یک هتل مجلل با مناظر وسیع از پشت بام های پاریس در یک ساختمان تاریخی نزدیک به موزه لوور ساخته شده است که زمانی به عنوان اداره پست عمل می کرد.


تحت هدایت خلاقانه هتلدار لوران تایب، افتتاحیه هتل مادام رِوه به دنبال 9 سال کار بازسازی داخل اداره پست لوور توسط معماری Dominique Perrault.

پذیرایی با کفپوش موزاییک و نقاشی دیواری
Hôtel Madame Rêve دارای نقاشی های دیواری از هنرمندان فرانسوی، از جمله در قسمت پذیرش است

این ساختمان که در سال 1888 به عنوان بزرگترین اداره پست فرانسه تکمیل شد، در منطقه اول در خیابان لوور 48 واقع شده است – پنج دقیقه پیاده روی تا موزه هنری معروف به همین نام.

این هتل که در اکتبر 2021 افتتاح شد، بخش بزرگی از ساختمان را اشغال کرده و دارای 82 اتاق و سوئیت و همچنین دو رستوران و فضای سبز روی پشت بام است.

باقیمانده ساختمان قرار است به مغازه، اداره پست، ایستگاه پلیس و مرکز مراقبت روزانه تبدیل شود.

کافه بزرگ با لوستر
کافه طبقه همکف دارای سقف های هشت متری و لوسترهایی است که متاثر از جنبش هنری جدایی وین است.

Taïeb از شعار طراح فقید فرانسوی استفاده کرد آندره پوتمن، “زندگی باید طلایی باشد”، برای تاثیر گذاشتن بر طرح رنگ برای فضای داخلی، طراحی شده با کمک برونو بوریونه.

او همچنین چندین قطعه مبلمان را برای فضاها با رنگ‌های مرمری و قهوه‌ای طلایی طراحی کرد و از مجموعه‌ای از هنرمندان و طراحان پاریسی خواست تا آثاری را برای هتل خلق کنند یا مشارکت دهند.

دیوارپوش گردویی
اتاق‌های خواب مدرن‌تر هستند، با پوشش‌های گردویی زاویه‌دار

طیب گفت: «من می‌خواستم این داستان را با استفاده از دانش بی‌نظیر فرانسوی تعریف کنم.

از طبقه همکف، لازم بود زبان حجم ها بیان شود، تا نفس خلاقانه شیشه ساز امیلی گال و کابینت ساز لویی ماژورل دوباره کشف شود.

READ  مجسمه‌های سرامیکی جدید جولی انگو با هنر و فناوری ازدواج می‌کنند

آثار هنری هنرمندان فرانسوی برای چندین فضا اصلی هتل سفارش داده شد. در کافه بزرگ، جایی که لوسترهای آویزان از سقف های هشت متری بر اساس جنبش هنری جدایی وین ساخته شده است، هنرمند Olivier Masmonteil یک نقاشی دیواری کشید.

تایپوگر فرانسوی ژاک ویلگل نقاشی دیواری عظیمی را در راهرو ورودی خیابان اتین مارسل خلق کرد.

اتاق خواب در هتل مادام ریو
رنگ های طلایی فضای داخلی تحت تاثیر طراح فقید فرانسوی آندره پوتمن بود

نقاشی سقفی در رستوران سطح بالایی La Plume توسط María José Benvenuto تکمیل شده است، در حالی که پرتره های Inès Longevial ​​اتاق خواب ها را تزئین می کنند که زیبایی شناسی مدرن تری دارند.

پوشش‌های گردویی زاویه‌دار پشت سر تخته‌ها نصب شده است، در حالی که پرده‌های مخملی روی پنجره‌هایی کشیده می‌شوند که خط افق پاریس را قاب می‌کنند.

حمام با کاشی موزاییک صورتی
کاشی های موزاییک صورتی دیوارها و کف حمام را می پوشاند

در حمام، کاشی‌های معرق در سایه‌های مختلف صورتی، جلوه‌ای لکه‌دار ایجاد می‌کنند که بر روی دیوارها و کف کشیده می‌شود.

اتاق‌ها همچنین یک باغ آسمان مرکزی را احاطه کرده‌اند که در طول بازسازی ساختمان توسط Dominique Perrault Architecture ایجاد شده است، که دو سطح را در بر می‌گیرد و به رستوران La Plume تجربه‌ای در فضای باز را به غذاخوری‌ها ارائه می‌دهد.

نمای بیرونی ساختمان اداره پست لوور
این هتل یک ساختمان تاریخی اداره پست در نزدیکی موزه لوور را اشغال می کند

پاریس به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی جهان، هیچ کمبودی در گزینه‌های اقامتی برای دوستداران طراحی ندارد، از جمله هتل رنگارنگ Les Deux Gares که سال گذشته تکمیل شد.

READ  طراحان داخلی می گویند حداکثر گرایی و "تصفیه آرام" برای سال 2024

بازدیدکنندگان از شهر می‌توانند از دیگر ساختمان‌های تاریخی که اخیراً بازسازی شده‌اند، از جمله فروشگاه بزرگ La Samaritaine که توسط SANAA بازسازی شده است، و Bourse de Commerce که توسط تادائو آندو به یک موسسه هنری تبدیل شده است، لذت ببرند.

عکاسی توسط Hôtel Madame Rêve انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید