی از یک بازسازی و گسترش گسترده تر پردیس است که توسط معماران Machado Silvetti و معماران فنترس انجام شد و در سپتامبر 2021 تکمیل شد.

سه فاصله توسط OMAکه این شرکت برای اولین بار در ژانویه 2020 از برنامه های آن رونمایی کرد، شامل گالری دیزاین، گالری میزانسن و استودیو طراحی می شود که همگی متمایز و در عین حال به هم مرتبط هستند.

نمایش صندلی روی سکوهای سفید
سکوها و تریبون های انعطاف پذیر را می توان برای نمایشگاه های مختلف پیکربندی کرد

شوهی شیگماتسو، شریک OMA، گفت: “این یک تمرین هیجان انگیز بود، طراحی در ساختمان تاریخی Gio Ponti و طراحی از مجموعه کارهای گسترده و چند وجهی او.”

او ادامه داد: «به نظر می رسد نقش طراحی مانند فلسفه طراحی او به طور تصاعدی در حال رشد و تنوع است. پیامد مستقیم فراگیر بودن طراحی، دسترسی و سواد است، و ما می‌خواستیم گالری‌ها به این تغییرات واکنش نشان دهند.»

فضای نمایشگاهی با سکوهای تخته سه لا پلکانی
یک “پیاتزا” مرکزی توسط مجموعه ای از اتاق ها و سکوها احاطه شده است

گالری طراحی به مساحت 7750 فوت مربع (720 متر مربع) در اطراف یک “پیاتزا” مرکزی قرار گرفته است که توسط مجموعه ای متناوب از اتاق ها و جزایر احاطه شده است.

برای نمایشگاه افتتاحیه با عنوان By Design: Stories and Ideas Behind Objects، نمایشگرها از انواع پلتفرم‌های مدولار و انعطاف‌پذیر تشکیل شده‌اند که می‌توان به طور همزمان از نقاط مختلف دید.

READ  10 پست برتر مبلمان خانه در سال 2022
مجموعه ای از طرح های خوشه ای بر روی یک پلت فرم سفید
اولین نمایشگاه در گالری طراحی جدید با عنوان By Design: Stories and Ideas Behind Objects است.

پایه ها و سکوها که از طیف وسیعی از مواد، از جمله تخته سه لا و رزین ساخته شده اند، با یک شبکه تراز شده اند، اما می توان آنها را برای نمایش های آینده مرتب کرد.

سطوح انعکاسی دیواری منحنی را در ورودی گالری می‌پیچد که شکل ساختمان را تکرار می‌کند و یکی از اتاق‌های نمایش را می‌پوشاند.

در همین حال، در گالری Mezzanine کوچکتر، که 1900 فوت مربع (177 متر مربع) مساحت دارد، مجموعه ای از آینه های نصب شده روی سقف از نمایشگاه عبور می کنند.

این گالری با ارائه یک مروری از کار پونتی به مناسبت همزمان با بازگشایی، ساختارهای نمایشگر، سکوها و تابلوها را برای تقلید از حجم های جابجا شده در آثار معمار مشهور به نمایش می گذارد.

گالری میزانسن
گالری میزانسن در حال حاضر میزبان نمایشگاهی از آثار معمار اصلی موزه، جیو پونتی است.

در استودیوی طراحی، بازدیدکنندگان تشویق می‌شوند تا آزادانه فرآیندهای خلاقانه را کاوش کنند و با اشیا و موادی که برای استفاده از آن‌ها باقی مانده‌اند درگیر شوند.

فضای منعطف و تعاملی دارای دیوارهای لولایی است که با نیازهای استودیو تغییر می کند و همچنین به عنوان نمایشگر و ذخیره سازی دو برابر می شود.

پانل سقفی آینه ای در گالری میزانسن
پانل های سقفی آینه ای از گالری عبور می کنند

شیگماتسو گفت: «این سه فضا راه‌های جدیدی برای دیدن و همچنین تعامل با اشیاء و مواد ارائه می‌کنند – آنها هویت‌های فضایی و برنامه‌ای متفاوتی را ارائه می‌کنند، اما به طور جمعی به عنوان بستری برای تغییر گفتمان به فراسوی مصرف صرف طراحی، با ترکیب حرکت عمل می‌کنند. دیدگاه های عجیب و غریب و صمیمیت.”

READ  بلندگوی Bellame سازنده Hervet حال و هوای دفت دهه 70 را به تصویر می‌کشد

کار OMA با موزه هنر دنور (DAM) طراحی نمایشگاهی خود را برای دیور دنبال می کند: از پاریس تا جهان، که در سال 2018 در موزه روی صحنه رفت و در سال بعد به موزه هنر دالاس منتقل شد.

استودیو طراحی
یک استودیوی طراحی به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا با اشیاء و مواد تعامل داشته باشند

کریستی چنگ، یکی از همکاران OMA، گفت: «کار با تیم موزه هنر دنور بر روی گالری‌ها و استودیوهای معماری و طراحی، راهی بسیار معنادار برای ما برای ادامه همکاری با موزه بود.

“اشیاء معماری و طراحی آنهایی هستند که مردم هر روز با آنها روبرو می شوند، و ما دوست داشتیم با DAM کار کنیم تا در نظر داشته باشیم که چگونه داستان های پشت آن اشیا را به بهترین نحو بازگو کنیم تا بازدیدکننده طراحی را به عنوان یک فرآیند درک کند.”

نمای دیگری از استودیو طراحی
دیوارهای لولایی در استودیو انعطاف پذیری و فضای ذخیره سازی را دو چندان می کند

دفتر این شرکت در نیویورک همچنین صحنه نگاری Manus x Machina را ایجاد کرد که ویترینی از مد و فناوری در موسسه لباس Met در سال 2016 بود.

عکاسی توسط جیمز فلوریو.

دیدگاهتان را بنویسید