گوگل تشخیص می‌دهد که بسیاری از ما هنوز از راه دور کار می‌کنیم و از همان مشکلات طولانی‌مدت مربوط به کار با یکدیگر رنج می‌بریم، در حالی که از نظر فیزیکی در یک فضا نیستیم. در سال 2021 این شرکت فاش کرد پروژه استارلاین به عنوان یک پاسخ احتمالی به این معضل، مفهومی ادغام سخت افزار و نرم افزار تقویت شده با هوش مصنوعی برای ایجاد “پنجره جادویی” که در آن کاربران می توانند “به طور طبیعی با افراد دیگر در اندازه واقعی و سه بعدی صحبت کنند، اشاره کنند و تماس چشمی برقرار کنند.” پیش فرض به نوعی شبیه یک باجه تلفن و غرفه عکس آینده نگر است، با برخی از سایه های آن ارتباط هولوگرافیک تکنولوژی از جنگ ستارگان کائنات.

اما اولین غرفه ویدئو کنفرانس از راه دور سه بعدی نیاز به تنظیمی به اندازه اتاق داشت. در کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل امسال، گوگل فاش کرد که آنها توانسته اند پروژه Starline را به اندازه ای بسیار قابل مدیریت کوچکتر کاهش دهند، اندازه ای که قابل مقایسه با نمایشگر بزرگ کامپیوتر یا تلویزیون صفحه تخت است.

مانند اولین تکرار، این سیستم از هوش مصنوعی پیشرفته برای تجسم چیزی که به عنوان یک بازآفرینی واقعی واقعی از شخصی که با شما چت می کند، استفاده می کند. این کار را با استفاده از یک نمایشگر میدان نوری انجام می دهد که قادر به تولید عناصر محسوسی از حجم و عمق است که باعث می شود فرد “در آنجا” به نظر برسد. Project Starline به جای نگاه کردن به یک تصویر صاف از یک همکار، نمای حضوری قانع‌کننده‌تری را ایجاد می‌کند و عنصر بسیار مهم تماس چشمی را که در زوم، ملاقات، و سایر راه‌حل‌های چت ویدیویی در حال حاضر وجود ندارد، حفظ می‌کند.

گوگل تنها شرکتی نیست که برای بهبود چت های ویدیویی تلاش می کند. سالن مانند لاجیتک پروژه شبح غرفه کنفرانس ویدئویی alsom یک نگاه پنجره مانند با دیگر بلندگوها را دعوت می کند.

گوگل می‌گوید که قبلاً این نمونه‌های اولیه را در تنظیمات شرکتی در Salesforce، T-Mobile و WeWork وارد کرده‌اند، اما آزمایش واقعی زمانی خواهد بود که آنها بتوانند این راه‌اندازی چند دوربین را برای دفاتر خانگی برای کارگران از راه دور ساده‌تر کنند. نیاز به تخصص IT، آینده ای که ممکن است مکمل یا جایگزین عینک های AR/VR باشد.

READ  پس زمینه + به زودی رنگ پررنگ سال را نشان می دهد

همه چیز را بخوانید پروژه Starline در وبلاگ گوگل.

گرگوری هان سردبیر دیزاین میلک است. یک بومی لس آنجلس با عشق و کنجکاوی عمیق برای طراحی، پیاده روی، استخرهای جزر و مد، و سفرهای جاده ای، مجموعه ای از ماجراجویی ها و تفکرات او را می توانید در اینجا پیدا کنید. gregoryhan.com.

دیدگاهتان را بنویسید