اغلب گفته می شود که بهترین طراحی مورد توجه قرار نمی گیرد، اما این کاملاً در مورد آن صادق نیست کراس فولد لفت توسط استودیو طراحی میان رشته ای Kalos Eidos. هدایت آن توسط معمار رایان توماس – که همچنین یکی از اعضای موسس گروه فمینیستی است WIP مشترک و رئیس مشترک کمیته شیوه های جدید AIANY – راه حل او برای فضای جمع و جور مشتری در بروکلین، نیویورک، قانع کننده تر از هر توسعه شهری میان شهر است که تاسیسات جدید را با هنر عمومی یا برج های براق را برای راه حلی برای بحران مسکن اشتباه می گیرد.

نمایی از ورود به فضای اصلی نشیمن که با جزیره آشپزخانه مشخص شده است.

نمایی از ورودی به اتاق نشیمن. ردپای آشپزخانه گسترش یافت و شامل یک جزیره دراز شد که به عنوان مرکز بصری و عملکردی فضا عمل می‌کند، با یک سطح پیشخوان مستقل به اندازه کافی بزرگ که برای غذاخوری و پذیرایی از مهمانان کار کند.

Compact پادشاه است

برنامه ریزی فضایی همه کاره و حداقل مداخلات انجام شده با دقت جراحی در خانه 900 فوت مربعی به این سازه اجازه می دهد تا هویت های متعددی را حفظ کند – در حال حاضر یک واحد دو خوابه با حمام، به ترتیب، قابل تبدیل به یک اتاق خواب – و در عین حال یکپارچه سازی فضای ذخیره سازی سفارشی و صفحات افقی کافی برای نمایش مجموعه ای از مصنوعات شخصی. «استراتژی این پروژه استخراج پلان کف برای فرصت‌های کوچک مقیاس برای جذب فضا، افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی از طریق تجمع دستاوردهای کوچک در عمق و سطح، در حالی که سطح کف را برای عناصر ضروری مبلمان باز می‌گذاشت، بود.» توماس می گوید.

بازسازی داخلی منعکس کننده اخلاق مشترک Kalos Eidos و مالک خلاقی است که اقامتگاه تازه شده برای تنظیم جریان، استفاده کاربردی و ارتباط بصری مجدداً تنظیم شده است. بدون تغییر اساسی در چیدمان پارتیشن‌های اتاق، توماس می‌تواند یک ورودی قابل توجه ایجاد کند که این توهم را ایجاد می‌کند که با گستردگی در قسمت‌های اولیه باز می‌شود. آشپزخانه با برنامه‌ای به آرامی مشخص می‌شود، در حالی که ساکنان را به سمت اتاق نشیمن می‌برد. چندین لایه آسیاب کاری در امتداد محیط پیچ و تاب می‌خورند، و پیچیدگی‌های موجود بین فنستراسیون، تقسیم‌بندی‌های فیزیکی و اثاثیه خانه را کاهش می‌دهند، که به ویژه در حل مشکلات چیدمان با املاک محدود مفید است.

جزییات جزایر آشپزخانه، کابینت و بک اسپلش.

قطعات آسیاب در ارتباط با یکدیگر به عنوان یک لایه حیاتی برای سنتز فضای کلی عمل می کنند، به نرم شدن گوشه ها و لبه ها، به هم پیوستگی و همپوشانی عملکرد، و جهت دهی بصری از ناحیه ای به منطقه دیگر کمک می کنند.

دابلینگ در تاریکی

حجم اصلی با عناصر دراماتیک نقطه گذاری شده است به گونه ای که تعادل را فراهم می کند و فضا را به جای سنگین کردن آن لنگر می آورد. جزیره مرکزی و سطوح پخت و پز مربوطه ترکیبی از بافت های بسیاری از جمله فلوتینگ، سنگ مرمر و روکش های مات را در خود جای داده اند. این چیزها در کنار هم وضوح گرافیکی و پس‌زمینه‌ای برای بیان بهتر اشیاء روشن و کلکسیون‌های نمایش داده‌شده در پیش‌زمینه ایجاد می‌کنند. توماس خاطرنشان می‌کند: «زمانی که ما روی یک طرح رنگ آشپزخانه قرار گرفتیم، که در نهایت حول کاشی‌های مشکی مات و جلوی کابینت، با یک میز سنگ صابونی سبز تیره به مشکی می‌رسید، مشتری به این فکر افتاد که از دوغاب سفالی رنگی در قسمت پشت کاشی استفاده کند. با توجه به ابعاد باریک خط دوغاب، این یک جزئیات ظریف است، اما فکر فوق‌العاده‌ای بود و واقعاً لایه‌ای شگفت‌انگیز از گرما و تفاوت‌های ظریف را اضافه می‌کند که هم بازیگوش و هم پیچیده، جسورانه و ظریف است.»

فضای اتاق نشیمن با نشیمن و قفسه ای که همه توسط یک میز قهوه لنگر بسته شده است.

منطقه نشیمن و سالن اصلی کراس فولد لفت

فضای اتاق نشیمن با نشیمنگاه در سمت چپ و راست جلو که توسط یک میز قهوه لنگر لنگر انداخته است.

فضای سالن با معرفی قطعات جدید مبل مقطعی، مینیمال و شناور ذخیره سازی، و ویدئو پروژکتور در بالا، اثاثیه را در میان لعاب های بزرگ و تمام ارتفاع فضا ادغام می کند.

خم شدن به چین

شرایط مکان استفاده از یک قطعه مورب را از طریق حرکات معماری پیشنهاد شده توسط ساختمان تشویق می کند که گویی می گویند “اینگونه”. بخش‌هایی از دیوار که زمانی به‌طور متناقض به داخل و خارج می‌رفتند، اکنون به وضوح فضای نشیمن را از اتاق خواب خصوصی و حمام جدا می‌کنند. و آنچه که به عنوان نتیجه پیش‌فرض یک افست بعدی شروع شد، اکنون به نیروی محرکه‌ای تبدیل شده است که تجربه را تنظیم می‌کند. توماس می افزاید: «این آستانه جدید که به عنوان نوعی درز متقاطع برای فعالیت قسمت نشیمن اصلی عمل می کند، برای پیوند بصری و فضایی فضای اتاق خواب دوم عمل می کند. مانند یکی از اصول گشتالت که زیربنای ارتباطات بصری است، صفحه عمودی حل شده خطی از تداوم ایجاد می کند که بازدیدکنندگان را از لحظه ورود درگیر می کند.

یک طاق نمای بصری که نیمی از آن قفسه کتاب جامد و نیمی یک راهرو است.

قفسه کتاب و راهروی آسیاب‌کاری قوسی سفارشی از آستانه سخاوتمندانه‌ای استفاده می‌کند.

یک میز ناهار خوری، صندلی و گلدان.

ناهار خوری و فضای کار فراتر از آستانه قوسی است. انتخاب اشیاء کاربردی مانند یک میز تندیس سرامیکی توسط هنرمند لیز هاپکینز، یک جفت چراغ مطالعه زرد آفتابگردان قدیمی، و مجموعه ای از صندلی های ناهار خوری بلوط قدیمی از مشتری، نقطه شروعی برای تعیین انتخاب رنگ خاص برای عناصر در هر قسمت از آپارتمان بودند. .

یک صندلی و گیاه در گوشه یک فضای کار.

صندلی نرم در ناهار خوری و فضای کار

قفسه بندی با تعداد زیادی کتاب، اشیا و گیاهان.

قفسه بندی در ناهار خوری و محل کار

قدرت قوس

نقطه‌گذاری محور یک فرم قوسی شکل است – نیمه قفسه‌بندی، نیمی آستانه – طراحی شده به‌عنوان یک قفسه کتاب که به نظر می‌رسد می‌توانید از آن عبور کنید و دوگانگی آپارتمان را ادامه دهید، کنتراست ایجاد شده توسط فضای خالی جامد، روشنایی تاریکی. فرآیند تعاملی تفکر از طریق فرصت هایی که توده ها می توانند به دست آورند. “این به از بین بردن صافی چین کمک می کند و در عین حال به بخشی از پلان طبقه که عمدتاً فقط برای گردش و عبور از مناطق مختلف آپارتمان استفاده می شود، عمق و مادی می افزاید.” سینی در داخل و اطراف درگاه خیالی باعث می شود که انتقال از طریق آن در حرکت بسیار زیبا باشد، به خصوص زمانی که قفسه با انواع لوازم رنگارنگ تزئین شده است.

نمایی از آشپزخانه از طریق یک طاق نما.

قسمت پشتی طاق نما سفارشی از ناهار خوری و فضای کار به آشپزخانه می نگرد.

تخت، انباری و قفسه کتاب.

نمایی از اتاق خواب

بخشی از یک تخت، ساخته شده در انبار، و قفسه کتاب.

انتخاب اشیاء کاربردی مانند یک میز تندیس سرامیکی توسط هنرمند لیز هاپکینز، یک جفت چراغ مطالعه زرد آفتابگردان قدیمی، و مجموعه ای از صندلی های ناهار خوری بلوط قدیمی از مشتری، نقطه شروعی برای تعیین انتخاب رنگ خاص برای عناصر در هر قسمت از آپارتمان بودند. .

حرکت رو به جلو

معماری معنادار در مورد ژست های بزرگ در بافت شهری یا ساختمان های جدید همگن نیست. تاثیرگذارترین آثاری که یک معمار می‌تواند به جامعه کمک کند، آثاری هستند که با شخصیت مشتق شده از مشتری آغشته شده‌اند و با انجام این کار، به خانه‌ها، ساختمان‌ها و محله‌ها کمک می‌کنند تا زبان محلی خود را جشن بگیرند. توماس می‌گوید: «به عنوان رویکردی که ما در فرآیند خود برای آن تلاش می‌کنیم این است که ایده‌ها را کمتر حول حل مشکل فهرستی از مسائل مجزا متمرکز کنیم، بلکه در عوض چارچوبی از ارزش‌ها و اولویت‌های حیاتی را تنظیم کنیم تا در طراحی نهایی ترکیب شوند. نتیجه لزوماً متکی بر تفکر معماری و فضایی است، بلکه به ترکیب اشیاء، مواد و سایر عناصری که در فضا تا می‌شوند تا به آن کمک کنند تا برای زندگی منسجم و قابل استفاده شود.»

یک نقشه معماری.

یک پلان طبقه معماری برای کراس فولد لفت

زیرنویس‌های عمیق توسط Kalos Eidos. عکاسی توسط استیو فریهون .

جوزف با مدارک حرفه ای در معماری و روزنامه نگاری، میل دارد که زندگی را به زیبایی در دسترس قرار دهد. کار او به دنبال غنی سازی زندگی دیگران با ارتباطات بصری و داستان سرایی از طریق طراحی است. جوزف که به طور منظم در عناوین زیر گروه طراحی SANDOW، از جمله Luxe و Metropolis همکاری می‌کند، به تیم دیزاین میلک به‌عنوان مدیر مدیریت آنها خدمت می‌کند. وقتی تمرین نمی کند، ارتباط تصویری، تئوری و طراحی را آموزش می دهد. این نویسنده مقیم نیویورک همچنین در نمایشگاه‌هایی که توسط مرکز معماری و خلاصه معماری AIA نیویورک برگزار می‌شود، مشارکت داشته است و اخیراً مقالات و تصاویر کلاژ را با Proseterity، یک نشریه ادبی منتشر کرده است.

READ  یک خانه ملبورن با 10 چین در سقف برای روشن کردن

دیدگاهتان را بنویسید