سازه‌های قفسه‌بندی پرینت سه‌بعدی که توسط ساختمان‌های کاتالان-مدرنیست برای قفسه‌بندی در این فروشگاه طراحی شده توسط External Reference برای یک برند جواهرات اسپانیایی استفاده شده است.

طراح جواهرات آزمایشی آدریانا مانسو از استودیوی کارملو زاپولا پرسید مرجع خارجی برای توسعه یک مفهوم داخلی غیرعادی مناسب برای اولین فروشگاه فیزیکی خود در شهر.

نمای بیرونی فروشگاه La Manso در بارسلونانمای بیرونی فروشگاه La Manso در بارسلونا
فروشگاه در منطقه Eixample است

این پروژه شامل طراحی یک ویترین و قفسه بندی برای فروشگاه 25 متر مربعی بود که در منطقه Eixample بارسلونا و تنها چند متر دورتر از خانه ای که مانسو در آن متولد شد قرار دارد.

مانسو به خاطر قطعات بازیگوش ساخته شده از پلاستیک بازیافتی که می خواست در فضایی به نمایش بگذارد که حس لوکس یک بوتیک اوت کوتور را تداعی می کند، شناخته شده است.

فضای داخلی لامانسوفضای داخلی لامانسو
این دارای یک فضای داخلی پرینت سه بعدی است که از معماری مطلع شده است

External Reference به دنبال ترکیب شکل پذیری معاصر جواهرات لامانسو با نقوش متاثر از معماری اوایل قرن بیستم بارسلون بود، از جمله ساختمانی که فروشگاه در آن قرار دارد.

زاپولا به Dezeen گفت: «مفهوم طراحی ما حول محور آوردن نمای بیرونی به داخل، ایجاد یک پس‌زمینه ذوب شده و سیال بود که به عنوان یک بوم هنری برای نمایش جواهرات عمل می‌کرد.

“با ترکیب عناصر بیانگر مدرنیسم کاتالان با فرم های ارگانیک الهام گرفته از طراحی La Manso، هدف ما ایجاد یک محیط بصری جذاب بود که تجربه خرید کلی را ارتقا می بخشد.”

جزئیات گل در فروشگاه بارسلوناجزئیات گل در فروشگاه بارسلونا
مرجع خارجی اشکال موجی برای فضا ایجاد کرد

طراحان قطعاتی را از نمای تزئینی انتخاب کردند و با استفاده از فرآیندی شامل طراحی دستی و تکنیک‌های طراحی محاسباتی انتزاع کردند.

به طور خاص، جزئیات گل از سایبان استادانه در ورودی فروشگاه به عنوان گل سرخ های بزرگ که دارای اشکالات و نقش برجسته های مربوط به آینده است، تفسیر شد.

READ  سواری ترن هوایی مگان هاپ به خانه دار شدن + آنچه او قصد دارد با بودجه ساخت و ساز 25 هزار دلاری انجام دهد

اشکال ارگانیک واحدهای قفسه بندی را تشکیل می دهند که ارتفاع آنها از 90 سانتی متر تا 1.7 متر است. جواهرات و لوازم جانبی در قفسه ها و همچنین روی یک میز کوچک در مرکز فضا نمایش داده می شود.

این مبلمان با استفاده از یک چاپگر سه بعدی روباتیک تولید شده است و از سلولز زیست تخریب پذیر رنگی با استفاده از رنگ خنثی کننده CO2 مبتنی بر آب Pure Tech ساخته شده است.

زاپولا و تیمش مدل های دیجیتال را برای بهینه سازی آنها برای چاپ اصلاح کردند. این شامل تقسیم آنها به قطعات قابل مدیریت است که می تواند توسط بازوی روباتیک دستگاه پردازش شود.

جواهر فروشی بارسلوناجواهر فروشی بارسلونا
هدف ارائه پس‌زمینه‌ای خنثی بود

تمام عناصر چاپ شده در سایه مایل به سفیدی که با بقیه قسمت های داخلی مطابقت دارد تکمیل شده اند و پس زمینه ای خنثی برای نمایش جواهرات فراهم می کند.

سطوح آینه ای بزرگ به ایجاد فضای داخلی بیشتر کمک می کند، در حالی که نورافکن ها روشنایی هدفمند را برای برجسته کردن مجموعه فراهم می کنند.

علاوه بر مبلمان اصلی، طراحان یک نمایشگر پنجره و تابلوهای چاپ سه بعدی نیز توسعه دادند که طراحی مفهومی فروشگاه را به خیابان گسترش می دهد.

قفسه بندی در La Mansoقفسه بندی در La Manso
فضای داخلی La Manso دارای یک پالت رنگ خاموش است

فناوری پرینت سه بعدی در مقیاس بزرگ به طراحان این امکان را می دهد تا عناصر منحصر به فردی را برای فضاهای داخلی مارک دار ایجاد کنند که باعث محبوبیت فزاینده ای برای فضاهای خرده فروشی می شود.

READ  نمایشگاه Transatlántico طراحی آمریکای لاتین و اروپا را "پل" می کند

استودیوی طراحی اسپانیایی Nagami فروشگاهی برای برند پوشاک پایدار Ecoalf ایجاد کرده است که دارای نمایشگرهای پرینت سه بعدی شفاف است که ذوب یخچال‌های طبیعی را به یاد می‌آورد، در حالی که استودیو RAP در کار معماری هلندی از این فناوری برای تولید نمای کاشی‌شده‌ای موج‌مانند برای یک بوتیک آمستردام استفاده کرد.

عکاسی آنا ماس است.

دیدگاهتان را بنویسید