HomeForest ، برنامه ای که با استفاده از دستگاه های هوشمند جلوه های ترمیمی طبیعت را به خانه می آورد ، به عنوان برنده جایزه افتتاحیه دیویدسون معرفی شده است.


در این مسابقه ایده هایی برای چگونگی سازگاری خانه در پاسخ به افزایش کار در خانه ، به دنبال همه گیری Covid-19 فراخوانده شد.

HomeForest که برای جایزه 10 هزار پوندی پیش از دو نامزد نهایی دیگر انتخاب شده است ، به بررسی چگونگی استفاده از فناوری برای ایجاد اثرات رفاهی در زندگی ، به ویژه برای افرادی که در شهرهایی با دسترسی محدود به فضای سبز زندگی می کنند ، می شود.

این هدف با هدف بازآفرینی تجربه “حمام کردن در جنگل” ، یک روش پیاده روی در طبیعت برای بازگرداندن سلامتی ذهنی ، که در ژاپن به عنوان “shinrin-yoku” شناخته می شود.

HomeForest برای شهرها طراحی شده است
HomeForest تجربه بیوفیلی را به کسانی که در شهرها زندگی می کنند ارائه می دهد

این پروژه توسط معماران Haptic ، استودیوی خلاق Squint / Opera ، طراح صدا ساخته شده است كدا به كودا، متخصص طراحی زیستی Yaoyao Meng و شاعر LionHeart.

مفهوم آنها “جعبه ابزار دیجیتال” را تصور می کند که با دستگاه های خانگی متحرک و متصل به خانه کار می کند ، از خانه کاربر و عادات روزمره او نقشه برداری می کند تا یک دوقلوی دیجیتالی از محیط زندگی و کار وی ایجاد کند.

سپس تجارب حسی “مانند ندای آواز پرندگان ، بوی باران و تصاویر پیش بینی شده از سایبان جنگل” را به داخل خانه می بخشد ، تا احساس محیط طبیعی ایجاد شود.

READ  لوکاس مونوز فضای داخلی رستوران Mo de Movimiento را با استفاده از مواد زائد طراحی می کند
HomeForest از دستگاه های هوشمند استفاده می کند
این سیستم برای درک کاربر و خانه او از دستگاه های خانگی همراه و متصل استفاده می کند

این سیستم می تواند یک مانیتور با کیفیت هوا ، نور محرک و صوتی محرک ASMR را در خود ادغام کند ، و به آن امکان می دهد هم از ریتم های طبیعی روز و هم از تغییر فصول پیروی کند.

تیم پروژه گفت: “با الهام از تحقیق در مورد مزایای مثبت بیوفیلی و به ویژه مفهوم استحمام در جنگل ، جعبه ابزار دیجیتال HomeForest با درک و تحریک حسی برای ایجاد حس طبیعت بدون مرز در خانه کار می کند.”

HomeForest تجربیات حمام کردن در جنگل را بازسازی می کند
این تجربه های حسی را برای ایجاد احساس یک محیط طبیعی ارائه می دهد

در سال 2020 توسط بنیاد آلن دیویدسون، جایزه دیویدسون یک جایزه سالانه است که جنبه های مختلف خانه را از دریچه طراحی کاوش می کند. این بنا به خواسته نام آور آن ، آلن دیویدسون ، پیشگام تجسم معماری ، قبل از مرگ وی بر اثر بیماری نورون حرکتی در سال 2018 تنظیم شده است.

HomeForest برای نخستین دوره جایزه توسط داوران شامل آلیسون بروکس ، Narinder Sagoo از Foster + Partners ، طراح توماس هدرویک ، ستون نویس Dezeen میشل اوگندهین و مدیر موزه خانه Sonia Solicari انتخاب شد.

بروکس گفت که این پروژه “مانند ما موسیقی پخش می کنیم که روح ما را تغذیه می کند”.

وی گفت: “HomeForest یک ارتباط حسی و غوطه وری با طبیعت ایجاد می کند که به نظر من فوق العاده جالب است.”

HomeForest جایزه دیویدسون را از آن خود کرد
این سیستم هم از ریتم های طبیعی روز و هم از تغییر فصل پیروی می کند

به گفته ماری چمیلارد ، نماینده جایزه دیویدسون ، این پروژه بسیار مورد پسند دیویدسون قرار گرفت.

READ  نگاهی پنهانی به فرآیند طراحی انباری (من خیلی هیجان زده هستم که می توانم گریه کنم)

وی افزود: “او زود پذیرش همه چیز دیجیتال بود ، او دوست داشت چیزهای جدیدی را آزمایش کند که با احتیاط در خانه او ترکیب شوند و جو را تقویت کنند. او کاملاً از این استفاده می کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید