استودیوی معماری محلی Moroni Ciovini و طراح آنا مونترو، لایه‌های آشکار دیوار بتنی را برای این کتاب‌فروشی و کافه در بوئنوس آیرس حفظ کرده‌اند.

تنها با 247 فوت مربع (23 متر مربع)، نیم نان کافه به اندازه‌ای بزرگ است که صندلی‌ها، بار و قفسه‌های کتاب را در پشت و جلوی فروشگاه قرار دهد.

نمای فروشگاهی با کتاب هایی که با الاستیک سبز روشن در کنار هم قرار گرفته اندنمای فروشگاهی با کتاب هایی که با الاستیک سبز روشن در کنار هم قرار گرفته اند
استودیوی محلی Moroni++Ciovini و طراح Ana Montero یک کافه و کتابفروشی را در بوئنوس آیرس تکمیل کردند.

برای فضای داخلی مغازه، مورونی کووینی (M++C) و مونترو یک واحد مبلمان از چوب گواتامبو چند لایه ایجاد کرد که صندلی، بار و قفسه کتاب پشتی مغازه را تشکیل می‌دهد.

به گفته این تیم، یک نیمکت باریک در طول مغازه، رو به نوار قرار دارد، تا بازدیدکنندگان بتوانند از نزدیک به کار باریستا نگاه کنند.

درهای تاشو را با کتاب های متصل باز کنیددرهای تاشو را با کتاب های متصل باز کنید
این تیم کفپوش اصلی و دیوارهای بافتی فضا را حفظ کردند

فضای ذخیره سازی در زیر نیمکت یکپارچه شده بود، در حالی که دسته های چوبی کوچک به صورت دوره ای و به عنوان میزهای کناری قرار می گرفتند.

صندلی مستقیماً به داخل قفسه کتاب می رود، که در ورودی فضای ذخیره سازی در پشت فروشگاه گسترش می یابد. یک حصار زنجیره ای از بالای قفسه کتاب امتداد می یابد تا به سقف برسد.

یک کتابفروشی با مبلمان چوبی روشنیک کتابفروشی با مبلمان چوبی روشن
آنها یک سیستم مبلمان چوبی برای فضایی ایجاد کردند که از صندلی، یک بار و یک قفسه کتاب تشکیل شده است

در طرف مقابل قفسه کتاب، یک نیمکت عریض‌تر گوشه‌ای را می‌گیرد که گوشه‌ای را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند تا «آرام‌تر» از کتاب لذت ببرند.

کافه‌بار فضای باقی‌مانده را اشغال می‌کند و جلوی آن به نمای مغازه نزدیک است تا به عنوان پیشخوان ویترین تبدیل شود.

یک نیمکت چوبی پوشیده از کوسن های سبز رنگ دریایییک نیمکت چوبی پوشیده از کوسن های سبز رنگ دریایی
رنگ سبز ملایم در کاشی، رنگ و منسوجات استفاده می شد

این تیم درهای شیشه ای تاشو را برای ویترین فروشگاه ایجاد کردند که می توانند در موقعیت های مختلفی مرتب شوند. قفسه‌های کوچکی به درها چسبانده شده بودند که رژه‌ای از کتاب‌ها را در حال تغییر نشان می‌دهند که توسط الاستیک سبز نئونی و پین‌های چوبی کوچک نگه داشته شده‌اند.

READ  خداحافظ، مفهوم باز: وقتی این خانواده نمی‌توانستند اضافی بسازند، * اضافه کردند * دیوارهای داخلی (+ نمایش شیرین مهد کودک)

به گفته این تیم، درهای تاشو برای تداعی دکه های روزنامه فروشی در سراسر بوینس آیرس ساخته شده اند.

فضا با برجستگی‌های سبز ملایم تکمیل شد که در کاشی‌های پشتی، بالشتک‌ها و بالش‌هایی که روی صندلی‌های چوبی، پرده‌ای در پشت فروشگاه و میزهای Formica دیده می‌شد، تکمیل شد.

لایه ها و الگوهای دیوارهای بتنی بافت تا حد زیادی حفظ شده و با پوششی شفاف پوشانده شده است تا کاربردهای قبلی فضا را نشان دهد، در حالی که تیم تصمیم گرفت تا کاشی گرانیتی اصلی را به عنوان اشاره ای به تاریخ ساختمان حفظ کند.

نیمکت چوبی در مقابل دیوارهای بتنی بافتنیمکت چوبی در مقابل دیوارهای بتنی بافت
ویترین فروشگاه از دکه های روزنامه فروشی که در سرتاسر بوینس آیرس یافت می شد مطلع شد

مورونی کووینی یک استودیوی معماری مستقر در بوئنوس آیرس و والنسیا است که توسط کریستین مورونی و بلن کووینی تأسیس شده است.

در جایی دیگر در بوئنوس آیرس، طراح فلورنسیا ریسوتی اخیراً انباری را برای میزبانی یک فروشگاه پارچه بازسازی کرد و معماران خولیو اوروپل و خوزه لوئیس زاکاریاس اوتینانو یک اینستالیشن هنری زیستی با تمرکز بر قارچ ها ایجاد کردند.

عکاسی توسط فرناندو شاپوچنیک


اعتبار پروژه:

معماری: Moroni++Ciovini، آنا مونترو
ساخت و ساز: KO Studio

دیدگاهتان را بنویسید