فضای داخلی بارها و رستوران های ژاپنی با چوب تیره ، این دفتر شراب فروشی در استکهلم را که توسط استودیوی محلی Note برای مشاوره فناوری دیجیتال سوئدی سامسن طراحی شده است ، مطلع می کند.

سامسن ، یک مشاور فنی متخصص ، به کارمندان خود اجازه می دهد تا نحوه ، زمان و مکان کار و با کدام مشتری را انتخاب کنند. تنظیم دفتر این شرکت منجر به فضای داخلی غیرمعمول شد.

آتلیه سامسن دارای انبار بزرگ شراب است
بالا: دارای یک میله سنگی بزرگ است. بالا: از چوب در سراسر کابینت استفاده می شد

“هنگامی که ما اولین ارائه خود را برای سامسن انجام دادیم ، آنها ابتدا ساکت شدند” Note Design Studio معمار داخلی سوزانا وهلین به یاد می آورد.

“آنها باید برای ما توضیح دهند که آنها اصلاً دفتر نمی خواهند – آنها فقط می خواستند در یک شراب فروشی کار کنند. ایده اصلی این است که کارکنان چیز دیگری ارائه دهند و علاوه بر اینکه هر روز به کار می روند ، ارزش واقعی نیز اضافه کنند.”

آتلیه سامسونگ از ترکیبی از مواد استفاده می کند
رنگ ها برای ایجاد یک فضای گرم انتخاب شده اند

این استودیو که در سال 2008 توسط یوهانس کارلستروم و کریستیانو پیگازینی تاسیس شد ، متهم به ایجاد فضایی گرم و مناسب برای کار ، صرف غذا ، نوشیدن و معاشرت در آن دلپذیر و عملی شد.

در این خلاصه آمده است که لازم است هر دو روز و شب به همان اندازه مناسب باشد و باید تعداد زیادی از مردم را در فضای نسبتاً کمی جای دهد.

طیف گسترده ای از تنظیمات صندلی های انعطاف پذیر برای جای دادن انواع مختلف کار و همچنین زمینه هایی برای سرگرمی مشتریان ، همتایان صنعت و دوستان مورد نیاز بود.

دهانه های موجود در دیوارها اتاق های مختلف آتلیه سامسونگ را بهم متصل می کند
پرده ها در کل فضا قرار داده شدند

ستاد مرکزی ، به نام آتلیه سامسن ، محلی را که قبلاً یک بوتیک جواهرات در میدان اودن پلان مرکزی شهر بود ، اشغال می کند.

READ  هشت سالن بدنسازی خلاقانه و امکانات ورزشی که بدون خروج از خانه تمرین می کنند

نقشه طبقه در دو اتاق بهم پیوسته – یکی با یک میز مشترک بزرگ که می تواند برای صرف غذا یا کار مشترک مورد استفاده قرار گیرد ، و دیگری با یک میله پوشیده از چهارپایه ، یک میز سه نفره از کافه ها و نیمکت های مبله سفارشی در زیر دو پنجره بزرگ .

این تنظیم اجازه می دهد تا گردهمایی های گروهی ، گپ های گفتگوی یک به یک و کارهای فردی به طور همزمان انجام شود و حتی وقتی افراد نسبتاً کمی در آن حضور دارند ، فضای پرنشاطی ایجاد می کند.

یک میز ناهار خوری زرد رنگ در مرکز فضا قرار داده شده بود
چراغ لوله ای روی میز ناهار خوری معلق بود

کافه ها و کافه های کوچک موجود در ژاپن از پالت مواد و رنگ مطلع می شوند ، که استودیو آنها را “فضاهایی که اغلب کوچک به نظر می رسند اما به لطف تمهیدات هوشمندانه در صندلی ها ، ظرفیت شگفت انگیزی برای نگهداری تعداد زیادی از مردم دارند” ، اطلاع می دهد.

فضای داخلی رنگ های گرم و سرد را متعادل می کند و چوب نرم نرم لک شده را با لهجه های بتونی و استیل ترکیب می کند.

کابینت های چوبی روی دیوارها ، همانطور که پرده ای با طول نیمی که دو اتاق را تقسیم می کند ، اشاره مستقیم به فضای داخلی ژاپنی دارند. پرده دیگری فضای آشپزخانه را جدا می کند ، واحدهای فلزی براق از مارک آشپزخانه مستقر در کپنهاگ Reform که با پالت گرم و قهوه ای زرد متفاوت است.

یک میله سفارشی ساخته شده از صفحات سنگین آهک در جلوی کمد سفارشی و یخچال شراب بلندی قرار دارد که توسط نوت نیز طراحی شده است.

READ  استودیو DB در ایجاد فضاهای گرم و دلپذیر
پرده های خاکستری با میز زرد تضاد دارند
صندلی های سیاه کنار میز زرد قرار داده شده بودند

تعدادی دیگر از مبلمان موجود در فضا توسط نوت مخصوصاً برای سامسن ایجاد شده است ، از جمله یک واحد قفسه زرد روی دیوار ، نیمکت های پنجره یکپارچه و میز مشترک بزرگ زرد ، که توسط صندلی های سیاه مجموعه Candid احاطه شده است استودیویی که برای Zilio A&C طراحی شده است.

یک لامپ فولادی لوله ای خم شده توسط استودیوی طراحی آمریکایی Rich Brilliant Willing در بالای میز مشترک و در فضای مجاور آویزان است ، چهارپایه های بار ، صندلی های کافه و میزها از ماتیاززی تهیه شده است.

در آتلیه سامسونگ از فضای داخلی گرم استفاده می شود
چوب های تاریک و روشن با هم ترکیب شدند

پریزهای برق به گونه ای قرار گرفته اند که از همه مناطق نشیمن امکان دسترسی آسان را دارند و پرده نقره ای روی دیوار یک تخته سفید را پنهان می کند. از دو صفحه نمایش بزرگ می توان برای ارائه ، و همچنین برای بازی های ویدئویی و نمایش رویدادهای ورزشی استفاده کرد.

توماس موسویکن ، بنیانگذار مشترک ، گفت: “در جایی که شرکت های” عادی “انتظار دارند که دفتر روابطی را در تیم آنها ایجاد کند – و از این رو فرهنگ شرکت را شکل می دهد – بسیاری از شرکت های جدیدتر که می خواهند انعطاف پذیرتر باشند تا همان حس مشترک بودن را ایجاد کنند.” سامسن.

“اغلب ، این راه حل به صورت فعالیت های اجباری تیم سازی مانند کنفرانس ها و سمینارها صورت می گیرد. آتلیه سامسن چشم انداز ما از گزینه های مختلف است – اعتقاد ما این است که زمانی که با هم می گذرانیم آزادانه انجام می شود ، و بنابراین بسیار معنادارتر و شخصی تر باشید. “

READ  Google Project Starline یک سیستم چت ویدیویی هولوگرافیک است
کابینت در آتلیه سامسون با رنگ نقره ای به پایان رسید
یک فضای آشپزخانه با رنگ نقره ای به فضا اضافه شد

بیماری همه گیر Covid-19 روند طولانی مدت کار را تسریع کرده است که از انعطاف پذیری و رضایت کارکنان استقبال می کند.

تحقیقات اخیر از مدیر طراحی دفتر Steelcase نشان داده است که کار در خانه در طول بیماری همه گیر ، انتظارات مردم را از محل کارشان تغییر داده است.

گزارشی که توسط این نام تجاری جمع آوری شده است ، چهار “تغییر کلان” را مشخص می کند که به اعتقاد آنها با بازگشت کارمندان به محل کار در دفتر ، سازمان ها باید به آنها رسیدگی کنند.

Note Design Studio اخیراً دفتر داخلی خود را در لندن به پایان رسانده است که هدف آن “شکستن شبکه” ساختمان اداری دهه 1930 خود بود.

عکاسی توسط یوآكیم جوهانسون.

دیدگاهتان را بنویسید