معمار دانمارکی آن بویسن، با همکاری سازنده روشنایی لوئیس پولسن، یک چراغ کف ساخته است که بازی و کاوش را دعوت می کند. «یک شب پشت میز کارم هستم که ناگهان آن را دیدم. پرتوی از نور ماه از میان شکافی در پرده ها می درخشید. سطوح مختلف را در مقابل آن قرار دادم و مجذوب این شدم که چگونه چیزی سفید، بازتاب پراکنده‌ای از نور، و یک آینه، نوع دیگری از انعکاس ایجاد می‌کند. بنابراین من از خودم پرسیدم، چگونه می توان این را در یک اصطلاح در دسترس ساده کرد و پیچیده را ساده و شهودی کرد. ماه غروب نقطه شروع.

چراغ کف فلزی مدرن روی زمین در کنار مبل چرمی قهوه ای

شیفتگی مداوم بویسن به نور و فضایی بودن، و همچنین کار و آزمایش‌های او در زمینه نورپردازی برای نمایشگاه‌ها و خانه‌های شخصی، این راه را هدایت کرد. با دانستن نحوه ایجاد حالات، وظیفه اصلی ایجاد یک چراغ کف بود که فضاهای درون یک فضا را شکل می داد.

من می‌خواستم یک شی با یک زبان طراحی ساده بسازم که وقتی نور خاموش می‌شد به عنوان یک مجسمه عمل می‌کرد. و از آنجایی که من تمایل زیادی به فرم‌های گرافیکی دارم، زیرا آنها آنقدر ابتدایی هستند که همه آنها را دریافت می‌کنند و به دلیل اینکه 50 سال آینده نیز از آنها استفاده خواهیم کرد، از آن به بعد همه چیز مانند یک نسیم پیش رفت. و با تمام پیچیدگی اش، لامپ نمی تواند بیش از این ساده شود. Boysen توضیح داد که همه چیز در آن یک کارکرد دارد، یک دلیل وجودی.

چراغ کف فلزی مدرن روی زمین

تقریباً مانند یک اثر هنری، لامپ مجسمه‌سازی Moonsetter با شکل دادن به فضا از طریق انعکاس و نور در مرکز صحنه قرار می‌گیرد. اشکال هندسی اصلی – دایره، مربع و استوانه – در یک پیکربندی منحصر به فرد ادغام می شوند که هر کدام برای دو مورد دیگر ضروری است. آلومینیوم جلا داده شده با روکش کروم جامد دارای یک دیسک چرخان است که به کاربران امکان می دهد انعکاس منبع نور LED را که در قاب غوطه ور است، سفارشی کنند. لامپ کف را با استفاده از یک کلید چرخشی که روی سیلندر قرار دارد، روشن یا خاموش کنید، که به عنوان یک دیمر نیز عمل می کند. دیسک 360 درجه حول محور خود می چرخد ​​و از یک طرف سفید و از طرف دیگر بازتابنده است. با چرخاندن به سمت سفید، نور نرم و منتشر می شود، در حالی که طرف مقابل نور را مستقیماً منعکس می کند.

READ  اولین مجموعه JUNTOS ریشه در Togetherness دارد

چراغ کف فلزی مدرن روی زمین

طرح های من تماماً در جهت انتقال تجربیات خودم به کاربران است. من باید نسبت به هر طرحی احساس غرور داشته باشم و آن را با بدنم درک کنم. با Moonsetter، می‌خواستم کل بدن را فعال کنم، زیرا معتقدم زندگی را از طریق حواس خود به بهترین شکل یاد می‌گیریم و تجربه می‌کنیم. شما نور را با دیسک شکل می دهید و نوع خلق و خوی خود را حس می کنید. و تو نور را با پایت کم می کنی،» بویسن به اشتراک گذاشت.

زنی سیاه پوش در حال تعامل با چراغ کف فلزی مدرن روی زمین

زنی سیاه پوش در حال تعامل با چراغ کف فلزی مدرن روی زمین

جزئیات چراغ کف فلزی مدرن

جزئیات چراغ کف فلزی مدرن

جزئیات چراغ کف فلزی مدرن

نسخه اول محدود 100 قطعه در اکتبر 2021 در دانمارک در دسترس قرار گرفت، 100 قطعه دیگر در نسخه دوم محدود خواهد شد. هر چراغ طبقه با شماره سریال منحصر به فرد خود امضا می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Moonsetter، بازدید کنید louispoulsen.com.

کلی بیل سردبیر ارشد دیزاین میلک است. این طراح گرافیک و نویسنده اهل پیتسبورگ از زمانی که به یاد می آورد عشق عمیقی به هنر و طراحی داشته است و از به اشتراک گذاشتن یافته های خود با دیگران لذت می برد. وقتی حواسش به هنر و طراحی عالی نرود، او را می‌توان دید که در آشپزخانه آشفته می‌شود، تا جایی که ممکن است اطلاعات مصرف می‌کند، یا روی کاناپه با سه حیوان خانگی‌اش. @designcrush او را در شبکه اجتماعی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید