مزایای روانشناختی رنگ و تاثیر آن بر خلق و خوی ما در طول سال ها به خوبی مستند شده است. رنگ می تواند برای بیان شخصیت ما، تأثیرگذاری بر رفاه ما و ارتقای فضای خانه استفاده شود. شناخت قدرت رنگ ها در دگرگونی فضاهای زندگی، IKEA به گروه طراحی هلندی پیوسته است رنگ خام، متشکل از Daniera ter Haar و Christoph Brach، برای معرفی بصری لذت بخش TESAMMANS مجموعه. این همکاری در نسخه محدود شما را دعوت می کند تا با 18 قطعه مقرون به صرفه، مبلمان، منسوجات و دکوراسیون، شادی و شخصیت پر جنب و جوش را به فضای زندگی خود القا کنید.

عکس زاویه دار از گاری فلزی چند رنگ در برابر دیوار با بخشی از ملافه های رنگارنگ در کنار آن

قطعه برجسته TESAMMANS – واحد ذخیره سازی روی چرخ چرخ ها – بلوک های رنگ پررنگ را در طراحی محکم و در عین حال شیک به نمایش می گذارد. همانطور که قطعات در سرتاسر فضای شما حرکت می کنند، جلوه ای موآر از یک الگوی مواج روی هم پوشانده می شود و نحوه تعامل رنگ ها، فرم و حرکت را نشان می دهد.

نمای جزئی اتاق نشیمن با مبلمان رنگارنگ مدرن

IKEA و Raw Color هر قطعه را طوری ساخته اند تا تعامل هماهنگ رنگ ها، مواد و اشکال را به نمایش بگذارند. این مجموعه با الهام از زبان طراحی منحصر به فرد Raw Color، دارای پالت های رنگی بازیگوش و الگوهای جسورانه است. کریستوف براچ از Raw Color می‌گوید: «ما رویکردی احساسی و شهودی به رنگ داریم، و بررسی می‌کنیم که چگونه سایه‌های مختلف برای تقویت یکدیگر تعامل دارند. رنگ ها هرگز تنها نیستند. آنها به همراهی نیاز دارند و این بسیار شبیه به یک دستور العمل است که در آن یافتن تعادل مناسب کلید اصلی درخشش واقعی یک شی است.

READ  مایکل هسو خانه آستین دهه 1900 را به دفتر کار لوکس تبدیل کرد

نمای نزدیک از پشته ای از 5 بالش با طرح های رنگارنگ

نمای نزدیک از یک پتو پرتابی رنگارنگ که روی مبل عثمانی قرار گرفته است

مجموعه TESAMMANS با تجسم فلسفه طراحی رنگ خام، رویکردی آزمایشی برای اینکه رنگ چقدر متحول کننده باشد، اتخاذ می کند. پرتاب بافتنی، با خطوط گرافیکی و رنگ‌های بلوک، ترکیبی مسحورکننده ایجاد می‌کند که با بررسی دقیق‌تر، رنگ‌های متمایز را نشان می‌دهد. آباژورهای رنگارنگ که به صورت آویز یا لامپ رومیزی عرضه می شوند، طرحی را به نمایش می گذارند که از رنگ های تیره به روشن تغییر می کند و در حین جذب نور، بازتاب های جذابی ایجاد می کند. Daniera ter Haar از Raw Color می‌گوید: «ما یک رویکرد آزمایشی برای کشف اینکه چگونه رنگ‌ها می‌توانند اشیاء روزمره را تغییر دهند، امتحان کرده‌ایم، ترکیب‌های مختلفی از سایه‌ها و مواد، بازی با اشکالی که نور را به روش‌های خاصی جذب می‌کنند، و با مخلوط کردن رنگ‌های روشن و اشباع شده با ساکت ترها.»

نمای زاویه دار میز ناهار خوری مدرن با رومیزی طرح دار رنگارنگ، نورپردازی آویز چند لایه و لیوان های رنگارنگ

نمای نزدیک از بطری های شیشه ای رنگارنگ و لیوان های روی میز

ماریا اوبرایان، رهبر خلاق در IKEA سوئد، ماهیت مجموعه را بیان می‌کند: «با TESAMMANS، ما می‌خواهیم مردم را الهام بخشیم تا خودشان را ابراز کنند و به زندگی روزمره‌شان شادی بیاورند. این یک همکاری است که افراد را قادر می سازد تا قطعات طراحی منحصر به فرد را اضافه کنند و فضاهای رنگارنگی را برای بازتاب شخصیت خود ایجاد کنند. رویکرد خلاقانه منحصربه‌فرد Raw Color ما را به کار با رنگ‌ها به روش‌های جدید الهام گرفته و به چالش کشیده است.»

نمای جزئی اتاق خواب با میز کناری گرد که یک لامپ با سایه چند لایه نگه می دارد

نمای نزدیک از یک لامپ با سایه سه لایه

نمای جزئی از میز کاردستی اسلش میز با لوازم جانبی مختلف روی آن

دو نفر در کنار یک چرخ دستی رنگارنگ چمباتمه زده اند

شخصی که به موبایل آویزان نگاه می کند

IKEA و رنگ خام TESAMMANS مجموعه قرار است در همه راه اندازی شود IKEA در آوریل 2024 وارد بازار می شود، بنابراین مراقب باشید زیرا احتمالاً به سرعت فروخته می شود.

کارولین ویلیامسون سردبیر دیزاین میلک است. او دارای مدرک BFA در عکاسی از SCAD است و معمولاً می‌توان او را در جستجوی کالاهای قدیمی، انجام جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز با قلم، یا بازسازی فهرست‌های پخش در Spotify پیدا کرد.

READ  بهترین هدایای فارغ التحصیلی مدرن که فارغ التحصیلان جدید واقعاً از آنها استفاده خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید