Ntiense Eno-Amoooquaye’s تمرین کلمات بصری، نوشتاری و گفتاری را از طریق چاپ، متن، تصویر و اجرای زنده گرد هم می آورد. به قول او، «من یک نویسنده، مجری و سازنده آثار هنری هستم. من روابط بین کلمات و تصاویر را بررسی می کنم، هنرمند به عنوان کسی که گوش می دهد، ضبط می کند تا نوشته ها و همچنین نقاشی ها را جمع آوری کند. من می‌خواهم آنچه را که در اجرا انجام می‌دهم و در اجرا می‌خوانم ارائه دهم، اما همچنین بپرسم که وقتی من آنجا نیستم، مردم من را در کجای نمایشگاه پیدا می‌کنند؟»

Ntiense حرفه خود را در هنر مدیون استعداد و تلاش زیاد خود به عنوان عضوی از لندن می داند. اینتوآرت جمعی این مکانی است که در آن او با افراد و هنرمندان دیگر ارتباط برقرار می کند و در عین حال اعتماد به نفس، پرتره از خود و زندگی نامه خود را برای کانون توجه، فرش قرمز و راهرو ایجاد می کند. او به یاد می آورد: «به یاد می آورم که آثار هنری اندی وارهول را با عکس های بازیگران زن مانند مرلین مونرو که به عنوان یک مدل و نماد نقش آفرینی می کردند، دیدم. «آثار هنری مانند «گلد مرلین مونرو» درباره خلق یک بت، درباره خودنگاره او است. مرلین مونرو نیز هنرمند است.»

زن قهوه‌ای با موهای کوتاه مشکی و عینک در مقابل دیواری از ملیله‌های رنگارنگ ایستاده و برای حضار می‌خواند.

Ntiense Eno-Amooquaye \ عکس: Josef Konczak

او گفت: “برای من مهم است که یک هنرمند باشم و پروژه های جدید را به نمایش بگذارم و به پروژه های آینده فکر کنم.” “برای داشتن یک دیدگاه و اضافه کردن ایده ها از طریق آثار هنری، اجرا و فیلم. خوب است که به یافتن منابع جدید ادامه دهم، سفر کنم و تجربیات جدیدی به عنوان بخشی از کارم داشته باشم.» Ntiense همچنین به اهمیت شارژ مجدد و استراحت در این بین اشاره می کند، حتی اگر چرخ های او هنوز در حال چرخش هستند. در تعطیلات تابستانی دوست دارم بخوانم، اما همیشه دوست دارم موضوعی داشته باشم که روی آن کار کنم و بنویسم، درباره آن یادداشت کنم و جزئیات را پیدا کنم.»

READ  12 بهترین ایده برای هدیه عروسی که هر زوجی عاشق آن خواهد شد

جدیدترین اجرای Ntiense – “Art Deco Zebra Crossing” – در توسعه یافت خانه زمان تخت، آرشیو و فضای اقامتی هنرمند در خانه و آتلیه سابق جان لاتام. این اجرا به بررسی تقاطع های نویسندگی، صحنه نگاری، و اجرا در محیط داخلی خانه تخت و در گفتگو با آرشیو جان لاتام می پردازد.

عناصر اصلی از “Art Deco Zebra Crossing” در وایت کومونز، نیویورک، در کنار “African Bird Dynasty”، گروهی از چهار آویز دیواری جدید در مقیاس بزرگ ابریشم که ترکیبی از رنگرزی شیبوری و چاپ صفحه دستی است، دوباره ظاهر می شوند. هر دیوار آویز به عنوان پس زمینه ای برای صحنه ای عمل می کند که توسط Eno-Amooquaye به عنوان بخشی از یک فیلم جدید اجرا می شود. Ntiense در سال 2022 برنده جایزه بنیاد پل هملین برای هنرمندان شد.

ما خوشحالیم که امروز Ntiense Eno-Amooquaye به ما ملحق شده است جمعه پنج!

زنی قهوه ای پوست با موهای کوتاه مشکی و عینک نشسته پشت میزی پوشیده از کتاب و کاغذ

عکس توسط Intoart

1. کتابخانه ملی شعر، مرکز ساوت بانک، لندن

کتابخانه Poetry در طبقه پنجم ساوت‌بنک سنتر، مشرف به رودخانه تیمز است. حال و هوای خوبی دارد و کتاب‌ها و فضای زیادی برای کار کردن دارد. اینجا جایی است که من به دنبال مضامین می‌گردم و در حین خواندن یادداشت می‌نویسم تا شعر جدید را ضبط کنم و بنویسم.

بطری چاشنی ژاپنی با درپوش سبز روشن

عکس توسط Intoart

2. جوهر خوشنویسی ژاپنی از Sekaido، Shinjuku، توکیو

من دوست دارم برای دیدن انواع مختلف مناظر شهری، معماری و فضای داخلی سفر کنم. عکس‌ها و یادداشت‌های زیادی می‌گیرم تا به استودیو برگردم. من این جوهر را از یک فروشگاه بزرگ هنری به نام Sekaido در شینجوکو، توکیو خریدم. من خیلی سیاه و سفید کار می کنم، با جوهر روی کاغذ. این جوهر برای خوشنویسی ژاپنی ساخته شده است، و این جوهری است که من همیشه از آن استفاده می کنم – ضخامت و پرداخت را دوست دارم.

مرکز میدان تایمز با تعداد زیادی ساختمان آسمان‌خراش و ازدحام جمعیت

عکس: Ntiense Eno-Amooquaye

3. میدان تایمز، شهر نیویورک

من عاشق دیدن لبه‌های ساختمان‌ها در میدان تایمز بودم، نوشته‌های با خط پررنگ. این یک تجربه پر جنب و جوش است، دیدن تصاویر و کلمات به صورت زنده، در هوا. مشاهده رابطه بین ساختمان ها و صفحه نمایش ها، متن به عنوان بخشی از منظره شهری و خط افق.

کارت رنگی فوشیا با خواندن انگور سیاه با یک بطری کوچک جلوی آن

عکس توسط Enfleurage Inc

4. Enfleurage Inc، شهر نیویورک

من از کاوش در مغازه‌ها الهام می‌گیرم، این فروشگاه کوچک Enfleurage Inc در شهر نیویورک «مواد معطر از دنیای طبیعی» می‌فروشد. اسانس ها در بطری های جداگانه هستند. من از بوییدن عطرهای مختلف و خواندن در مورد آنها نیز لذت بردم. آنها همچنین کتاب ها و نمودارهای عالی دارند. من “Blackcurrant Bud in عطرسازی” منتشر شده توسط Nez + LMR و “چرخ عطر طبیعی” توسط Atelier Perfumes را خریدم.

عکس بالای سر از یک کوکتل با یک لیموترش که با هلو در پس زمینه صورتی احاطه شده است

عکس: dashu83a, Freepik

5. کوکتل هلو بلینی

من عاشق میوه در کوکتل هستم، مورد علاقه من بلینی هلو است. گاز پروسککو، مخمل و شیرینی هلو. مرا به یاد رشد می اندازد.

READ  یک کابین مدرن آبی در کوه های جمهوری چک

اثر اخیر Ntiense Eno-Amooquaye:

ملیله دوزی شده بژ روشن با خواندن سلسله پرندگان آفریقایی

سلسله پرندگان آفریقایی، ستون های سفید \ عکس: مارک تاتی

ملیله دوزی شده با رنگ زرد روشن، نظم، عدالت، سلطه

سلسله پرندگان آفریقایی، ستون های سفید \ عکس: مارک تاتی

زنی با موهای کوتاه سیاه به دیوار ملیله نگاه می کند

Art Deco Zebra Crossing, Flat Time House Portrait \ عکس: Josef Konczak

فضای داخلی به رنگ سفید با هنر و کتاب

Art Deco Zebra Crossing, Flat Time House \ عکس: Josef Konczak

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان یافت که در آشپزخانه به‌هم ریخته است، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید