ایتالا تجدید، نه تاکید مجدد به عنوان نویسنده هنر شیشه ای را فقط می توان به عنوان اثری برای شیشه ساز میراث دار فنلاند، در حدود سال 1881 توصیف کرد. این مناسبت – یک سال در حال ساخت – با یک نمایشگاه سمعی و بصری وسوسه انگیز است که خلاقیت های جدید را جشن می گیرد. جهت، انتشار یک لوگوی به روز شده، و دو مجموعه جدید با همکاری شگفت انگیز که تنها ذره ای از افسون آینده را به نمایش می گذارد. تلاش‌های ترکیبی همه افراد درگیر، شرکت و مشتریانش را برای آینده‌ای شاد و سرشار از بازی از طریق پیشگامی صنایع دستی قرار می‌دهد.

تصویر زنی زیر نورافکن.

Janni Vepsäläinen

رهبر

در رویکردی آوانگارد، یک ایده پرداز مرفه و همیشه در حال حرکت. Janni Vepsäläinen، مدیر خلاقیت تازه منصوب شده در Iittala، مهارت خلاقانه خود را از دنیای مد لوکس به ارمغان می آورد تا این تصور را که شیشه – یک رسانه به ظاهر سفت و سخت در مقایسه با منسوجات – می تواند به همان اندازه سرگرم کننده باشد را از بین ببرد. «از آنجایی که من از صنعت طراحی سنتی، در این مورد صنعت محصول، نمی آیم، این تمایل مخرب را احساس می کنم. و چون نمی‌دانم چه چیزی انتظار می‌رود… نمی‌دانم روش مرسوم انجام کارها چیست… من طبیعتاً از شهودم پیروی می‌کنم.» Vepsäläinen اذعان می‌کند. زمانی که کار روی این موضوع را شروع کردم، در آرشیوها جستجو کردم. من به ارزشمندترین قطعات تاریخ طراحی آنها نگاه کردم و به سرعت متوجه شدم که این چیزها از تفکر آوانگارد، رسا و مرز شکنی ناشی می شوند. و این برای من دیدگاه پیشرو بود.» در زمان کالاهای جدید، خدمات کالایی و در برخی کشورها فرهنگ دور ریختنی، درس گرفتن از تاریخ بسیار رادیکال تر از اختراع مجدد است.

شعار روی دیوار که می گوید "این دوره جدید صنایع دستی است"

عکس: جولیا ویکلوند

برچسب

به عنوان بخشی از تکامل مداوم خود، Vepsäläinen یک طراح گرافیک را مأمور کرد الکسی تمی برای ایجاد یک تایپ فیس سفارشی برای لوگوی جدید که توسط تایپوگراف تکمیل شد گوران سودرستروم، تحت هدایت تامی. اما برچسب زدن بی‌خیال است علامت کلمه معاصر Iittala و وثیقه بصری تازه‌سازی شده، زمانی که این موضوع نیز توسط داستانی بیش از یک قرن از وجود داستانی مطلع شده و بر آن استوار شود، یک «تجدید برند» می‌شود. آنها با استفاده از نسخه‌های تاریخی، لیگاتورهای موجود در بالای “T” را ترکیب کردند، لوگوتایپ را حول حرف “A” متمرکز کردند و سال تاسیس شرکت را در مقیاس کوچک‌تری اضافه کردند که به کلمه بالا اجازه می‌دهد تا روی هر طرف به صورت سرپیچی باشد. روشی که در آن کاراکترها خط بین سبک‌های تایپ را بکسل می‌کنند به‌ویژه قانع‌کننده است. این دو با هم مجموعه ای از شخصیت ها را ایجاد کردند که با دیدگاه خلاقانه جدید برند، ارزش های مستمر و بیان در حال تکامل مطابقت دارد.

READ  داروخانه شاهدانه Superette در تورنتو شبیه یک فروشگاه مواد غذایی یکپارچهسازی با سیستمعامل است

نام تجاری

راه اندازی

با این رهبری جدید در راس، Iittala وارد دوره ای از بازی در رسانه ای می شود که اغلب به دلیل نامگذاری بسیار ظریف برای لذت بردن نادیده گرفته می شود. Vepsäläinen در تلاشی برای تقویت تعهد خود به صنعت‌گری، نوآوری خلاق، و صنعتگرانی که طرح‌های خود را انجام می‌دهند، یک اخلالگر بین‌رشته‌ای دیگر را به این عرصه دعوت کرد تا به تمرین این عضلات کمک کند. دامسل الیزیوم، یک هنرمند تجربی صدا و تصویر ساکن لندن، در این همگرایی هنر، طراحی و تخصص در مقیاسی خارق‌العاده، لوله‌ها و ابزارهای زیادی را قرض داد. تقریباً پنج طبقه در اعماق بستر سوئدی در سالن راکتور موسسه سلطنتی فناوری KTH – پناهگاه هسته‌ای منقرض شده که تبدیل به موزه و مرکز تحقیقاتی شده است – مهمانان مسیری پرپیچ‌وخم را دنبال می‌کردند که از انبوهی از شن‌ها با اشیایی از جدیدترین محصولات Iittala عبور می‌کردند.

توده های ماسه با ظروف شیشه ای در آن.

زیور آلات شیشه ای بر روی پارچه ای که روی پایه قرار دارد.

زنی که فنجان های شیشه ای در دست دارد.

یک گلدان شیشه ای با برس های رنگی در آن.

