DG Arquitecto یک بازسازی حداقلی از پنت هاوس دهه 1920 در والنسیا ، که کف موزاییک اصلی ، قالب های تزئینی و درهای قوس دار آپارتمان را جشن می گیرد ، به پایان رسانده است.


این پنت هاوس با متراژ 100 متر در طبقه آخر یک بلوک آپارتمانی در محله روضفا شهر واقع شده بود و پیش از این از راهروهای باریک و اتاق های کوچکی تشکیل شده بود.

دفتر کار داخلی با قفسه های چوبی و میز تحریر و درب به تراس در Casa Cas 8
کف کاشی های رنگارنگ در کل آپارتمان از آشپزخانه (تصویر بالا) تا دفتر (بالا) عبور می کند

استودیوی محلی DG Architectتوسط ایزابل راجر سانچز و دانیل گونزالس لوپز اداره می شود ، از طرف مشتری خواسته شد تا طرح را متناسب با زندگی مدرن تنظیم کند و در عین حال شخصیت اصلی آن را نیز حفظ کند.

این استودیو تصمیم گرفت که ضمن باز کردن محل زندگی ، قالب ها و درهای تزئینی را نگه دارد تا فضایی با یک آشپزخانه یکپارچه ایجاد کند.

کمد کتاب چوبی که توسط کمد لباس در داخل ساخته شده توسط DG Arquitecto
از بلوط برای تشکیل انبار داخلی از جمله کمد و قفسه کتاب استفاده می شد

DG Arquitecto به دزین گفت: “وضعیت خانه قبل از بازسازی کاملاً خوب بود.” “صاحبان قبلی کف و درها را در شرایط خوبی نگه داشتند.”

سقف های اصلی کشف و ترمیم شدند ، درها با رنگ سفید رنگ پوشانده شدند تا هرگونه آسیب دیدگی پنهان شود و کف ها تمیز شوند تا رنگ های اصلی موزاییک بازیابی شود.

آشپزخانه چوبی با کف موزاییک کاشی کاری شده و چراغ فلزی در Casa Cas 8
فضای نشیمن و آشپزخانه در فضایی با نقشه باز ترکیب شد

این استودیو گفت: “این نوع کفپوش کاملاً مشخص برای والنسیا است.”

“در آغاز قرن 20 ، در شهری در نزدیکی والنسیا به نام ملیانا ، یکی از مهمترین کارخانه های جهان برای این نوع کفپوشها وجود داشت.”

در حالی که اتاق نشیمن و آشپزخانه در یک فضای باز طراحی شده بودند ، سه اتاق خواب ، دو حمام و تراس از طرح اصلی پیروی می کنند.

مداخلات جدید با خط تمیز مانند آشپزخانه از بلوط ساخته شده است ، که به گفته معماران ، برای گرما و یکنواختی انتخاب شده است.

درب به تختخواب با تخت آبی ساده و کف موزاییک کاشی کاری شده در آپارتمان توسط داخلی توسط DG Arquitecto
اتاق خواب مهمان دارای یک تختخواب ساده است که با پارچه ای به رنگ خاکستری مایل به آبی تزیین شده است

یک کف بلوط و اتاق رختکن به اتاق خواب اصلی اضافه شده است ، در حالی که یک منطقه اداری با قفسه های داخلی بین اتاق خواب و تراس قرار دارد.

این استودیو توضیح داد: “تغییرات اندک در توزیع ، بسیار محدود توسط ایده اولیه حفظ کامل کف اصلی خانه و سقف با قالب ، به ما کمک کرد تا فضاهای موجود را متحول کنیم.”

راهرویی با درهای چوبی منحنی با شیشه های خالدار و کف های موزاییکی توسط DG Arquitecto
DG Arquitecto درهای قوسی اصلی آپارتمان را حفظ کرد

از دیگر بازسازی های آپارتمان در اسپانیا که کف اصلی ساختمان را حفظ کرده است ، می توان به این آپارتمان دهه 1930 در بارسلون ، که در آن موزاییک های رنگارنگ طرح اصلی را مشخص می کند ، و یک آپارتمان دیگر در بارسلون که انواع الگوهای کاشی مانند فرش های رنگارنگ به نظر می رسد.

عکاسی توسط ماریلا آپولونیو.

دیدگاهتان را بنویسید