Joanna Laajisto، طراح ساکن هلسینکی، پوپولو، یک رستوران پیست اسکی را تکمیل کرده است که برای مهمانانی که از دامنه‌ها وارد می‌شوند، دنج و کاربردی است.

را استودیو Joanna Laajisto بنیانگذار پیتزا فروشی را به عنوان بخشی از Kultakero طراحی کرد، یک هتل جدید در پیست اسکی Pyhä در شمال فنلاند

میز گوشه ای در رستوران پیتزا پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاندمیز گوشه ای در رستوران پیتزا پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاند
فضای داخلی کفپوش تخته سنگی را با دیوارهای چوبی طرح دار جفت می کند

طرح او دارای یک کف ساخته شده از صفحات نامنظم از تخته سنگ و پوشش دیوار با الگوهای دانه های پر مانند متمایز است.

سایر جزئیات کلیدی در پوپولو شامل صندلی های چرمی و لامپ های مسی و جا شمع ها است که حس گرما را به شما ارائه می دهد.

میز ناهار خوری و پنجره مشرف به پیست های اسکی در رستوران پیتزا پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاندمیز ناهار خوری و پنجره مشرف به پیست های اسکی در رستوران پیتزا پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاند
صحنه‌های برفی بیرون از پنجره، پالت مواد تیره‌تری را به وجود می‌آورد

لااجیستو می‌گوید: «این رستوران به گونه‌ای طراحی شده است که با چشم‌انداز منحصربه‌فرد Pyhä تناسب داشته باشد؛ به‌راحتی قابل دسترسی و در عین حال جوی، مناسب برای اسکی مستقیم از دامنه و یک شام چند غذای جوی».

طراح این طرح را بر اساس تجربیات خود از منطقه استوار کرد. او یک خانه تعطیلات در Pyhä دارد و بیشتر وقت خود را در اینجا به اسنوبورد و دوچرخه سواری در کوهستان می گذراند.

او به Dezeen گفت: “من بیشتر تعطیلات زمستانی خود را در این مکان با خانواده و دوستان گذرانده ام، بنابراین فضایی را تصور کردم که همه ما دوست داریم در آن وقت بگذرانیم.”

بار و میز در رستوران پیتزای پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاندبار و میز در رستوران پیتزای پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاند
لامپ ها و شمع گیرهای مسی حس گرمای بصری را به ارمغان می آورند

پنجره‌های بزرگ که منظره‌ای از دامنه‌های پوشیده از برف را نشان می‌داد، او را به کاوش در موادی سوق داد که در غیر این صورت ممکن بود نامناسب به نظر برسد.

او گفت: «این عناصر به ما اجازه می‌دادند تا یک فضای داخلی چوبی و تیره ایجاد کنیم، بدون اینکه برای یک پیست اسکی فنلاند خیلی سنگین یا کلاسیک شود.

READ  خانه سن در بمبئی یک تجربه طراحی همهجانبه است

کف تخته سنگی ساخته شده با سنگی که از شمال نروژ تهیه شده است، از کف هتل اصلی Pyhä نشانه می گیرد.

لااجیستو توضیح داد که چگونه این کف سنگی که از سال 1966 برپا شده است، علیرغم 60 سالی که با چکمه‌های اسکی از آن عبور کرده‌اند، در وضعیت “معمول” باقی مانده است.

او گفت: «به همین دلیل می دانستم که این یک انتخاب بادوام و ماندگار خواهد بود.

بار در رستوران پیتزای پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاندبار در رستوران پیتزای پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاند
فر پیتزا یک نقطه کانونی در فضا است

برای پوشش چوبی که روی میزهای پوپولو نیز دیده می شود، لااجیستو تخته سه لا توس را با روکشی انتخاب کرد که با لنت رنگ آمیزی شده بود تا رنگ تیره ای غنی به آن بدهد.

الگوهای دانه های قابل توجه از بریدن کنده ها در یک زاویه به دست می آیند.

میز ناهارخوری در رستوران پیتزای پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاندمیز ناهارخوری در رستوران پیتزای پوپولو در پیه اسکی پیه در فنلاند
هنرمند فنلاندی Johanna Lumme مسئول نقاشی های رنگ روغن است که روی دیوارها آویزان شده است

نقاط کانونی شامل یک اجاق بزرگ پیتزا و مجموعه ای از نقاشی های روغنی توسط هنرمند فنلاندی یوهانا لوم است که به طور ویژه مأمور نقاشی چشم انداز پارک ملی Pyhä-Luosto شده است.

مبلمان و یراق آلات شامل صندلی‌ها و چهارپایه‌های چوبی از برند چک TON، لامپ‌های آویز از برند بریتانیایی Mullan و پارچه‌های پشمی شطرنجی است که پشتی‌های روکش شده را برای میهمانی‌های صندلی چرمی تشکیل می‌دهد.

میز چوبی با نقوش دانه های مشخصمیز چوبی با نقوش دانه های مشخص
میزهای ناهارخوری دارای همان الگوهای دانه های چوبی هستند که پوشش دیوارها را نشان می دهد

لااجیستو همچنین برای رستوران ها و بارهای مختلف هلسینکی، از جمله بار شراب و نانوایی، The Way، و رستوران فرانسوی، Cafe Savoy، فضای داخلی طراحی کرده است.

از دیگر پروژه های اخیر می توان به مرکز تدارکات برای فروشگاه طراحی فنلاندی اشاره کرد.

عکاسی توسط میکو ریهنن.

دیدگاهتان را بنویسید