یک گلدان شیشه ای بالای یک قفسه نامرتب.

یک زیور شیشه ای

یک گلدان شیشه ای خالی

ظروف شیشه ای و سرامیک در اطراف یک کمد پراکنده شده است.

سرامیک پاستلی رنگ.

سرامیک پاستلی رنگ.

در طول سفر اولیه، مسافران خسته این فرصت را داشتند که عناصری از آن را ببینند بازی، اولین مجموعه طراحی شده توسط Vepsäläinen به عنوان مدیر خلاق این برند. این مجموعه که قرار است در ماه مارس عرضه شود، شامل اشیاء شیشه‌ای، ظروف غذاخوری، منسوجات و حتی شمع‌هایی است که هنرمندانه در پاستیل طراحی شده‌اند. اشکال معاصر هستند، بدون ریاضت، لعاب در رنگ های ساخاری که شبیه آب نبات چشم است. هر فنجان، کاسه، گلدان و پرتاب به نظر می‌رسید که با احتیاط کنار گذاشته شود، گویی کودکی در اواسط بازی متوقف شده است تا بعداً به استراحت بپردازد – تقریباً دعوت به مشارکت عمومی. و این به ابزار مدرن ترجمه می شود زیرا هر فرم دارای عادات غذاخوری جدید و اغلب معمولی با لبه هایی است که در هنگام چت کردن با تلفن، خواندن یا تماشای تلویزیون، غذا را در حالی که ظرف را با یک دست نگه می دارید، در نظر می گیرد. اقلام همچنین ممکن است به عنوان لهجه روی میز و سینی های تزئینی استفاده شوند.

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

شن و ماسه به داخل یک گودال می چکد.

عکس: جولیا ویکلوند

این صفوف زمانی به اوج خود رسید که بازدیدکنندگان به حجیم‌ترین فضای پناهگاه رها شدند تا اجرای زنده Damsel Elysium را مشاهده کنند که نشان می‌دهد چگونه موسیقیایی ذاتی در شیشه‌ای – به معنای واقعی کلمه – در نواختن هر مصنوع مانند یک ساز است. هنر در شیشه این ماه راه اندازی شد و در ویترین مورد استفاده قرار گرفت، شامل شاخ ها، زنگ ها و بطری های مختلفی بود که اشکال ارگانیک را با رنگ های خیره کننده مانند یاسی روشن، صورتی هلویی، قرمز و شفاف به عاریت گرفته بودند. شش قطعه منحصر به فرد از این مجموعه در ماه مارس نیز برای خرید در دسترس خواهد بود.

تزئینات شیشه ای روی پایه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزیینات شیشه ای در شن و ماسه در زیر اشیاء شیشه ای دیگر که از بالا آویزان شده اند.

عکس: جولیا ویکلوند

تزیینات شیشه ای در شن و ماسه در زیر اشیاء شیشه ای دیگر که از بالا آویزان شده اند.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

عکس: جولیا ویکلوند

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

تزیینات شیشه ای در شن و ماسه در زیر اشیاء شیشه ای دیگر که از بالا آویزان شده اند.

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

تزئینات شیشه ای در شن و ماسه.

تزئینات شیشه ای روی پایه.

زنی که اشیای شیشه ای در دست دارد.

درس

احترام به محل زندگی و متعلقات خود فراتر از ارزش پولی است. برخی از افراد لوازم خانگی از هر نوعی را درهم و برهم می دانند در حالی که برخی دیگر اهمیتی نمی دهند. اما کسانی که می خواهند زیبا زندگی کنند در هر سرمایه گذاری ارزش پیدا می کنند. «خانه برای هر یک از ما یک فضای شخصی است و فکر نمی‌کنم به اندازه کافی در مورد ابراز خود در اطراف آن صحبت کنیم. زیرا بدیهی است که با مد بسیار واضح است،” Vepsäläinen اضافه می کند. اما من فکر می کنم در خانه فقط باید روی گنجینه های کوچکی سرمایه گذاری کنیم که با ما می مانند. چند کارکردی برای من بسیار مهم است. من فکر می‌کنم حداقل یک تکه باید به نحوی یک هدف دوگانه داشته باشد… با Iittala این ایده وجود دارد که یک فنجان فقط یک فنجان نیست، بلکه چندین هدف مختلف دارد. و این واقعاً برای من جالب است.»

READ  دانشگاه اینترنت اکسپلورر به من آموخت که چگونه فضاهای داخلی را «مقاوم در برابر آینده» کنم

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Iittala، بازدید کنید iittala.com.

جوزف با مدارک حرفه ای در معماری و روزنامه نگاری، میل دارد که زندگی را به زیبایی در دسترس قرار دهد. کار او به دنبال غنی سازی زندگی دیگران با ارتباطات بصری و داستان سرایی از طریق طراحی است. جوزف که قبلاً به طور منظم در عناوین زیر گروه طراحی SANDOW، از جمله Luxe و Metropolis مشارکت داشت، اکنون به عنوان مدیر مدیر تیم Design Milk خدمت می کند. وقتی تمرین نمی کند، ارتباط تصویری، تئوری و طراحی را آموزش می دهد. این نویسنده مقیم نیویورک همچنین در نمایشگاه‌هایی که توسط مرکز معماری و خلاصه معماری AIA نیویورک برگزار می‌شود، مشارکت داشته است و اخیراً مقالات و تصاویر کلاژ را با Proseterity، یک نشریه ادبی منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید