شیشه های شفاف کتابهای موجود در این کتابفروشی در چونگ کینگ را که توسط استودیوی معماری HAS Design and Research طراحی شده است ، پوشانده است.


واقع در مرکز شهر متراکم چونگ کینگ ، کتابفروشی گلاد یک کتابفروشی ، رستوران و فضای نمایشگاهی است که به عنوان “مکانی روحانی و آرامش بخش” در شهر شلوغ چین طراحی شده است.

پنجره ای به داخل کتابفروشی خوشحال در چونگ کینگ
کتابفروشی Glade یک فروشگاه آرام در داخل شهر شلوغ چونگ کینگ است

HAS طراحی و تحقیق (HAS) از نقاشی جوهر هنرمند برجسته چینی گوانژونگ وو با عنوان “شهر کوهستانی چونگ کینگ” برای ایجاد کتابفروشی استفاده کرد تا تلاش کند زندگی کلان شهرها را با احساس حومه شهر ترکیب کند.

معمار اصلی جنچیه هونگ به دیزین گفت: “ما تصور کردیم که آیا مرکز شهر می تواند مانند توپوگرافی سنتی چونگ کینگ و خانه های ساقه ای باشد که در نقاشی گوانژونگ وو وجود دارد.”

یک قفسه کتاب پوشیده از شیشه مات در داخل کتابفروشی The Glade
کتابها در پشت صفحات شیشه ای مات نمایش داده می شوند

برای بازپس گیری روح نقاشی ، معماران از مواد ارگانیک و رنگهای خنثی استفاده کردند.

در داخل ، دیوارهای رنگ زغالی و کف بتنی براق و صیقلی ، محیطی آرامش بخش ایجاد می کند. کتابها پشت قفسه های شیشه ای مات در قفسه های کتابچه ای داگلاس نمایش داده می شوند و عملاً مرزهای داستانی و واقعیت را “محو” می کنند.

هانگ امیدوار است که این عنصر توهم به مشتریان “ساختمان های بتنی کم رنگ” اطراف خود کمی استراحت دهد.

کتابهایی که روی قفسه های چوبی بزرگ در کتابفروشی The Glade چیده شده اند
چوب صنوبر داگلاس و کفهای بتنی صیقلی به فضای آرام بخش می افزایند

هانگ می گوید: “در طراحی ما ، ما همیشه طبیعت را در نظر می گیریم ، زیرا انسان ها بخشی از طبیعت هستند و طبیعت همه چیز را از جمله فضای روحانی و احساس تعلق به ما می آموزد.”

READ  ده اتاقی که هوشمندانه از "نظریه قرمز غیرمنتظره" استفاده می کنند

وی ادامه داد: “با این حال ، در کتابفروشی The Glade ، بازدیدکنندگان نمی توانند هیچ گونه تعاملی با طبیعت داشته باشند زیرا در داخل ساختمان هستند. بنابراین ما” طبیعت دست ساز “را در داخل ساختمان ایجاد کردیم.”

“به عنوان مثال ، قفسه کتاب چوب صنوبر بوی چوبی منحصر به فردی دارد ، مانند یک درخت. شیشه مات نیمه شفاف مرزها را تار می کند.”

سه مبل داخل لابی سفید کتابفروشی The Glade
معماران از کوه ها و خانه های چوبی چونگ کینگ برای اطلاع از طراحی استفاده کردند

کتابفروشی Glade که در میان تعدادی ساختمان بلند مرتفع قرار گرفته است ، در دو طبقه و 1000 متر مربع گسترده شده است.

طبقه پایین دارای فضایی برای مطالعه ، استراحت و بحث درباره کتاب است. مجموعه ای از پله های موج دار به طبقه اول طبقه تقسیم می شود ، که به عنوان “شهری کوچک کوهی برای ایجاد یک فضای مطالعه پویا و اکتشافی” عمل می کند.

طبقه دوم جایی برای نوشیدن قهوه ، سفارش از نانوایی ، نوشیدن در بار و غذا خوردن در رستوران در اختیار مشتریان قرار می دهد. یک مکان نمایشگاهی نیز در اینجا یافت می شود.

هانگ توضیح داد: “ما شروع به ایجاد چند لایه اتاق با ارتفاع های مختلف کردیم و سعی کردیم توپوگرافی و خانه های چوبی چونگ کینگ را به فضای طراحی ما مرتبط کنیم.”

وی افزود: “طبقه اول و طبقه دوم دارای شکل فضایی خانه های چوبی هستند ؛ طبقه پایین مانند” فضای خاکستری “خانه های چوبی است.”

منطقه غذاخوری در کتابفروشی The Glade
این کتابفروشی شامل رستوران و فضای نمایشگاهی و همچنین کتاب است

کتابفروشی های دیگر در چین شامل Harbook ، یک فروشگاه در هانگژو ، چین است که توسط آلبرتو کایولا طراحی شده است. این فروشگاه کتابهایی را بر روی یک صفحه هندسی غول پیکر که با طاق های فولادی تلاقی می کند و برای جذب مشتریان جوان طراحی شده است ، به نمایش می گذارد.

READ  نمایشگاه سانفرانسیسکو طراحی مبلمان "خارج از مرکز" منطقه خلیج را به نمایش می گذارد

در شانگهای ، استودیوی معماری محلی Wutopia Lab از قفسه های کتاب ساخته شده از آلومینیوم و سنگ کوارتز سوراخ شده در کتابفروشی پیچ و خم استفاده کرد.

عکاسی توسط یو بای است.

دیدگاهتان را بنویسید