استودیوی محلی Masquespacio دیوارهای مواج با رنگ خاکی را به رستورانی صمیمی در والنسیا اضافه کرد که نشانه هایی از «فرم های ارگانیک» معماری خاورمیانه دارد.


باکالی زنده در شهر ساحلی اسپانیا والنسیا واقع شده است و دارای مبلمان سفارشی است که به طور کامل توسط آن طراحی شده است Maskspacio، یک استودیوی طراحی که به دلیل استفاده از رنگ در پروژه ها شناخته شده است.

باکالی زنده
فضای داخلی Living Bakkali با معماری خاورمیانه آشنا شده است

ویژگی این رستوران با دیوارهای ریز سیمانی شیب دار و شنی است که به نقوش تزئینی که اغلب در معماری خاورمیانه یافت می شود، مانند طاق های چند ورقی.

طاق‌های خمیده Living Bakkali که در رنگ‌های مختلف قهوه‌ای و صورتی بیابانی طراحی شده‌اند، در شکل‌های پیچیده‌ای چیده شده‌اند که قسمت‌های صمیمی برای نشستن در رستوران ایجاد می‌کنند.

دیوارهای میکروسیمانی
Masquespacio از میکروسیمان برای ایجاد دیوارها، کف و سقف استفاده کرد

کریستوف پناسه یکی از بنیانگذاران Masquespacio به Dezeen گفت: “ما از رنگ قهوه ای قابل تشخیص از شرق استفاده کردیم، اگرچه رنگ های کمی متفاوت – مانند قرمز – را به پالت اضافه کردیم، اما همیشه به روشی ملایم و از طریق رنگ های خاکی.”

او با اشاره به مبل‌ها و صندلی‌های سرمه‌ای تیره این رستوران افزود: «نشیمن‌های خاورمیانه تقریباً همیشه پایین‌تر و راحت‌تر از دنیای غرب هستند.»

سالن مرکزی
یک سالن مرکزی قصد دارد حس قدم زدن در یک خیابان را القا کند

مهمانان وارد فضا در یک سالن مرکزی متصل به آشپزخانه می شوند که برای ایجاد احساس کاوش در خیابانی پر از خانه های باستانی طراحی شده است.

“داخلی [in the Middle East] تقریباً هرگز مستقیماً از بیرون نشان داده نمی شوند، اگرچه می توانید [often] پناسه توضیح داد که پنجره هایی از فرم های قوسی را پیدا کنید که حس دیوارهای دوتایی را ایجاد می کند.

READ  ده نکته برجسته از نمایشگاه طراحی دوحه Arab Design Now
غرفه صمیمی
غرفه های صمیمی با دیوارهای غاردار قاب شده اند

دیوارهای ضخیم رستوران تنها با سوراخ های بریده شده ای قطع می شود که پنجره های کوچکی را بین هر میز ایجاد می کند که برخی از آنها در غرفه های صمیمی قرار می گیرند. در میان قسمت‌های مختلف غذاخوری، یک اتاق خصوصی وجود دارد که از طریق راهرویی با پرده‌های گازدار به آن می‌رسید.

Living Bakkali که توسط خود رستوران به عنوان «معماری خشتی» توصیف می‌شود، از این مصالح ساختمانی طبیعی سرنخ می‌گیرد، زیرا Masquespacio می‌گوید که دیوارهای سالن برای ایجاد جلوه خشتی طراحی شده‌اند که در اسپانیایی به معنای خشت و گل است.

این استودیو همچنین تمام کف‌ها و سقف‌ها را با سیمان میکرو طراحی کرد تا بازدیدکنندگان را در محیطی کاملاً غارنشین غوطه‌ور کند که در نظر گرفته شده است یادآور خانه‌های سنتی خاورمیانه باشد.

پناسه گفت که فرآیند طراحی Masquespacio برای Living Bakkali شامل کاوش در بسیاری از جنبه‌های فرهنگ خاورمیانه – از معماری و مصالح تا روش‌های غذا خوردن در طول تاریخ است.

اتاق ناهار خوری خصوصی توسط Masquespacio
از طریق یک راهرو باریک می توان به اتاق ناهار خوری خصوصی رسید

Penasse توضیح داد: «ما با فرم‌های ارگانیکی که در سراسر معماری خاورمیانه مورد استفاده قرار گرفته‌اند، که عمدتاً با مواد گلی با دست ساخته شده‌اند، ارتباط برقرار کرده‌ایم.

“ما می خواستیم بیاوریم [traditional] زیبایی‌شناسی عربی به آینده به شیوه‌ای جدید و مدرن‌تر، اما همچنان به دنبال حفظ ماهیت خود بود.»

نشیمنگاهی کم ارتفاع در رستوران Masquespacio
تمام صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کم‌تکه باشند

Masquespacio توسط Penasse و Ana Milena Hernández Palacios در سال 2010 تأسیس شد. پروژه های مشابه توسط این استودیو شامل Pukkel، رستورانی در آراگون است که دارای دیوارهای گچبری پیچ در پیچ است که از انحنای کوه های پیرنه در مجاورت مطلع شده است.

READ  تجهیزات تمرینی زمستانی من – چیزی که می پوشم و دوست دارم هم در داخل خانه و هم در خارج از خانه وقتی هوا سرد است (و حتی یخبندان)

عکاسی توسط سباستین اشتباه میکنی.

دیدگاهتان را بنویسید