ستون های گردویی و صفحات چوبی سیاه و سفید نشان دهنده معماری دوران طلایی چین در این رستوران جوی در شانتو توسط استودیوی داخلی JG Phoenix است.


این غذاخوری توسط سه دوست تأسیس شده است و نام Sui Han San You یا Three Friends of Winter برگرفته از یک عبارت چینی است که به کاج ، بامبو و شکوفه آلو اشاره دارد.

میز آینه در پذیرایی چوبی با رستوران Sui Han San You
ویژگی های روکش چوبی در فضای داخلی Sui Han San You

رستوران کم نور 1200 متر مربع حول این طرح طراحی شده است که اغلب در هنرهای سنتی برای نشان دادن انعطاف پذیری بر اساس توانایی گیاهان برای رشد حتی در ماه های سردتر استفاده می شود.

چوب به طرز چشمگیری در سراسر فضا ظاهر می شود و دیوارهای چوبی ، صفحه نمایش و مبلمان یادآور معماری سلسله تانگ را تشکیل می دهد – دوره ای در پایان هزاره اول که دوران طلایی هنر و فرهنگ چین محسوب می شود.

سالن با صندلی های چوبی و نیمکت خاکستری توسط JG Phoenix
آجرهای خاکستری روشن در مقابل روکش چوبی تیره قرار گرفته اند

“معماری در سلسله تانگ با یکپارچگی کامل قدرت و زیبایی و همچنین تعادل بین سختگیری و شکوه مشخص می شد.” جی جی فینیکس توضیح داد

“چنین ویژگی هایی در طراحی معابر گنجانیده شده است ، جایی که ستون های گردو به طور منظم در کناره ها چیده شده و به سقف متصل شده اند.”

ورودی رستوران Sui Han San You با صفحه نمایش چوبی تخت
استخری در امتداد راهرو ورودی اجرا می شود

چوب تیره با “مواد سخت” مانند آجرهای سنگی خاکستری روشن و برنج برای ایجاد حس تعادل در فضا ترکیب شده است.

غذاخوری ها از طریق راهروی شیب دار که حوض آب در امتداد آن جریان دارد و به پذیرایی منتهی می شود وارد رستوران می شوند.

READ  The Link Up: سرگرم کننده، خواندن آسان ساحل که او در تعطیلات بهاری خود انجام داد، ایده هدیه زیست تخریب پذیر کیتلین، و یک تیغ بیکینی لاین که شما را با تیغ نمی سوزاند.

این هدف برای تداعی یک باغ سنتی چینی و ایجاد “حس مراسم و رمز و راز” است.

یک ستون گردویی از آب بیرون می آید و از طریق میز پذیرایی هندسی تا سقف کشیده می شود. صفحه های چوبی بزرگ فضا را می پوشانند ، ورودی ، لابی و راه پله را از هم جدا می کنند.

داخلی توسط JG Phoenix با صفحه نمایش شفاف و مبلمان چوبی
صفحه نمایش های باریک در سراسر فضای داخلی ظاهر می شوند

میز تحریر و قفسه کتاب به سبک تانگ لابی را در اختیار شما قرار می دهد در حالی که سقف چوبی افتاده به ایجاد فضایی صمیمی تر کمک می کند.

اتاقهای VIP دارای ستونهای گردویی با تزئینات برنجی و دیوارهای تزئین شده با روکش گردو ، آجرهای سنگی خاکستری روشن و نقاشیهای دیواری از کف تا سقف هستند.

فضای داخلی رستوران Sui Han San You با صفحه نمایش چوبی
این رستوران از معماری سلسله تانگ مطلع شده است

JG Phoenix توضیح داد: “چنین طرح هایی فضایی آرام ، صلح آمیز و برتر را ایجاد می کند ، که دقیقاً ماهیت سبک تانگ را تفسیر می کند.”

این استودیو در سال 2008 تأسیس شد و پروژه های مختلف دیگری را در شانتو انجام داد ، از جمله یک نمایشگاه رنگ که از مفهوم باستانی یین و یانگ مطلع شده بود و موزه مثانه ماهی با کفهای براق ، چوب خشن و نور طبیعی پراکنده.

دیدگاهتان را بنویسید