استودیوی طراحی محلی Intg، فضای داخلی مینیمالیستی را بر اساس معماری سنتی کره ای برای سالن بانک سئول ایجاد کرده است.


سالن خصوصی برای تکمیل شد بانک حنا، که در Yeouido، منطقه اصلی بانکداری مالی و سرمایه گذاری در سئول، کره جنوبی مستقر است.

سالن هانا بانک
سالن هانا بانک دارای “اتاق جلسه شناور” است.

استودیو سئول Intg یک سالن استراحت دو طبقه به مساحت 1104 متر مربع با مناطق VIP و همچنین مناطقی برای مشتریان عادی، از جمله فضاهای جلسات مختلف ایجاد کرد.

هدف این استودیو طراحی فضایی بود که مشتریان را تشویق کند تا در عصری که بانکداری به طور فزاینده ای دیجیتالی شده است به شعبه مراجعه کنند.

سالن با موت
سالن شامل فضاهای مختلفی برای مشتریان است

هنگامی که بازدیدکنندگان وارد سالن می‌شوند، با یک جعبه شیشه‌ای در مرکز فضا مواجه می‌شوند که پر از صندلی و میزهای کناری است که اینتگ آن را «اتاق جلسه شناور» توصیف می‌کند.

طبق گفته استودیوی طراحی، این اتاق – که با خندقی از شن های آبی روشن که به شکلی چرخشی چیده شده است، احاطه شده است – نشانه هایی از معماری سنتی آسیایی گرفته است.

ماسه آبی توسط Intg
اینتگ خندقی از ماسه آبی روشن در اطراف اتاق جلسه ساخت

دانیل سونگ، یکی از بنیانگذاران Intg به Dezeen گفت: «این طراحی به گونه ای طراحی شده است که نحوه ورود افراد به فضاهای زندگی را پس از گذر از روی سنگ در خانه های سنتی کره ای منعکس کند.

«اتاق‌های جلسه مجزا مانند جزایری قرار گرفته‌اند هانوک ساختار،» او با اشاره به اصطلاح کره ای برای چنین خانه هایی ادامه داد.

از جمله مبلمان مینیمالیستی اتاق جلسه می توان به مبل های چاق کرمانی آبی نیمه شب با برند آلمانی E15 و همچنین صندلی راحتی کاپیتول کمپلکس به سبک لوکوربوزیه شرکت مبلمان ایتالیایی کاسینا اشاره کرد.

سانگ توضیح داد: «در حالی که به‌طور سنتی، شعب بانک‌ها اتاق جلسات را در گوشه‌ها پنهان می‌کردند، ما اتاق خود را در وسط قرار دادیم تا مشتریان احساس ارزشمندی کنند.

مبلمان مینیمالیستی
ویژگی های مبلمان مینیمالیستی در پروژه

این استودیو از کف سنگی برای اتاق و فلز برای ساخت اتاق جلسه با توجه به استحکام و امنیت گاوصندوق های بانکی استفاده کرد.

تپه بزرگ و خزه‌ای از صخره‌ها و گیاهان از زمین بلند می‌شود و حسی از طبیعت را به سالن تاریک و زاویه‌دار می‌افزاید.

سانگ توضیح داد: این سالن برای تبدیل دیجیتال به آنالوگ با تاکید بر تجربه ملموس طراحی شده است.

تشکیل سنگ خزه ای
یک صخره خزه‌ای از کف سنگی بالا می‌آید

Intg (تلفظ “in-teg”) توسط دانیل سونگ و کیت چو تأسیس شد و مجموعه‌ای از هتل‌ها و خانه‌ها تا محل کار و فضاهای خرده‌فروشی را در بر می‌گیرد.

دیگر پروژه‌های اخیر در بانک‌ها و مؤسسات مالی شامل « هنرستان بانکی» وزارت طراحی در سنگاپور و یک مرکز پردازش پول با پوشش فلزی در پاریس توسط ژان پل ویگویه است.

عکاسی توسط Intg انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید