مستقر در دهلی نو استودیو لوتوس بافندگی را فراهم می کند که با آن می توان میراثی صد ساله و تجربه خرده فروشی منحصر به فردی را در طراحی آنها بافت ایکایا بناراسی محل خرده فروشی احمدآباد امروزی در ایالت غربی گجرات، هند. فروشگاه فعلی تحولی نسبت به نسخه قبلی خود در همان شهر است – در حال بسته شدن برای ایجاد فضای به روز شده – زبان بصری هویت آنها را به نسبت های جدید تغییر می دهد. جالب ترین روشی است که در آن شبکه ای پیچیده و مدولار از لوله های برنجی و مرزهای نساجی که گردش داخلی را مشخص می کند، روایتی را ایجاد می کند که بیشتر شبیه پیمایش در پیچیدگی های پارچه است تا یک سفر خرید معمولی.

یک فضای استراحت با دو کاناپه در یک فضای خرده فروشی.

تجربه نشستن به سبک تکخات برای گشت و گذار در ساری های کلاسیک در فضای خرده فروشی ایکایا احمدآباد

نشستن در جلوی قفسه ها در یک فضای خرده فروشی.

جیب های صمیمی از تجربیات سنتی با مبلمان با طراحی سفارشی در بخش سرهمی

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.  قفسه بندی در دیوار.

نگاهی اجمالی به مناطق مختلف از طریق لوله های در هم تنیده

راه حل غوطه ور، عملکردهای مختلفی را در داخل و اطراف معماری داخلی تازه توزیع می کند تا لباس ها را به گونه ای نشان دهد که گویی ممکن است یک چیدمان هنری باشند نه یک طرح فضایی که مشتریان را به یک نقطه فروش هدایت می کند. جیب های لحظات خرده فروشی سنتی برای یک منطقه مرکزی طراحی شده است. در سمت چپ هنگام ورود، بخش Thaan است که با منسوجات رنگارنگ تزئین شده است در حالی که سمت راست آماده پوشیدن است. جیب‌های صمیمی لباس عروس را عمیق‌تر به سمت عقب فروشگاه می‌پوشانند تا تجربه‌ای کاملاً شخصی‌شده داشته باشند و با صندلی‌های سنتی به سبک تکخات تجهیز شده‌اند که می‌توان ساری‌ها را برای تماشا به نمایش گذاشت. نور روز راه خود را به داخل دراماتیک از طریق فنستراسیون باز می کند که زیبایی ملایمی را به بافت های ابریشمی می بخشد و در عین حال عناصر تجاری بصری را تقویت می کند.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

شبکه لوله‌های در هم تنیده مهمانان را قادر می‌سازد تا در فضا بچرخند.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

لوله های در هم تنیده فضایی را از ویترین تا انتهای فروشگاه که در آنجا نگاهی اجمالی به ساری های عروس می بینید، لایه بندی می کنند.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.  دو لباس نمایش داده شده است.

هنر ظریف نساجی بناراسی از طریق نصب مرکزی می بافد.

«تیراژ آگاهانه برای جلب حس شگفتی بازدیدکنندگان طراحی شده است. آشا سایرام، مدیر استودیو لوتوس، می‌گوید چه نصب برنجی باشد و چه از طریق ظرافت‌های ظریف‌تر چیدمان، هدف ما غوطه‌ور کردن خریداران در کاردستی بود و آنها را قادر می‌سازیم تا محصولات و مجموعه‌های جدید را کشف کنند. کار ما با تمرکز عمدی بر تفسیر مجدد صنایع دستی سنتی، القای معنا و ابعاد جدید در مهارت‌های منطقه‌ای، برای بیان تجمل در فضاها و در عین حال وفادار ماندن به روح و فرهنگ مکان‌هایی که در آن‌ها می‌سازیم، استوار است.»

