استودیوی معماری Foster + Partners یک فروشگاه اپل در قلب استانبول طراحی کرده است که با دو دیوار سنگی احاطه شده است.


این فروشگاه واقع در Bagdat Caddesi استانبول، یک مقصد خرید شلوغ در مرکز شهر، یک شرکت فناوری است. سیبسومین محل خرده فروشی در شهر. اولین فروشگاه آن در شهر در سال 2014 در مرکز زورلو افتتاح شد.

فروشگاه اپل Bagdat Caddesi دارای نمای لعابدار است
برترین ها: فروشگاه طراحی شده توسط Foster + Partners در یک خیابان خرید شلوغ در استانبول واقع شده است. بالا: فروشگاه دارای نمای لعابدار است. این عکس متعلق به اپل است.

فاستر + شرکا فروشگاه را از خیابان برگردانید و یک سازه بدون ستون و دو سطح با نمای کاملاً لعاب ساخته شد. از سطح خیابان، فروشگاه به نظر می رسد که گویی یک ساختمان یک طبقه است که بالای آن سقفی آویزان است.

فضای داخلی توسط دو دیوار بزرگ ساخته شده از سنگ تراورتن محلی احاطه شده است در حالی که شیشه های کف تا سقف این دو دیوار را به هم متصل می کنند تا نمای فروشگاه را تشکیل دهند.

نمای داخلی فضای خرده فروشی در فروشگاه Apple Bagdat Caddesi
این فروشگاه توسط دو دیوار سنگی تراورتن احاطه شده بود و فضای داخلی بدون ستون دارد

ورودی فروشگاه در مرکز دیوار لعابدار قرار داشت و با لوگوی روشن اپل مشخص شده بود.

سنگ‌کاری گرانیتی Aksaray Yaylak، که در سراسر خیابان استفاده می‌شد، تا داخل فروشگاه ادامه یافت تا “انتقال ملایم” به فضا و همچنین ارتباط بصری با خیابان ایجاد شود.

چهارپایه فضای سبک انجمن را در فروشگاه Apple Bagdat Caddesi پر می کند
یک راه پله بازدیدکنندگان را به فضایی با ارتفاع دو برابر در عقب هدایت می کند. عکس از اپل.

سه ردیف میز در بالای طبقات سنگفرش شده خیابان قرار داده شد و واحدهای نمایشگر فرورفته در دیوارهای تراورتنی که میزبان جدیدترین محصولات اپل هستند تعبیه شد.

نگاهی اجمالی به منظره درختکاری شده در پشت فروشگاه، بازدیدکنندگان را به فضای بزرگی با دو ارتفاع می کشاند که توسط یک دیوار شیشه ای 9.7 متری در پشت قاب شده است.

READ  طراحی زیبا به رنگ صورتی

یک راه پله سنگی بزرگ، که از سنگ تراورتن محلی نیز ساخته شده است، در امتداد سمت راست فروشگاه ساخته شده است و بازدیدکنندگان را به سطح پایینی که فضایی به سبک انجمن را در خود جای داده است، هدایت می کند.

فضای دو ارتفاعی به باغ‌های درخت‌کاری‌شده‌ای که فروشگاه را احاطه کرده‌اند، نگاه می‌کند، در حالی که یک سطح پایین‌تر پنهان زیر فضای طبقه همکف قرار دارد.

نمای داخلی فروشگاه Apple Bagdat Caddesi در دو سطح
طبقه دوم زیر سطح خیابان وجود دارد

فضاهای سبز در دسترس عموم در امتداد سه طرف فروشگاه سازماندهی شده بود، با باغ عقبی که توسط یک پرچین سبز بلند احاطه شده بود.

این ساختمان با یک سقف سبز برای عایق بندی فضای داخلی و همچنین یک سیستم جمع آوری آب باران برای آبیاری گیاهان و بازیافت آب مصرف شده پوشانده شد.

دیواری لعابدار به باغ‌های پشت فروشگاه اپل Bagdat Caddesi می‌نگرد.
حیاط دو طرف فروشگاه را احاطه کرده است. عکس از اپل.

Foster + Partners چندین فروشگاه اپل را طراحی کرده است. اینها شامل یک فروشگاه در مرکز شهر لس آنجلس در یک سینمای متروکه دهه 1920 و تبدیل Palazzo Marignoli به فروشگاهی است که جزئیات تاریخی آن را برجسته می کند.

عکاسی توسط نایجل یانگ است مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید