استودیوی معماری چک Neuhäusl Hunal یک آپارتمان پیش ساخته در پراگ را بازسازی کرده است و آن را به یک خانه و فضای کاری با پلان باز برای مجسمه ساز و شیشه گر ولادیمیر باچوریک تبدیل کرده است.

Neuhäusl Hunal برای تقسیم فضاهای داخلی و ایجاد حس باز بودن و روان بودن، پارتیشن های شیشه ای نیمه شفاف خمیده را به جای درها انتخاب کرد.

Neuhäusl Hunal آپارتمان در پراگ را با استفاده از پارتیشن های شیشه ای منحنی بازسازی کردNeuhäusl Hunal آپارتمان در پراگ را با استفاده از پارتیشن های شیشه ای منحنی بازسازی کرد
پارتیشن های شیشه ای U-profiled فضاهای داخلی را تقسیم می کنند

به منظور به حداکثر رساندن فضای کف، استودیو تمام عناصر غیر باربر را حذف کرد و تنها یک دیوار بتنی باربر باقی گذاشت که فضای نشیمن و کار را قطع می کند.

سپس از سه پارتیشن شیشه‌ای U-profiled برای محصور کردن رختکن، فضای ذخیره‌سازی و آشپزخانه استفاده شد، در حالی که فضای کف باقی‌مانده را می‌توان به صورت انعطاف‌پذیر استفاده کرد.

فضای کار آشپزخانه در آپارتمان پراگ توسط Neuhäusl Hunalفضای کار آشپزخانه در آپارتمان پراگ توسط Neuhäusl Hunal
یک دیوار بتنی باربر موجود فضای زندگی و کار را از هم جدا می کند

یک حمام متمرکز و منحنی، که توسط یک پلت فرم کوچک برای مدیریت زباله برافراشته شده است، به طور مشابه توسط صفحات شیشه ای نیمه شفاف محصور شده و به فضای اصلی بیرون زده است.

فضای داخلی حمام به طور گسترده با کاشی های سرامیکی سفید پوشانده شده بود و دارای دوش می باشد.

در این میان از کاشی های سرامیکی همسان در آشپزخانه نیز استفاده می شد که به عنوان محل کار هنرمند دوچندان می شود.

حمام کاشی شده توسط Neuhäusl Hunal در پراگ طراحی شده استحمام کاشی شده توسط Neuhäusl Hunal در پراگ طراحی شده است
کاشی های موزاییک سفید در آشپزخانه و حمام قرار گرفته اند

معمار و بنیانگذار استودیو دیوید نوهوسل به Dezeen گفت: «طراحی فضایی با حداکثر باز و روان بدون درب، زیرساخت ها، علاوه بر استاتیک، یک محدودیت کلیدی بود که مکان فضای یکپارچه تقریباً محصور را مشخص می کند: حمام.

«بنابراین تاکید کردیم [the bathroom] به عنوان برجسته ترین عنصر در آپارتمان برای ایجاد یک تجربه فضایی قوی،” Neuhäusl ادامه داد.

READ  Anastasiia Tempynska داخلی آینده نگرانه را برای کلینیک لیزر در کیف طراحی می کند

پالت متریال داخلی با دیوار بتنی نواری و همچنین پانل های شفاف و کاشی های سرامیکی که روی پس زمینه ای از دیوارهای گچی سفید و کفپوش لاستیکی با رنگ خاکستری تنظیم شده بودند، مشخص شد.

مبلمان و قفسه‌های فلزی در سرتاسر فضای داخلی مینیمالیستی، با پایه‌های مکعبی برای نمایش شیشه‌کاری باچوریک در اطراف فضا مورد استفاده قرار گرفت.

بازسازی آپارتمان Neuhäusl Hunal برای مجسمه ساز در جمهوری چک بازسازی آپارتمان Neuhäusl Hunal برای مجسمه ساز در جمهوری چک
پنجره های موجود نور روز را به فضاهای داخلی می کشاند

نور روز از میان پنجره‌های موجود در دو انتهای آپارتمان می‌درخشد و به پارتیشن‌های شیشه‌ای نفوذ می‌کند تا فضای داخلی روشنی ایجاد کند، در حالی که چراغ‌های نواری و نورافکن‌هایی که با دقت قرار گرفته‌اند، نور مصنوعی را فراهم می‌کنند.

Neuhäusl توضیح داد: “این بلوک های شیشه ای شفاف با نظم بالا نفوذ نور را تضمین می کنند و هویت آپارتمان را ایجاد می کنند.”

مادی بودن و شخصیت آنها به طور طبیعی به کار مادام العمر مشتری اشاره دارد. آنها می توانند به طور طبیعی در منحنی ها ترکیب شوند تا پارتیشن هایی با شکل نرم را فرموله کنند.”

پارتیشن های شیشه ای منحنی، فضای داخلی اتاق خواب آپارتمان Sculptor را تقسیم می کنندپارتیشن های شیشه ای منحنی، فضای داخلی اتاق خواب آپارتمان Sculptor را تقسیم می کنند
در تمام فضا از مبلمان فلزی استفاده می شود

Neuhäusl Hunal یک استودیوی معماری است که توسط David Neuhäusl و Matěj Hunal در جمهوری چک تاسیس شده است.

پروژه های دیگری که اخیراً در جمهوری چک تکمیل شده اند عبارتند از یک کارخانه شراب سازی با سقف بتنی گسترده و یک امتداد مشکی زاویه دار به یک کلیسای نئوگوتیک.

عکاسی توسط Radek Úlehla است.

دیدگاهتان را بنویسید