استودیوی مکزیکی Escobedo Soliz محل اقامت یک خانواده را در مجتمع مسکونی دهه 1940 بازسازی کرده است که بر اساس الگوی اصلی شهر درخشان لوکوربوزیه طراحی شده است.


این پروژه مستلزم نوسازی یک آپارتمان در Centro Urbano Presidente Alemán یا CUPA بود ، یک پروژه مسکن قابل توجه در محله دل واله مکزیکو سیتی.

مجتمع مسکونی دهه 1940
آپارتمان بازسازی شده در داخل یک مجتمع مسکونی با الگو برداری از شهر تابناک لوکوربوزیه قرار دارد

به گفته استودیوی محلی ، این اولین مجتمع مسکونی مدرنیستی در مکزیک بود و یکی از اولین آزمایشات مسکن اجتماعی در جهان بود. اسکوبدو سولیزبه

CUPA که در سال 1949 تکمیل شد ، توسط دولت مامور رسیدگی به کمبود مسکن شد. این معمار توسط معمار ماریو پانی طراحی شد ، که طرح خود را بر اساس شهر تابناک لوکوربوزیه طراحی کرد ، یک طرح طراحی شهری که برج های مسکونی را در بین فضای سبز نشان می داد.

روکش چوبی
روکش چوبی دیوار اتاق خواب را می پوشاند

به گفته معماران ، CUPA در دو سال ساخته شد و رکورد جدیدی را در ساخت و سازهای بلند در مکزیک ثبت کرد.

این مجموعه شامل 1080 آپارتمان است که در شش برج و شش ساختمان کوچکتر توزیع شده است. پنج نوع مختلف واحد وجود دارد که از 48 تا 76 متر مربع متغیر است.

آپارتمان دو طبقه برای خانواده ای با دو پسر است

معماران می گویند: “در طبقه همکف ، ساختمانها مجهز به زیرساخت های شهری مانند فضاهای تجاری ، امکانات ورزشی ، مدارس و مناطق سبز برای ساکنان آن هستند.”

“ساختمانها دارای سیستم ساختاری قوی و مدولار از تیرها و ستون های بتنی هستند که از دیوارهای سازه ای اجتناب می کنند و به انعطاف پذیری امکان پیکربندی مجدد فضای داخلی آپارتمان ها را می دهند.”

READ  25 محصول برتر پرفروش در کل سال 2023 (آیا هیچ کدام از آنها را خریداری کردید؟)
آشپزخانه در سطح دسترسی است
تیرها و ستون های بتنی مشخص کننده آپارتمان هستند

اسکوبدو سولیز وظیفه داشت آپارتمانی 55 متری و دو طبقه را برای زوجی با دو پسر به روز کند. خانواده 15 سال در واحد زندگی می کردند.

سطح بالایی واحد – که سطح دسترسی نامیده می شود – دارای آشپزخانه و اتاق ناهارخوری و در مجموع 12 متر مربع بود.

آشپزخانه بازسازی شده توسط اسکوبدو سولیز
کاشی های ترازو در آشپزخانه یافت می شوند

طبقه پایین 43 متر مربع شامل یک اتاق باز با سه تخت ، یک تلویزیون و یک مبل ، به همراه یک حمام سرپوشیده و یک اتاق خشکشویی بود. دوچرخه ها و جعبه های ذخیره سازی زیر پله ها قرار داشت.

هدف از بازسازی ، حفظ حریم خصوصی و فضای ذخیره سازی بیشتر ، به همراه ارتقاء سطح کف ، سطوح ، درها و پنجره ها بود.

راه پله چوبی اصلاح شده
اسکوبدو سولیز راه پله را تغییر داد تا فضای بیشتری ایجاد کند

برای ایجاد فضای بیشتر ، تیم راه پله را تغییر داد.

معماران می گویند: “پیشنهاد ما راه پله چوبی اصلی را تندتر و کوتاهتر می کند تا مساحت را در سطح دسترسی و ارتفاع در فضای مرده زیر پله افزایش دهد.”

“با افزایش سطح کف در سطح دسترسی ، ما توانستیم رشد کنیم و یک اتاق ناهار خوری جدید بسازیم ، آشپزخانه جدید را جابجا کنیم و یک اتاق لباس شویی و محل نگهداری دوچرخه در پشت آشپزخانه جدید ایجاد کنیم.”

در سطح پایین ، فضای زیر پله ها به اتاق تلویزیون تبدیل شد. حمام مجدداً پیکربندی شده و مجهز به کابینت و کاشی جدید است.

تخت دو طبقه چوبی
یک تخت دو طبقه ساده در اتاق بچه ها ساخته شده است

در فضای باز ، پارتیشن هایی با کابینت های ذخیره سازی یکپارچه اضافه شدند تا دو اتاق خواب جداگانه ایجاد شود.

READ  ژاکت های سبک تابستان به پاییز که در آخر هفته به سبد خرید اضافه می کنیم

این تیم می گوید: “این عنصر نجاری به ارتفاع های مختلف تیرهای بتنی احترام می گذارد و به تیرها اجازه می دهد آزادانه از بالای آن عبور کنند تا نور بیشتری در اتاق تلویزیون داشته باشند و تداوم ساختاری تیرهای بتنی را در بر بگیرند.”

مبلمان ذخیره سازی داخلی توسط Escobedo Soliz
مبلمان ذخیره سازی داخلی طراحی دهه 1940 را تکرار می کند

همچنین از عناصر چوبی برای ایجاد میز در هر اتاق خواب و یک اتاق خواب جدید در اتاق کودکان استفاده شد. این تیم همچنین مبلمان ذخیره سازی داخلی ایجاد کرد که در ابتدا در سال 1947 توسط طراح کوبایی کلارا پورست ، که در مکزیک کار می کرد ، برای واحدها پیشنهاد شد.

در مناطق خاصی ، دیوارهای محکم با بلوک های شیشه ای جایگزین شده اند که به افزایش میزان نور در آپارتمان کمک می کند. تیم همچنین کف مشمع کف اتاق تیره را با ترازو سفید عوض کردند و گچ را از تیرها و سقف جدا کردند تا قالب بتنی نمایان شود.

ساختمان آپارتمانی در مکزیکو سیتی
این پروژه در محله دل واله مکزیکو سیتی است

این بازسازی همچنین شامل نورپردازی جدید ، مرمت دروازه های اصلی و سقف فولادی گالوانیزه جدید در زیر راه پله همسایه بود تا از نشت مکرر آب محافظت کند.

اسکوبدو سولیز که توسط معماران پاول اسکوبدو و آندرس سولیز تأسیس شده است چندین پروژه مسکونی را به پایان رسانده است ، از جمله خانه ای رو به داخل در مکزیکو سیتی که شامل دو بازوی آجری است که در کنار یک حیاط مرکزی قرار گرفته است.

در سال 2016 ، این شرکت برنده مسابقه برنامه معماران جوان MoMA PS1 شد و یک طناب رنگی روشن در حیاط موزه در کوئینز ، نیویورک نصب کرد.

READ  The Link Up: بهترین هدیه روز مادر Em's Rec، تی شرت عالی رایان، و لباس بهاری که کیتلین در هر رویدادی در تقویم خود می پوشد

عکاسی توسط آریادنا چوگانبه


اعتبار پروژه:

طراحی و ساخت: اسکوبدو سولیز (پاول اسکوبدو و آندرس سولیز)
همکاران: فرانچسکا لائورتا ، دیانا ریکو ، آلبرتو هرناندز

دیدگاهتان را بنویسید