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

شبکه ستونی پلکانی به ماهیت نصب و فضای فیزیکی کمک می کند.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

نصب برنج مرکزی، یادآور رشته های ابریشم در هم تنیده است

در هسته مانند یک برس روی سینه یک بست برنجی قرار دارد که یادآور رشته‌های ابریشمی در هم تنیده است، که بقیه فروشگاه را از نظر فیزیکی و شاعرانه لنگر می‌اندازد و میراث ماندگار پارچه‌های پارچه‌ای دستباف Banarasi را به نمایش می‌گذارد. طراحی سفارشی مبلمان برای برانگیختن حس کنجکاوی و برانگیختن حس اکتشاف در نظر گرفته شده است و همزمان با مرور محصول، محصولات نمایش داده شده را پنهان و آشکار می کند.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

نصب بافته شده به عنوان یک دستگاه نمایشگر با روشنایی تعبیه شده در آن استفاده می شود.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.  ماشین های بافندگی در اتاق پشتی نمایش داده می شوند.

بخش Thaan با پارچه های رنگارنگ آن

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.  لباس سفید آویزان است.

حس توهم ایجاد شده با استفاده از آینه به فضا پویایی بصری می بخشد.

یک هم افزایی محسوس بین استودیو بین رشته ای و خانه مد وجود دارد. در حین کار در رسانه های مختلف، هر دو طرف متعهد به حفظ و تجسم مجدد کاربردهای سنت های آموخته شده از منسوجات بناساری هستند. به اندازه کافی عجیب، این تجربه منجر به توسعه مجموعه های جدید و متمایز Ekaya در حالی که بافندگان محلی را به کار گرفت و کار آنها را با بازار جهانی پیوند داد. و استودیو لوتوس به توسعه هویت فضایی برند ادامه می دهد.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

پنجره های شکاف در فضاها نور طبیعی روز را ارائه می دهند.

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.  نمایشگرها روی دیوار پشتی قرار دارند.

اینستالیشن سه بعدی که حول بافندگی ساخته شده است، مرکزی برای هویت ایکایا.

همانطور که مشتریان بازگشته و مشتریان جدید اخلاق و پیشنهادات نام تجاری را کشف می کنند، خود همکاران درون نگری پیدا می کنند که سوزن های خلاقانه آنها را به جلو می برد. سایرام می افزاید: «این یک برند دائما در حال تحول است و برای ما این غیرقابل پیش بینی بودن هم چالش برانگیز و هم هیجان انگیز است. آنچه که ما از آن مطمئن هستیم و در مورد آن هیجان زده هستیم، آزمایش مداوم آنها و تعهد تزلزل ناپذیر آنها برای خلق روایت های منحصر به فرد است. بنابراین، ساختن هر فروشگاه جدید به چالش ما تبدیل می‌شود – ایجاد فضایی که به بهترین شکل آن را در آن لحظه از زمان نشان دهد.»

READ  BAAO و 4 | MATIV رنگهای روشن را به پیش دبستانی Mi Casita در بروکلین اضافه می کنند

میله های طلایی عمودی که از آن قفسه ها ساخته شده و لباس ها آویزان می شوند.

زیرنویس ها توسط استودیو لوتوس. عکاسی توسط ایشی سیتولا

جوزف با مدارک حرفه ای در معماری و روزنامه نگاری، میل دارد که زندگی را به زیبایی در دسترس قرار دهد. کار او به دنبال غنی سازی زندگی دیگران با ارتباطات بصری و داستان سرایی از طریق طراحی است. جوزف که به طور منظم در عناوین زیر گروه طراحی SANDOW، از جمله Luxe و Metropolis همکاری می‌کند، به تیم دیزاین میلک به‌عنوان مدیر مدیریت آنها خدمت می‌کند. وقتی تمرین نمی کند، ارتباط تصویری، تئوری و طراحی را آموزش می دهد. این نویسنده مقیم نیویورک همچنین در نمایشگاه‌هایی که توسط مرکز معماری و خلاصه معماری AIA نیویورک برگزار می‌شود، مشارکت داشته است و اخیراً مقالات و تصاویر کلاژ را با Proseterity، یک نشریه ادبی منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید