یک دروازه کروی و نور اخروی که از طریق منشورهای شیشه منعکس می شود در این فروشگاه مراقبت از پوست در Hangzhou ، چین وجود دارد که استودیوی داخلی Lialawlab طراحی داخلی آن را با موضوع آینده نگرانه انجام داده است.


فروشگاه مفهومی که برای نام تجاری مستقل مراقبت از پوست Formoral ایجاد شده است ، در یک واحد خرده فروشی 120 متر مربع در مرکز خرید GDA Plaza شهر واقع شده است.

فروشگاه رسمی توسط Lialawlab
این فروشگاه با مفهوم آینده گرایی یکپارچه سازی شده است

این فروشگاه از “مجموعه ای از صحنه های فضایی” ساخته شده است كه بر اساس مضمون آینده نگری – به معنای آینده ای كه در گذشته تصور می شد ، قرار دارد.

“فضا بدون استفاده از رنگ تزئین شده است ؛ فقط بافت های مختلف با رنگ های مشابه برای برجسته سازی سطح فضا استفاده شده است” لیالابابطراح ارشد لیا زینگ به دزین گفت.

“این به عنوان یک کل متضاد و در عین حال یکپارچه در نظر گرفته شده است ، که همگنی فضاهای خرده فروشی فیزیکی در شهرهای مدرن را می شکند و رابطه عمیق بین طبیعت و مصنوعی را کشف می کند.”

چراغ های رنگارنگ در نمایشگرهای خاکستری در فروشگاه لوازم مراقبت از پوست
نوری که از طریق منشورهای شیشه منعکس می شود تکه هایی از نور رنگین کمان ایجاد می کند

این استودیو فروشگاه فرمورال را به عنوان فضایی اشباع شده با ساختارهای بزرگ ، ستون ها و پیشخوان هایی که با رنگ خاکستری بسیار بافتی ساخته شده اند ، ایجاد کرده است.

توضیح داد: “ریاضت علامت تجاری مارک طبیعت را تکرار می کند در حالی که تصویر یک سیاره بدوی بدوی را برجسته می کند” لیالاباب، که توسط لیا زینگ در کنار هایفنگ لو تاسیس شد.

READ  Intuit دفتر جدید خود در آتلانتا را بر اساس ایده یک شهر طراحی کرد
لیالاباب فضا را خاکستری رنگ کرد
رنگ خاکستری بافتی فضا را مشخص می کند

این استودیو این طرح را برای مطابقت با مناطق مختلف فروشگاه و ایجاد تمایز مشخص بین فضاهای عمومی و خصوصی آن ترتیب داده است.

در سرسرا ، یک میز سرویس مجسمه سازی در حالی که در مقابل قرار دارد ، از مرکز خرید به استقبال مشتریان می آید ، یک ساختار کروی بزرگ که لیولاباب از آن به عنوان “سیاره در حال ظهور” یاد می کند ، به عنوان دروازه ای برای ورود به فضاهای خصوصی فروشگاه عمل می کند.

قسمت داخلی سازه با نشیمنگاه پوشانده شده و به یک تونل پوشانده شده با ورق نقره مات و صفحات آلومینیوم متصل می شود.

ساختار کروی در فروشگاه Formoral در Hangzhou
یک حجم کروی ورودی به فضای خصوصی تر فروشگاه را تشکیل می دهد

این استودیو گفت: “برای تحریک تمایل مردم به کاوش در فضا ، ما شکافی به عرض 200 میلی متر در ارتفاع 1.25 متری کره عظیم و تونل ترسیم کردیم.”

“این شکاف با مواد آینه ای تکمیل شده است و به مشتریان امکان می دهد که بمانند ، تعجب کنند ، خیره شوند و استراحت کنند.”

دو درب کابین در امتداد تونل به هشت منطقه عملکردی Formoral شامل نمایشگرهای محصول ، فضاهای آزمایش پوست ، رویدادها و تظاهرات و همچنین یک اتاق کار و اتاق استراحت برای کارمندان منجر می شود.

تونل در فروشگاه طراحی شده در Lilawlab
یک تونل مشتریان را از طریق فروشگاه هدایت می کند

طراحان برای ایجاد تضاد با فضای داخلی خاکستری ، منشورها و شیشه های نئون با درجه گرادیان را که نورهای رنگین کمان را بر روی دیوارها پرتاب می کنند ، منعکس و شکست می دهند.

این استودیو همچنین شامل لامپ ها و فانوس های رنگی و یک پنجره گرد در ساختار کروی بود که با یک فیلم شیب رنگ پوشانده شده است.

READ  ده فضای داخلی که از دیوارهای بلوک شیشه ای برای بازی با نور و سایه استفاده می کنند

اگرچه سقف های فروشگاه 4.6 متر ارتفاع دارند ، اما به دلیل خدمات مکانیکی ، برقی و لوله کشی نصب شده روی سازه سقف ، فقط 2.8 متر از این فضا قابل استفاده است.

طراحان با ایجاد سقف شیب دار افتاده ، که در بالاترین نقطه خود 2.75 متر طول دارد و از بالای ساختار کروی در سالن سرپیچی می کند ، به طرز ماهرانه ای بر این مشکل فائق آمدند.

در پایین ترین نقطه خود یعنی 1.25 متر ، با دیوار برخورد می کند تا یک انتقال صاف و بدون درز ایجاد کند.

Formoral یک فروشگاه مراقبت از پوست در چین است
سقف شیب دار فروشگاه احساس دیگری در جهان ایجاد می کند

برای جلوگیری از جابجایی مجدد پرهزینه خدمات ، لیالاباب دهانه ای به شکل قوس با شعاع شش متر بالای میز پذیرایی ایجاد کرد.

استودیو توضیح داد: “سقف به طور م effectivelyثر پذیرایی را به قلمرو عمومی گسترش می دهد و به تعادل بین عملکرد و فرم می رسد.”

لیالاباب با ایده a مطلع شد
لیالاباب این فضا را طوری طراحی کرد که مانند یک سیاره دیگر احساس شود

در جای دیگر ، استودیوی ایرلندی Kingston Lafferty Design به تازگی فضای داخلی “اخروی” را در یک کلینیک پوست در دوبلین ایجاد کرده و از یک پالت گچ ، مرمر ، ترازو و فولاد ضد زنگ استفاده کرده است.

عکاسی توسط فنگ شائو.

دیدگاهتان را بنویسید