معمار مستقر در نیویورک، مایکل کی چن، آپارتمانی را در محله کارنگی هیل منهتن بازسازی کرده است که شامل پارتیشن های متحرکی است که چیدمان های مختلفی را بر اساس نیازهای ساکنان ایجاد می کند.


فضای داخلی آپارتمان مجلل برای یک خانواده پنج نفره بازسازی شد که به دنبال باز کردن فضا بودند و در عین حال لحظاتی را از یکدیگر و میهمانان حفظ کردند.

آپارتمان در کارنگی هیل دارای پارتیشن های متحرک در سراسر است

مطابق با معماران مایکل کی چن (MKCA)، چیدمان موجود مجموعه ای از اتاق های کوچکتر بود که امکان تجمع بزرگتر را نمی داد.

این شرکت گفت: “MKCA طرح آپارتمان را برای بهینه سازی گردش خون و تبدیل یکپارچه خانه از مجموعه ای از فضاهای خصوصی و مستقل به یک چشم انداز وسیع و به هم پیوسته تغییر داد.”

یک اتاق نشیمن با چهارپایه ها و صندلی های راحتی جلوی شومینه
این آپارتمان خانه یک خانواده پنج نفره است

این آپارتمان 4000 فوت مربع (371 متر مربع) مساحت دارد و شامل چهار اتاق خواب است که هر اتاق دارای حمام اختصاصی به همراه یک گالری رسمی، اتاق غذاخوری، مطالعه و آشپزخانه است.

آسانسور ساختمان مستقیماً به داخل آپارتمان باز می شود، جایی که یک طبقه ترازو ریخته شده با نوارهای برنجی منحنی منبت کاری شده است که “الگوی بازیگوش و گویا” را ایجاد می کند.

دریچه ای به اتاق نشیمن کارنگی هیل
MKCA از پوشش بلوط برای مخفی کردن اتاق نشیمن استفاده کرد

پوشش سفارشی بلوط گالری و منطقه گردش را خط می کشد و درهای اتاق های نشیمن و غذاخوری را پنهان می کند.

MKCA توضیح داد: «در گالری، نورپردازی و ریل‌های آویز هنری مخفی به‌طور ماهرانه‌ای در کار آسیاب ادغام شده‌اند و یک سیستم نمایش انعطاف‌پذیر برای مجموعه‌های چرخشی خانواده از عکاسی معاصر ایجاد می‌کنند.

READ  آیریس آپفل طراح داخلی آمریکایی در سن 102 سالگی درگذشت
آشپزخانه و میز ناهارخوری مینیمالیست
سنگ مرمر و چوب به فضاهای خصوصی ظاهری تمیز می بخشد

معماران افزودند: «در سرتاسر محل سکونت، می‌توان درها را چرخانده و از بین برد و اتاق‌ها را می‌توان عمداً در صورت نیاز پیکربندی کرد، فضایی را برای خانواده برای گذراندن وقت با هم فراهم کرد، که آنها آن را به عنوان یک اولویت بالا توصیف کردند، در حالی که امکان فعالیت‌های مستقل را نیز فراهم می‌کردند». .

اتاق ناهار خوری دارای یک ضیافت داخلی است که میز در مقابل آن قرار گرفته است و یک قفسه کتاب برای ذخیره سازی اضافی در صورت نیاز دور آن پیچیده شده است.

هنگامی که خانواده میزبان هستند، میز را می توان کنار کشید و یک فضای غذاخوری رسمی تری ایجاد کرد.

معماران می‌گویند: «میز بزرگ می‌شود، ضیافت به صندلی‌ها تبدیل می‌شود، و لوستر به سمت مرکز اتاق می‌چرخد تا بین وعده‌های غذایی خانوادگی و مکان‌های رسمی/سرگرمی، جابه‌جا شود».

اتاق خواب کودکان آبی که به حمام منتهی می شود
قفسه بندی، کابینت و سایر راه حل های ذخیره سازی فضای اتاق خواب را به حداکثر می رساند

درهای جیبی بین اتاق نشیمن و ناهارخوری امکان ترکیب یا بسته شدن این فضاها را بسته به نیاز خانواده فراهم می کند.

اتاق خواب‌ها و قسمت‌های خصوصی نیز دارای کابینت‌های داخلی هستند که فضای ذخیره‌سازی را به حداکثر می‌رسانند یا گوشه‌هایی را برای میز یا ضیافت تشکیل می‌دهند.

آپارتمان کارنگی هیل توسط MKCA
بچه ها به اتاق نشیمن خودشان دسترسی دارند

MKCA از پالت تصفیه شده ای از سنگ مرمر، چوب و دیوارهای طرح دار در تمام قسمت های خصوصی خانه استفاده کرد.

یک اتاق نشیمن جداگانه با سه اتاق خواب کودک مشترک است و در یک راهرو ثانویه قرار دارد که حریم خصوصی بیشتری را فراهم می کند.

READ  ده فضای داخلی زیبا با فضایی تاریک و بد خلق
درهای مخفی ویژگی هایی مانند نوار را نشان می دهند

معمار مایکل کی چن گفت: از همان ابتدا، اینها مشتریانی بودند که از ما می خواستند آنها را به خارج از منطقه آسایش خود ببریم.

این زوج ایده‌های بسیار روشنی در مورد اینکه چگونه می‌خواهند زندگی کنند و اتاق‌های خاص چگونه باید کار کنند داشتند، اما به رویکرد و زیبایی‌شناسی که بیشتر ماجراجویانه و رسا باشد، اما نه کوکی علاقه داشتند.»

آپارتمان کارنگی هیل توسط MKCA
MKCA زیبایی شناسی را انتخاب کرد که او آن را “ماجراجویی و رسا، اما نه کوکی” توصیف می کند.

چن دفتر خود را در سال 2011 تأسیس کرد. این شرکت همچنین یک کتابخانه کودکان برای یک پناهگاه در برانکس و یک اقامتگاه Upper East Side که شامل یک راه پله سفارشی است، طراحی کرده است.

عکاسی توسط ماکس بورکلتر.


اعتبار پروژه:

تیم: ناتاشا هارپر، سرپرست پروژه، رابینسون استرانگ، اندرو ماتیا، برادن کالدول، جاستین اسنایدر، کریستینا سونمن، مایکل کی چن
مهندس نماینده پارلمان اروپا: مهندسی ABS
پیمانکار عمومی: مدیریت ساخت و ساز IA

دیدگاهتان را بنویسید