استودیوی کانادایی Ménard Dworkind یک رستوران فرانسوی صمیمی را در محله Villeray مونترال ایجاد کرده است که دارای فضای داخلی گرم و انبار شراب بلوط سفید سفارشی است.

معروف به کازاوانت، رستورانی به سبک براسری با مساحت 850 فوت مربع (80 متر مربع) در سپتامبر 2023 در طبقه همکف یک ساختمان مسکونی در دهه 1920 تکمیل شد و جایگزین یک ساندویچ فروشی شد.

نمای رستوران مونترال با آجر سفیدنمای رستوران مونترال با آجر سفید
Ménard Dworkind رستورانی را در یک ساختمان دهه 1920 در مونترال ایجاد کرده است

منارد دورکیند (RDK) رستوران کوچکی را طراحی کرد – که 45 نفر را در خود جای می دهد – تا غذاخوری ها را در فضایی گرد هم آورد که تأثیرات هنر دکو را با صحنه آشپزی پر جنب و جوش مونترال ترکیب می کند. این طراحی شده است تا “ظرافت جاودانه را با یک پیچ و تاب معاصر ترکیب کند”.

در گوشه بلوک، مهمانان از طریق یک نمای آجری سفید وارد فضای داخلی مستطیل شکل می شوند. نور طبیعی از جهات مختلف از طریق ویترین های بزرگ با قاب مشکی وارد می شود.

رستوران مونترال با انبار شرابرستوران مونترال با انبار شراب
پنجره های بزرگ نور زیادی را وارد می کنند

کف با کاشی‌های مات با طرح‌های سه‌بعدی توسط Daltile که به‌صورت موزاییکی سفارشی چیده شده‌اند، لکه‌دار است، در حالی که کاشی‌های بژ از دیوارها بالا می‌رود.

صندلی ضیافتی نارنجی سوخته دور دو دیوار بیرونی با دو میز بلند خطی که آزادانه در فضا شناور هستند، می پیچد. صندلی‌های رستوران فرانسوی قدیمی از یک رستوران‌دار دیگر خریداری شده‌اند.

مبلمان قدیمی در رستوران مونترالمبلمان قدیمی در رستوران مونترال
از مبلمان قدیمی استفاده شده است

دیوار مهمانی به عنوان نقطه کانونی با بار و انبار شراب بلوط سفید سفارشی عمل می کند و مجموعه ای از شراب های طبیعی را در کابینت چوب خام با درهای جلو شیشه ای گوشه ای گرد به نمایش می گذارد.

READ  لینک آپ: دوست‌داشتنی‌ترین و سالم‌ترین اپلیکیشن امیلی، عشق دوباره جس برای ابزار موی دهه 90، و احتمالاً جالب‌ترین موپ تمام دوران

Guillaume Ménard شریک خود گفت: “به محض اینکه بحث را با مشتریان شروع کردیم، انبار شراب نقطه کانونی بود.” “این مهم بود که بتوانید آن را از هر جایی که نشستید یا ایستادید ببینید.

او گفت: «از آنجایی که روی دیوار نصب شده است، با انجام اقدامات پشت میله و همچنین نوری که از آن خارج می‌شود، چشم‌ها را به سرعت جذب می‌کند.

آشپزخانه جمع و جور – با یک پنجره باز گذرا به فضای ناهار خوری که فعالیت پر جنب و جوش آشپزی را نشان می دهد – و راهروی دستشویی آبی تیره در پشت رستوران قرار گرفته اند.

این تیم به Dezeen گفت: “سقف دارای یک طاقچه منحصر به فرد با الگوی بد بو ساخته شده از پانل های آکوستیک رنگارنگ است که به شخصیت جذاب و جذاب رستوران کمک می کند و در عین حال به راحتی آکوستیک کمک می کند.” گرافیک انتزاعی

رستوران مونترالرستوران مونترال
دارای روکش سقفی با پانل های آکوستیک است

منارد خاطرنشان کرد: ما واقعاً اضافه کردن پانل های آکوستیک طرح دار روی سقف را دوست داریم.

“این به فضا عمق، راحتی و رنگ می بخشد. همچنین به عنوان یک فانوس عمل می کند زیرا با یک نوار LED شبیه سازی شده روشن می شود.”

کابینت شرابکابینت شراب
یک کابینت شراب سفارشی نصب شد

علاوه بر مواد ساخته شده و منابع محلی، جزئیات هنری در سراسر فضا مانند نقاشی از هنرمند محلی نیکلاس گرنیر و چراغ آویز مدوسای قدیمی اثر کارلو ناسون، که جذابیت رستوران را از طریق لعاب به رهگذران نشان می‌دهد، به چشم می‌خورد.

دو مورد از دکوراسیون داخلی قبلی رستوران منارد دورکیند در مونترال شامل طراحی ایتالیایی الهام گرفته از دهه 1960 برای تیرامیسو با پیشخوان سرویس کرومی و گیاهان برگدار بزرگ و طراحی با تم یکپارچهسازی با مضمون برای کافه بار Caffettiera با کف شطرنجی و لهجه های سبز رنگ است.

READ  طلا فوستوک دفتر نظریه نینجا را طراحی می کند تا کارکنان را به محل کار ترغیب کند

عکاسی توسط دیوید دورکیند.


اعتبار پروژه:

تیم: گیوم منار، فابریس دوتریو
پیمانکار: ساخت و ساز آوودا
کاشی و سرامیک کف و دیوار: دالتیل
نورپردازی: انسان خانه
مدفوع: Uline
اثاثه یا لوازم داخلی: بیسون برونیل
پانل های آکوستیک: آکوستیک

دیدگاهتان را بنویسید