برند سوئدی مبلمان IKEA دو تصویر از مجموعه‌ای از عکس‌های گرفته شده توسط Annie Leibovitz، اولین هنرمند خود در تاریخ، منتشر کرده است که مردم را در خانه‌های خود در سراسر جهان نشان می‌دهد.

این عکاس آمریکاییاو که بیشتر به خاطر پرتره هایش شهرت دارد، به بیست و پنج خانه در سراسر جهان سفر کرد تا از مردم در خانه هایشان عکس بگیرد. او از خانه ها و آپارتمان ها در سوئد، هند، ایتالیا، ژاپن، آلمان، انگلستان و ایالات متحده بازدید کرد.

“خانه همیشه در کار من مهم بوده است” لیبوویتز گفت زمانی که در سال 2023 به عنوان هنرمند در اقامت منصوب شد.

او افزود: «از زمانی که شروع کردم از مردم در خانه‌هایشان عکس می‌گرفتم. “این راهی است برای فهمیدن اینکه یک شخص کیست. توصیه ای که من به عکاسان جوان می کنم این است که از خانواده خود عکاسی کنند. این یکی از بهترین راه ها برای شروع است.”

افرادی که در خانه برای IKEA عکاسی کردندافرادی که در خانه برای IKEA عکاسی کردند
آنی لیبوویتز از 25 خانه برای IKEA عکاسی کرد، از جمله این خانه در آلمان

عکس های لیبوویتز برای IKEA نمایش انواع فضاهای داخلی مختلف در هفت کشور مختلف.

برند مبلمان درباره این پروژه گفت: «نتیجه یک سند عکاسی قدرتمند است که تفاوت‌های ظریف زندگی در خانه را – فراتر از مرزها، قومیت‌ها و حرفه‌ها، روشن می‌کند».

این مجموعه که در مجموع شامل 25 عکس است، پس از آن که گزارش IKEA Life at Home نشان داد که 48 درصد از مردم در سراسر جهان احساس نمی کنند رسانه ها خانه آنها را نمایندگی می کنند، توسط IKEA سفارش داده شد.

دو تصویر اول منتشر شده توسط IKEA، خانه‌های یوسوکه اونیمارو در ژاپن و ماریا آرشئا در آلمان را نشان می‌دهند – به‌ویژه کارگاه سرامیک Onimaru و فضای زندگی Arrechea پر از دوستان.

READ  یک آپارتمان سائوپائولو با مقدار مناسب سبک + رنگ

عکس‌های لیبوویتز به عنوان بخشی از نمایشگاه IKEA+ در پاریس، که در هفته مد پاریس برگزار می‌شود، نمایش داده می‌شود.

همچنین دارای همکاری با ایستگاه رادیویی آنلاین خواهد بود آبکشی کنید و مجموعه Tesammans ساخته شده توسط IKEA را به همراه دو طراحی Raw Color مقیم آیندهوون به نمایش بگذارید.

شش طراح نوظهور از Casa93 برنامه آموزش مد نیز در نمایشگاه IKEA+ شرکت می کند. آنها با “مربیان تجهیز خانه” از IKEA کار کردند تا طرح هایی را ایجاد کنند که بر چرخه سازی و طراحی پایدار تمرکز دارد.

عکاسی توسط Annie Leibovitz برای IKEA است.

IKEA+ از 29 فوریه تا 3 مارس در خیابان 28 Rue de Lappe، پاریس برگزار می شود. برای رویدادهای بیشتر در سراسر جهان، نمایشگاه ها و گفتگوها در زمینه معماری و طراحی، از راهنمای رویدادهای Dezeen دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید