شرکت معماری Limdim House Studio آپارتمان Brown Box در ویتنام را با افزودن دیوارهای منحنی ، قرنیزهای طبقه بندی شده و سطوح ترازو که هدف ایجاد فضایی “آرام” و “ملایم” است ، بازسازی کرده است.


استودیو خانه Limdim با از بین بردن دیوارها ، آپارتمان دو خوابه قبلی “تجاری” را مرتب کرد و آن را به یک خانه بزرگ یک خوابه به نام Brown Box تبدیل کرد.

قهوه ای جعبه دارای یک پالت رنگ خنثی است
بالا: یک دیوار قوس دار خمیده فضای زندگی را با طرح باز تقسیم می کند. بالا: از ترازو در سراسر آپارتمان استفاده می شد

تران نگو ​​چی مای ، بنیانگذار استودیو به روزنامه دزین گفت: “این ایده از نام صاحب خانه ، خانم براون ناشی می شود.” “از آنجا که او رنگ قهوه ای را نیز دوست دارد ، ایده ما ایجاد یک فضای زندگی به اندازه خود این رنگ ملایم و آرام بود.”

“[We] فضا را با هدف ایجاد یک رنگ جدید ، نفس جدید برای خلاص شدن از خستگی در آپارتمان های تجاری پردازش کرد. “

یک جزیره آشپزخانه به عنوان بار صبحانه در Brown Box دو برابر می شود
این جزیره در تراسو پتو است

به عنوان بخشی از باز شدن خانه ، استودیو دیوارهای موجود را برداشته و دیوارهای جدا کننده منحنی را به جای آنها اضافه کرد.

دیوارهای خمیده با قرنیزهای پلکانی احاطه شده بودند که به عنوان یک قالب مدرن از تاج استفاده می شود که سختی گوشه ها را در غذاخوری آشپزخانه با نقشه باز از بین می برد.

در تمام آپارتمان از چوب و سنگ استفاده شده است
این استودیو دیوارهای جداسازی جدیدی را اضافه کرد

در این استودیو از یک پالت رنگ طبیعی با استفاده از رنگ های قهوه ای روشن ، بژ و چوبی برای ایجاد ظاهری آرام و در عین حال پیچیده استفاده شده است.

چی مای توضیح داد: “ما تن های اطراف قهوه ای و بژ را انتخاب می کنیم.” “هنگام طراحی با این رنگ ، ما می خواهیم آپارتمان آرام ، ساده و همچنان پر از ظرافت باشد.”

READ  Lizée-Hugot از چرم و فولاد لوله ای برای هدایت دهه 1970 در غذاخوری پاریس استفاده می کند
پرده های محض یک بالکن در آپارتمان را احاطه کرده اند
وسایل و نقوش دایره ای شکل به طراحی آپارتمان اشاره دارد

یک جزیره گرد در مرکز غذاخوری آشپزخانه با تراسوی کم رنگ پوشیده شده بود تا فضای پیشخوان بیشتری را در آشپزخانه یک جداره ایجاد کند.

یک طاقچه قوس دار یک ظرفشویی ، میزهای پیش ساخته ترازو و یک ردیف کابینت بالای سر را به رنگ قهوه ای در می آورد که در یک نیم دایره قرار گرفته بود تا در داخل طاقچه قرار گیرد.

صفحات ترازو در طبقات آپارتمان و فضای زندگی که با کمد چوبی Melaleuca و مبلمان چوبی طبقه تا سقف طبقه بندی شده است ، امتداد دارند.

سقف بالای منطقه نشیمن دارای طرحی منحنی است و در دیواری قوسی ادغام می شود که فضای زندگی را از غذاخوری آشپزخانه جدا می کند.

از Terrazzo در اتاق خواب آپارتمان استفاده می شد
اتاق خواب ظاهری سبک و هوایی دارد

چی مای گفت: “ما از جزیره آشپزخانه تا انتها از تراس استفاده می کنیم ، مثل اینکه نهر از کف پایین می رود و همه جا پخش می شود.”

“انتخاب این نوع مواد به روشن و آرامش بخشیدن رنگ در خانه کمک می کند.”

“از نظر جسمی ، Terrazzo دارای سختی خوب ، براقیت کافی و اتلاف گرمای بیشتری نسبت به کف های چوبی است ، بنابراین باعث ایجاد احساس خنکی به خصوص در مناطق گرمسیری می شود.”

رنگ بافت دیوارهای آپارتمان Brown Box را پوشانده است
یک طاقچه قوس دار آینه و یک صندلی مطالعه را در خود جای داده است

یک درب قوسی از فضای نشیمن با یک نقشه باز به فضای اتاق خواب منتهی می شود. دیواره های آن با یک پوشش گچ خاکستری مانند پوشش کف پوشانده شده است و از کیفیت ساختاری برخوردار است.

READ  مجموعه Aquarel آبرنگ را از طریق سطوح سنگی تفسیر می کند

در یک اتاق اختصاصی کنار اتاق خواب یک وان سرپوشیده ایستاده در زیر یک پنجره بزرگ دایره ای شکل که به داخل اتاق خواب قرار دارد مجهز بود.

آپارتمان دارای یک اتاق اختصاصی است
کاشی کاری Redbrick در اتاق عمومی استفاده شد

چی مای گفت: “نکته مهم در هنگام طراحی یک فضا ، ایجاد یک فضای جدید ، پیچیده و به خصوص ایجاد احساس راحتی برای صاحب آن است.”

وی افزود: “اگر مالكین پس از یك روز سخت کاری به خانه خود برگردند ، از زندگی در این فضا لذت نخواهند برد ، این فضا برای همیشه فقط محلی برای تأمین نیازهای اساسی مانند غذا خوردن ، خوابیدن خواهد بود و این عدم موفقیت ما در این پروژه خواهد بود.”

وان حمام تراسو در اتاق اختصاصی قرار داده شد
یک پنجره بزرگ دایره ای اتاق خواب و اتاق خواب را به هم متصل می کند

Limdim House Studio یک عمل معماری ، طراحی و طراحی داخلی است که در ویتنام مستقر است.

از دیگر پروژه های ویتنامی می توان به این آپارتمان توسط Whale Design Lab اشاره کرد که به کارهای لوئیس کان ، همراه با این خانه تعطیلات دارای سقف کاهگلی اشاره دارد.

عکاسی توسط Do Sy است.

دیدگاهتان را بنویسید