این یک آمار نگران کننده است، اما کمتر از 10 درصد زباله های پلاستیکی تولید شده در سطح جهان به درستی بازیافت می شوند. در حالی که بسیاری از سازندگان چشم خود را می بندند، طراحان گای اسنوور و دانیل مارتینز منبعی دست نخورده پیدا می کنند که استودیوی مستقر در مونترال آنها در زیبایی طراحی آگاهانه برای دکوراسیون داخلی پیشگام است. Cyrc – یک پورمانتو ترکیبی از “بازیافت” و “دایره” – نامی است که به وضوح عملکرد و اخلاق خلاق بنیانگذاران را تعریف می کند. ما در تلاش هستیم تا مفهوم اقتصاد دایره‌ای چیست را به خانه‌های مردم و در مکالمات آن‌ها بیاوریم. مارتینز می‌گوید: گاهی اوقات می‌دیدیم که آن مدل اقتصادی را محور اصلی قرار می‌دهیم. این دو در حال استفاده از پیشینه هنرهای زیبا و دانش فنی خود برای مقابله با وحشت زباله با استفاده از فیلامنت PLA بازیافتی قابل ردیابی – به طور رسمی بسته بندی مواد غذایی – به عنوان ماده خام برای چاپ سه بعدی اشیاء مجسمه سازی خود هستند.

یک گلدان بافت با گل و یک کاسه پیچ در پیچ با میوه‌ها روی منظره میز.

جدیدترین پیشنهادات Cyrc، رنگ‌های پرپیگمنت و اغلب ساخارین مرتبط با پلاستیک‌های اشباع کننده بازار لوازم خانگی را با رنگ‌های جواهری عمیق و رنگ‌های خنثی مکمل با کیفیتی بین پوسته تخم مرغ و ساتن معامله می‌کند. با الهام از نقاشی‌های رنگ روغن باروک هنرمند هلندی یوهانس ورمیر، رنگ‌های جوهری خود را به بیانی غنی‌تر از سایه و فرم می‌بخشند، و هر مصنوع را با کمی وقار آغشته می‌کنند که اغلب به این بیان مادی داده نمی‌شود. 9 رنگ در تمام طرح های ارائه شده در پنج مجموعه تازه ساخته شده از پلاستیک پسا صنعتی موجود است.

منظره ای روی میز با گلدان ها و کاسه های مدرن، بافت دار و گاهی بی شکل با میوه ها و گل های پراکنده در اطراف.

و در حالی که PLA یک پلاستیک گیاهی است که می تواند تجزیه زیستی شود، اما در نهایت هنوز به فرآیندی نیاز دارد که اکثر امکانات مدیریت زباله محلی نمی توانند یا نمی توانند آن را تسهیل کنند. علاوه بر این، تقریباً هر پلاستیکی توانایی بازیافت شدن را دارد، اما نیاز به تلاش آگاهانه برای تغییر نحوه مصرف و دفع آن دارد. مهم نیست که در چه شرایطی عمر محصول Cyrc شما به پایان می رسد، شرکت با کمال میل آن را برای خرد کردن، خرد کردن، اکسترود کردن یا گلوله کردن در آماده سازی برای یک زندگی جدید – به شکل دایره ای برمی گرداند.

READ  معرفی مدیر جدید استودیو Material Lab ، Sam Wood

چند گلدان بافت با گل روی میز.

آرزوی این دو نفر برای ارتقای کارشان به مبلمان – صنعتی که هنوز با گرایش به اتلاف آن چنان که مد در حال حاضر تلاش می‌کند – روبرو نشده است. ما در حال تغییر به یک اکستروژن مبتنی بر گلوله هستیم که در کل جانور دیگری است. اما این واقعاً به مأموریت ما از نظر یک مدل کسب‌وکار دایره‌ای کمک می‌کند.» اسنوور می‌گوید. «گای در واقع در حال سفارشی سازی چاپگر در اینجا در استودیو است. مارتینز اضافه می کند که کاملاً جدید است. Cyrc به صف استودیوهایی مانند Fyrn و John Pomp می‌پیوندد که ابزاری اختصاصی برای تولید قطعات و محصولات خود ساخته‌اند – نشانه‌ای از نبوغ مورد نیاز برای تحقق راه‌حل‌های طراحی معاصر. تغییر به چیزی مانند پلی پروپیلن – یک پلاستیک بادوام که در تورهای ماهی یافت می شود – یک مجموعه مبلمان در فضای باز امیدوار کننده را نشان می دهد.

منظره ای روی میز با گلدان ها و کاسه های مدرن، بافت دار و گاهی بی شکل با میوه ها و گل های پراکنده در اطراف.

اسنوور درباره آینده می‌گوید: «ما همه کارها را انجام می‌دهیم، به روشی که انجام می‌دهیم، تا بهترین ایده‌آل‌هایی که می‌توانیم، و می‌خواهیم کارمان به‌عنوان یک یادآوری، شروع مکالمه یا فقط چیزی باشد که ممکن است کسی را به فکر وادار کند. کمی بیشتر در مورد پایان زندگی برای چیزهایی که آنها دارند.”

یک گلدان معاصر با گل روی میز که پشت دو شمع قرار گرفته است.

مجموعه ای کلاسیک برای Cyrc، فرآیند تولید افزودنی به Banksia کمک کرده است تا با واژگانی تازه که در کشتی های Absalon، Augustus و Mariette بیان شده است، به تکرار فعلی خود تکامل یابد. این مجموعه همچنین دارای DNA طراحی ذاتی برند است – تلفیقی منحصر به فرد از ژن های زیبایی شناختی ارگانیک و صنعتی. ساختارهای شاخه متصل در حالت‌های مختلف مجسمه‌سازی شده‌اند که تنها از طریق چاپ سه‌بعدی قابل دستیابی است که اشکال کلاسیک گلدان‌های گل لاله را منعکس می‌کند. این رویکرد برای ایجاد تاسیسات سفارشی و پیشنهادات انحصاری به خوبی مقیاس می‌شود.

READ  بسکتبال با چاپ سه بعدی ویلسون هوا را از بازی خارج می کند

گلدان‌های چند بافت با گل و کاسه‌هایی با میوه‌ها روی میز.

در حالی که ریبینگ عمودی مترادف با محصولات چاپ سه بعدی شده است، تعداد کمی از آنها این کار را با همان ظرافت یا تناسب هدف Cyrc انجام می دهند. بافت فقط یک موضوع زیبایی شناسی نیست، بلکه خطوط افقی ایجاد شده به عنوان لایه ها توسط فرآیند ساخت را پنهان می کند. همانطور که شیارها از هر یک از گلدان ها و کاسه ها بالا می روند، در یک رقص بصری که لذت می برد، دوشاخه می شوند، تغییر می کنند و تراکم تغییر می کنند. تغییر شکل بیشتر هر فرم یک توهم نوری برای یک پیچش خاص ایجاد می کند که الهام بخش نام مجموعه است.

یک کاسه با میوه.

کاسه‌های U و Double U که شامل دو تکرار از یک فرم مفید و در عین حال عجیب و غریب هستند، نام خود را از کیفیت فیزیکی خود گرفته‌اند. به ظاهر ساده، سطوح تاب خورده به تخیل طراح اشاره می کند که گویی پارچه فضا و زمان را خم می کند. آنها یک راه حل بازیگوش برای یک مشکل فنی و خشک در غیر این صورت برای کسانی که به یک سینی خرده چوب یا ظرف عمیق نیاز دارند ارائه می دهند. برخلاف چرخ، می توانید ظرف میوه را دوباره اختراع کنید.

چند گلدان بافت با گل و یک کاسه با میوه روی میز.

شاید یکی از قوی‌ترین مجموعه‌ها، Wicker نمونه‌ای از مهارت چاپ سه بعدی برای کاوش در الگو و سطح از طریق الگوریتم باشد. متشکل از دو گلدان و دو گلدان – که همه آنها فوق العاده بادوام هستند – هر گوشه و کناری برای دستیابی به طرح های پیچیده و رمانتیک مانند سبد بافی با استفاده از یک سطح مهر و موم شده محاسبه شده است. شبح خمیده یک راه حل مشخص دیگر Cyrc را اضافه می کند.

READ  BAAO و 4 | MATIV رنگهای روشن را به پیش دبستانی Mi Casita در بروکلین اضافه می کنند

یک گلدان مدرن و بافت با گل در آن.

در یک نام چیست؟ همه چيز. پلاستیک پرینت سه بعدی مشابه فلز، از طریق حرارت و دستکاری فیزیکی ساخته می شود. هنگامی که اجسام خارج از پرس داغ هستند، به اصطلاح، سطوح را می توان با دقت دستکاری کرد، حتی قبل از اینکه سرد شود و شکل بگیرد، با اعمال گرما بیشتر تنظیم شود. در حالی که آستانه کوچک است، پتانسیل بسیار زیادی برای مجسمه سازی وجود دارد. نتیجه این کاوش گلدان لوکوس است که شکلی پیش‌بینی به خود می‌گیرد و آماده پذیرش یک دسته گل تازه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه Cryc در زیبایی طراحی دایره ای پیشگام است، به این سایت مراجعه کنید CyrcDesign.com.

عکاسی توسط آرسنی خمزین.

جوزف با مدارک حرفه ای در معماری و روزنامه نگاری، میل دارد که زندگی را به زیبایی در دسترس قرار دهد. کار او به دنبال غنی سازی زندگی دیگران با ارتباطات بصری و داستان سرایی از طریق طراحی است. جوزف که قبلاً به طور منظم در عناوین زیر گروه طراحی SANDOW، از جمله Luxe و Metropolis مشارکت داشت، اکنون به عنوان مدیر مدیر تیم Design Milk خدمت می کند. وقتی تمرین نمی کند، ارتباط تصویری، تئوری و طراحی را آموزش می دهد. این نویسنده مقیم نیویورک همچنین در نمایشگاه‌هایی که توسط مرکز معماری و خلاصه معماری AIA نیویورک برگزار می‌شود، مشارکت داشته است و اخیراً مقالات و تصاویر کلاژ را با Proseterity، یک نشریه ادبی منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید