معمار کیک و طراح داخلی، مکس رادفورد، یک بار کوکتل در سوهو لندن را با رنگ‌هایی که از آثار هنری هندی به عاریت گرفته شده است، تزئین کرده است، تا تفسیری از Speapeasy زیرزمینی باشد.


واقع در نزدیکی سیرک پیکادیلی مرکز لندن، در یک خیابان فرعی در سوهو، SOMA یک کوکتل بار زیرزمینی است که نشانه های طراحی را از “روح هند” می گیرد و در اطراف یک بار مشترک سازماندهی شده است.

نمای داخلی SOMA Soho از طریق پرده
SOMA Soho توسط Cake Architecture و Max Radford طراحی شده است

ما فرآیند طراحی را در آوریل 2021 آغاز کردیم و از خود این سوال را پرسیدیم که ایجاد یک نوار جدید برای یک شهر پس از همه‌گیری به چه معناست؟ معماری کیک و رادفورد به دیزین گفت.

این تیم گفت: «در پاسخ به این سؤال، ما سعی کرده‌ایم تفسیری معاصر از اسپیکر زیرزمینی سوهو با الهام از روح هند و فراتر از آن ایجاد کنیم. “ما می‌خواستیم SOMA فضایی برای جشن‌های مشترک باشد که تعامل فیزیکی و تبادل حضوری را تشویق می‌کند. جایی که دوستان و غریبه‌ها می‌توانند در یک سطح جمعی با هم ملاقات کنند.”

فضای داخلی SOMA Soho ظاهری تیره و بد خلق دارد
چراغ های آویز کروی در بالای میله مشترک نه متری آویزان شده اند

Radford and Cake Architecture توضیح دادند که هنگام طراحی میله به تصویرهای قرن پانزدهمی از جشنواره هندو هولی باستان نگاه کردند که باعث شد از رنگ هایی از جمله نیلی و زعفران در فضای داخلی استفاده کنند.

دیوارها با سایه های آبی تیره رنگ آمیزی شده اند و با پرده هایی با رنگ مشابه پوشانده شده اند، که اشاره ای به تئاترهای مجاور وست اند است.

پرده های پرده به عنوان پس زمینه ای نرم برای کوکتل بار عمل می کنند و در عین حال به عنوان صفحه نمایشی عمل می کنند که غرفه های مخفی، سالنی با پوشش چوبی، اتاق های خصوصی و قسمت های پشتی خانه را پنهان می کند.

READ  اولین فهرست رسمی EHD "بهترین های دکور" - نسخه 2023
نمایی از آن سوی نوار در SOMA Soho
میله فولادی ضد زنگ مجهز به خنک کننده های شراب عمومی است

این تیم گفت: “مفهوم معماری یک رویکرد اساسی به فضاسازی را با دو مداخله اصلی بررسی می کند: پیشخوان و پرده.”

این دو مداخله برای تعریف SOMA به عنوان فضایی معاصر با هویتی منحصر به فرد و در عین حال حفظ شخصیت مخفیگاه زیرزمینی سوهو کار می کنند.

نمای یک غرفه در یک طاق در SOMA Soho
غرفه ها درون طاق ها قرار گرفته اند و توسط پرده های بزرگ پنهان شده اند

یک پیشخوان عمومی به طول نه متر و از جنس استیل ضد زنگ – طراحی شده با «کیفیتی شبیه محراب» – بر مرکز کوکتل بار غالب است.

برای ایجاد یک الگوی چرخشی که شبیه یک نقاشی اکسپرسیونیستی انتزاعی است، آن را با یک آسیاب زاویه‌ای تکمیل کرد.

ردیف‌هایی از بطری‌ها روی دیوار پشت میله، بالای ایستگاه آماده‌سازی نوشیدنی‌ها قرار گرفته‌اند و رنگ‌هایی را به دیوارهای نیلی تیره می‌افزایند.

کاشی‌های Staffordshire Blue Dreadnought Quarry کف‌ها را می‌پوشانند، و در سراسر دیوارها و سقف لابی طاق‌دار گسترش می‌یابند که بازدیدکنندگان را به سمت بار و دستشویی‌های مجاور هدایت می‌کند.

نمای داخلی محوطه استراحت در SOMA Soho
فضای سالن پر از مبلمان زعفرانی است

سرویس‌های بهداشتی SOMA با بقیه قسمت‌های نوار متضاد هستند، دیوارها و سقف‌ها با رنگ قرمز مرجانی براق پوشیده شده‌اند که نور لوله‌ای نصب شده در سراسر دیوارها را منعکس و منعکس می‌کند.

سینک‌ها و واحدهای شستشوی سفارشی از جنس استنلس استیل در کنار سه اتاقک تعبیه شده‌اند که با وسایل چوبی تیره تزئین شده‌اند.

تصویر جزئی از واحد سینک در SOMA Soho
طراحان رنگدانه های موجود در تصاویر هندی باستان را برای فضای داخلی انتخاب کردند

کیک آرشیتکچر و رادفورد می‌گویند: پالت رنگ از طریق تحقیق در مورد رنگ‌ها و رنگدانه‌های طبیعی مورد استفاده در هنر، منسوجات و سنت‌های آشپزی هند، با تمرکز بر رنگ‌های نیلی، نقره‌ای، قرمز تیره، نارنجی و قهوه‌ای ایجاد شد.

READ  مفهوم جوهر الکترونیکی ماشین تحریر Flowo همه چیز درباره نوستالژی سازنده است

“این رنگ ها خود را در سراسر دیوارها، سقف ها و کف و همچنین در مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی نمایان می کنند.”

نمای داخلی کابین های توالت قرمز روشن در SOMA Soho
دیوارها و سقف سرویس بهداشتی به رنگ قرمز مرجانی است

Cake Architecture، سابقاً Cake Bureau، دفاتری در لندن و بازل دارد، در حالی که رادفورد نیز در پایتخت بریتانیا مستقر است.

در تابستان 2021، رادفورد گالری رادفورد را راه‌اندازی کرد و اولین نمایشگاه خود را با عنوان Uncommon Found که طراحانی را به نمایش گذاشت که آثارشان طراحی، هنر و صنایع دستی است را به نمایش گذاشت.

عکاسی توسط فلیکس اسپلر.

دیدگاهتان را بنویسید